Συγκίνηση : Orient το 1ο μου αυτόματο - Vintage ρολόγια Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Συγκίνηση : Orient το 1ο μου αυτόματο - Vintage ρολόγια Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από djmarios

Συγκίνηση : Orient το 1ο μου αυτόματο - Vintage ρολόγια Απ: Pocket watch into wristwatch conversion

από Dimitris57

Συγκίνηση : Orient το 1ο μου αυτόματο - Vintage ρολόγια Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από djmarios

Συγκίνηση : Orient το 1ο μου αυτόματο - Vintage ρολόγια Good To Know

από Dimitris57

Συγκίνηση : Orient το 1ο μου αυτόματο - Vintage ρολόγια Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από batigoat

Συγκίνηση : Orient το 1ο μου αυτόματο - Vintage ρολόγια Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από Dimitris57

Συγκίνηση : Orient το 1ο μου αυτόματο - Vintage ρολόγια Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Συγκίνηση : Orient το 1ο μου αυτόματο - Vintage ρολόγια Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από djmarios

Συγκίνηση : Orient το 1ο μου αυτόματο - Vintage ρολόγια Απ: Sub 16610 SH3135 vs Noob 114060

από djmarios

Watch-Time Communit - 24. Απρίλιος. 2024 - 07:25:02 πμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Συγκίνηση : Orient το 1ο μου αυτόματο - Vintage ρολόγια
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time


Συγκίνηση : Orient το 1ο μου αυτόματο
0 Απαντήσεις
1908 Εμφανίσεις
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
27. Απρίλιος. 2018 - 04:13:46 μμ
  • Συγκίνηση : Orient το 1ο μου αυτόματο - Vintage ρολόγια
    • Προφίλ
  • alfisti156
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 52 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 8
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Συγκίνηση : Orient το 1ο μου αυτόματο - Vintage ρολόγια

..όταν στα 50 σου, βρίσκεις καταχωνιασμένο το πρώτο σου αυτόματο ρολόι -πριν είχες ΤΙΜΕΧ κουρδιστό- που έχεις να το συναντήσεις από όταν ήσουν σπουδαστής. Ένα Orient αυτόματο που μου είχε αγοράσει  πατέρας μου όταν ήμουν έφηβος κάπου μεταξύ '78-82. Δεν θυμάμαι ακριβώς το έτος. Συγκεκριμένα θυμάμαι που είχε καλέσει τον ρολογά να έρθει με ένα βαλιτσάκι με ρολόγια στο συνεργείο και με είχε φέρει για να διαλέξω και να μου αγοράσει το πρώτο μου σοβαρό ρολόι όπως που είχε πει καθώς το αυτόματο ρολόι εκείνη την εποχή ήταν ότι ποιο σύγχρονο.
Ήταν καταχωνιασμένο πάνω από 20 χρόνια....καθώς είχα αρχίσει να αγοράζω και να επισκευάζω χρονογράφους της seiko που σας έχω παρουσιάσει και να τους στέλνω για επισκευή οπότε το εφηβικό Orient μου φαινόταν "φτωχό" με μόνο δευτερολεπτοδείκτη και μία ημερομηνία. Σήμερα χωμένο σε μία τσάντα. Το βρήκα, και με το που το άγγιξα για να ρυθμίσω ώρα και ημερομηνία άρχισε να δουλεύει!!!!!!! και μετέπειτα του έδωσα και άλλες για να κουρδιστεί.
...Τώρα το μπρασελέ του ούτε που θυμάμαι γιατί είχε αφαιρεθεί και σίγουρα δεν θα βρεθεί, αλλά θα τοποθετηθεί λουράκι.

Συγκίνηση : Orient το 1ο μου αυτόματο - Vintage ρολόγια



xx
ένα αυτόματο Orient απ' τον πατέρα μου...

Ξεκίνησε από alfisti156 στις Vintage ρολόγια

0 Απαντήσεις
1926 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27. Απρίλιος. 2018 - 04:16:44 μμ
από alfisti156
xx
Αγορά dress ρολογιού ORIENT Bambino

Ξεκίνησε από popey στις Προτάσεις για επιλογή ρολογιού

6 Απαντήσεις
9986 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21. Οκτώβριος. 2017 - 10:16:41 πμ
από Philip
xx
Orient 21 jewels G469667-6A PR..Σαν καινουργιο σπανιο μοντελο..

Ξεκίνησε από chris750 στις Vintage ρολόγια

0 Απαντήσεις
1522 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16. Αύγουστος. 2019 - 07:17:33 μμ
από chris750
xx
[Πωλείται] Omega Seamaster αυτόματο Cal. 652

Ξεκίνησε από Homemade στις Αγγελίες για μεταχειρισμένα ρολόγια

0 Απαντήσεις
10587 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07. Φεβρουάριος. 2018 - 06:24:38 μμ
από Homemade