[Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από djmarios

[Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από djmarios

[Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από bagit

[Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από djmarios

[Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από bagit

[Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από Dr.K

[Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από Dimitris57

[Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από bagit

[Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από Dimitris57

[Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από Dimitris57

Watch-Time Communit - 19. Απρίλιος. 2024 - 05:31:47 πμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
[Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time


[Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial)
3 Απαντήσεις
3831 Εμφανίσεις
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
17. Μάιος. 2018 - 12:20:27 πμ
  • [Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • bagit
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 96 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 24
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 7
[Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica

Καλησπέρα στο forum και μεγάλη μου χαρά που επιτέλους υπάρχει ενας τέτοιος χώρος στον ελληνικό κυβερνοχώρο!
Λοιπόν είμαι ηδη κάτοχος ενος Rolex Datejust II Blue Dial (μια απλή ρεπλικα οχι κατι το ιδιαιτερο γύρω στα 80 ευρώ την ειχα παρει). Παρ' όλο που δεν περίμενα το ρολόι μου να κρατήσει σχεδόν δυο χρόνια καθώς δεν είχα και τρελές απαιτήσεις έμεινα ιδιαίτερα ικανοποιημένος αλλα δυστυχώς αρχίζει να παραδίδει πνεύμα σιγά σιγα.
Εδω λοιπόν θα ήθελα την βοήθεια σας να επιλέξω το επόμενό μου Rolex πάλι Datejust II Blue Dial. Επικοινώνησα με τον Σωτήρη και ήδη έχω πάρει μια ιδέα αλλά για να καταλήψω θέλω τις γνώμες σας.
Καταρχάς θέλω κάτι στεγανοποιημένο ώστε να το φοράω ακόμη και στην θάλασσα, και κάτι που μελλοντικά να μπορώ να του βάλω έναν γνήσιο ETA (γύρω στα 200Ευρώ αν δεν κανω λάθος) ώστε να του ξαναδώσω ζωή όταν ο κλώνος με εγκαταλείψει. Ωστόσο σε καμία περίπτωση δεν θέλω να ξεπεράσει τα 250 με 300 ευρώ η αγορά καθώς μιλάμε για replica όπως και να χει.

Την στεγανότητά του θα την στειλω στον ειδικό (βλ Σωτήρη) να την ελέγξει επομένως μάλλον ότι θα πει θα αγοράσω ;D (πλακα κάνω θέλω γνώμες και από άλλους και εμπειρίες με ρολόγια που ήδη έχουν αγοράσει)

Σας παραθέτω τι βρήκα μέχρι στιγμής εγώ για αγορά. Περιμένω να μου προτείνεται κι εσείς με link από δικούς σας έμπιστους πωλητές.

1)https://puretime.io/watch-brands/rolex/datejust-ii/datejust-ii-ss-blue-stick-dial-oyster-a2836.html

2)https://www.pf-828.com/r41djs00023-ss-oyster-fluted-blue-sticks-m-9015-3136.html

3)http://trustytimestore.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_294&products_id=16964

4)http://watchoutlet.io/watches/rollie/datejust/datejust-41-126334-noob-1-1-best-edition-fluted-bezel-blue-dial-stick-markers-on-ss-oyster-bracelet-a3235.html

5)http://trustytimestore.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_294&products_id=17091

πείτε μου και τις διαφορές ανάμεσα στα ρολόγια αυτα. ας πουμε εμένα μ αρεσε το πρώτο και λόγο τιμής, και λόγω στεγανοποίησης αν παίρνει και ETA κιόλας σε περίπτωση που τα φτύσει είναι τέλειο απλά οπως το βλέπω. επίσης μπορώ να βάλω miyota σε κάποιο από αυτά που είναι επίσης αξιόπιστος και φτηνός; εσείς τι λέτε;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
« Τελευταία τροποποίηση: 17. Μάιος. 2018 - 12:24:51 πμ από bagit »


17. Μάιος. 2018 - 07:06:11 μμ
  • [Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Καλωσόρισες και επίσημα @bagit [Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica

Όπως σου είπα, προσκοπικά θα διάλεγα το BP από την trustytime με μηχανή A2836 στα  288$ με δυνατότητα αντικατάστασης αργότερα με γνήσια ETA. Η αν ήθελα κάτι ακόμη οικονομικότερο θα διάλεγα το ίδιο ρολόι με μηχανή A2813 στα 188$ και δυνατότητα αντικατάστασης της μηχανής μα Miyota 8215 που σίγουρα είναι κατά πολύ οικονομικότερη της ETA.


Sent from my iPhone using Tapatalk


17. Μάιος. 2018 - 07:37:16 μμ
  • [Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • bagit
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 96 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 24
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 7
Καλωσόρισες και επίσημα @bagit [Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica

Όπως σου είπα, προσκοπικά θα διάλεγα το BP από την trustytime με μηχανή A2836 στα  288$ με δυνατότητα αντικατάστασης αργότερα με γνήσια ETA. Η αν ήθελα κάτι ακόμη οικονομικότερο θα διάλεγα το ίδιο ρολόι με μηχανή A2813 στα 188$ και δυνατότητα αντικατάστασης της μηχανής μα Miyota 8215 που σίγουρα είναι κατά πολύ οικονομικότερη της ETA.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καλώς σας βρήκα Σωτήρη. Πραγματικά όλη μερα διαβάζω στο forum και χαιρομαι να μαθαίνω, ελπίζω να μαθω τοσα ωστε να μπορέσω να βοηθήσω άλλους στο μέλλον.
Ερωτήσεις τωρα.
1) Απο στεγανίτητα τι λένε αυτά που προτείνεις; Θέλω κάτι να βουτάω μεχρι και στην θάλασσα και να μην με νοιάζει. Προσφέρουν τέτοια προστασία από το νερό;
2) Η miyota μηχανή ειναι αξιόπιστη; δεν με νοιάζει ας αλλάζω και κάθε τρια χρόνια απλά να μην χάνει ώρα.
3) Αυτό με την Α2813 μπορεί να πάρει κάποιον γνήσιο ΕΤΑ αργότερα ή ειναι μονοδρομος η miyota;
4) Επειδή το προηγούμενο μοντέλο ειναι 41mm σκεφτηκα να πάω σε 36mm αυτην την φορά, σκεφτηκα θα είναι πιο κομψο, δεν θα παίξει ρολο αυτό μελλοντικά σε περίπτωση που θέλω να αλλάζω μηχανισμό σωστα;


17. Μάιος. 2018 - 08:01:44 μμ
  • [Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial) - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Στεγανότητα θα μπορούσαμε να πετύχουμε και στα δυο, άσχετα μηχανισμού!

Ναι η Miyota είναι αρκετά αξιόπιστη όσον αφορά τη χρονομετρία και πραγματικός σκύλος με δύσκολες καταστάσεις (χτυπήματα κλπ...)!

Από 2813 μπορείς να πας και σε ETA αλλά θα χρειαστεί να αλλάξεις και δείκτες!

Η εξωτερική διάσταση δεν παίζει ρολο, μπορείς να διαλέξεις 36mm!


Sent from my iPhone using Tapatalk



thumbup
(Hands On) Rolex Datejust 41mm Blue Dial (BP Factory)

Ξεκίνησε από bagit στις Ρολόγια Replica

6 Απαντήσεις
2298 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01. Απρίλιος. 2020 - 01:44:20 μμ
από bagit
xx
(Αγορά Ρολογιού) Rolex Datejust II Blue Dial BP 2836-2

Ξεκίνησε από bagit στις Ρολόγια Replica

0 Απαντήσεις
1041 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26. Φεβρουάριος. 2020 - 06:53:06 μμ
από bagit
xx
Αγορά Submariner blue dial SS

Ξεκίνησε από pindarosR στις Ρολόγια Replica

2 Απαντήσεις
1487 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19. Οκτώβριος. 2019 - 05:15:43 μμ
από pindarosR
xx
Ιδιοκατασκευή Panerai με Aegean blue dial

Ξεκίνησε από Dimitris57 στις Ιδιοκατασκευές

9 Απαντήσεις
743 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20. Οκτώβριος. 2023 - 10:58:16 πμ
από Dimitris57