Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευή Radiomir Black Homage

από Dimitris57

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από microg

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από batigoat

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από microg

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Watch-Time Communit - 28. Μάρτιος. 2024 - 11:21:57 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time


Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN
20 Απαντήσεις
12475 Εμφανίσεις
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
10. Αύγουστος. 2018 - 08:33:29 μμ
  • Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Καλησπέρα παίδες, όπως αναφέρω και στον τίτλο «έτυχε» να έχω (να έχουμε) την δυνατότητα να συγκρίνω/νουμε δυο καλοδουλεμένα 116610LN Franken με το αυθεντικό!

Και πιο συγκεκριμένα:

Ενα ARF 116610 904L του φίλου @freediver με μηχανή A2824 και:

- γνήσιο κρύσταλλο.
- γνήσιο δίσκο ημερομηνίας.
- γνήσια κορόνα και Σωλήνα.

Κόστος γύρω στα 1.000€

Ένα Noob V7 με μηχανή SH3135 και:

- γνήσιο κρύσταλλο.
- γνήσιο δίσκο ημερομηνίας.
- γνήσια στεφάνι.
- γνήσιο καντράν Mark 1 (κρατείστε το αυτό για να κάνουμε μια ανάλυση, όσο αφορά τις διαφορετικές εκδόσεις καντράν που παρουσιάζει κατά καιρούς η ρόλεξ).
- γνήσιους δείκτες.

Κόστος γύρω στα 3.000€

Και τέλος ένα γνήσιο 116610LN του 2018 με καντράν Mark 4

Κόστος αγοράς γύρω στα 8.000 - 9.000€

Στις φωτογραφίες που ακολουθούν πάντα από αριστερά προς τα δεξιά κί από πάνω προς τα κάτω, πρώτο είναι το ARF, ακολουθεί το Noob και τέλος το Γνήσιο.

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Ελάτε όλοι μαζί να αναλύσουμε, να συζητήσουμε, διαφορές, λάθη, κόστη, και τέλος αν πραγματικά το αποτέλεσμα δικαιολογεί τα 1.000 η τα 3.000 ευρώ για ένα Franken. Η τα 9.000€ για ένα γνήσιο Rolex?

Θα παρακαλέσω τα σχόλια σας στο συγκεκριμένο θέμα να περιστρέφονται γύρω από την σύγκριση των τριών ρολογιών και όχι ΠΧ. με: Είμαι νέος στο φόρουμ, που μπορώ να αγοράσω και πόσο, αυτό και εκείνο.

Ευχαριστώ, Σωτήρης


« Τελευταία τροποποίηση: 11. Αύγουστος. 2018 - 12:40:11 πμ από Homemade »


10. Αύγουστος. 2018 - 09:21:41 μμ
  • Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • twins1706
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 146 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 59
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Πολύ ωραίο θέμα για συζήτηση Σωτήρη. Βέβαια από που να αρχίσει κανείς να σχολιάζει τις διαφορές μεταξύ τους, που υπάρχουν αδιαμφισβήτητα. Προσωπικά θα ήθελα να συγκρίνω 2, 3 γνήσια μεταξύ τους και μετά το γνήσιο με τα υπόλοιπα. Εγώ εντοπίζω διαφορές σχεδόν παντού εκτός από τους δείκτες και τα τζαμακια. Βλέπω διαφορά στη γραμματοσειρά, στο γνήσιο το λογότυπο (submariner) είναι πιο τονισμένο το άσπρο χρώμα του, από τα υπόλοιπα στοιχεία. Το μπρασελέ των δυο πρώτων έχει διαφορά από το μπρασελέ του γνήσιου ακόμα και διαστασιολογικη αν μπορώ να πιστέψω ότι η γωνία λήψης των φωτό είναι στην ίδια θέση ακριβώς. Η γραμματοσειρά steelinox διαφορετική στο γνήσιο, πιο πατημένη από τα δυο προηγούμενα σε σημείο που έχει φουσκώσει η επιφάνεια του μπρασελέ, σα να έχει γίνει εκτόνωση στο συγκεκριμένο στοιχείο. Μοιάζει σα να έχει γίνει λάθος από την εταιρεία την ίδια, γι αυτό σας έγραψα πιο πριν ότι θα ήθελα να συγκρίνω 2, 3 γνήσια μεταξύ τους, με όργανα μετρήσεως όπως παχύ μετρο. Αυτά μου έρχονται στο μυαλό με μια πρώτη ματιά.


Sent from my iPhone using Watch-Time mobile app


10. Αύγουστος. 2018 - 10:53:43 μμ
  • Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • squib
  • Αρχάριος
  • Μηνύματα: 7 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 6
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 2
Το original είναι για εμένα σα σκέψη εκτός συγκρισης. Είναι μια κατασκευή που πέρα από το κατασκευαστικό κομμάτι κάτι αντιπροσωπεύει . Για μενα το θέμα είναι εάν αξίζει να δώσει κανείς τα έξτρα 2000 ευρώ μεταξύ των δύο franken


10. Αύγουστος. 2018 - 11:37:06 μμ
  • Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giannos
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 77 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 43
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 1
Για μένα η ποιο εμφανής διαφορά είναι στους δείκτες. Επίσης έχω την εντύπωση ότι το κρύσταλλο στο ARF εξέχει λίγο περισσότερο από ότι στο noob και στο noob λίγο περισσότερο από ότι στο gen. Επίσης η κάσα του ARF  θεωρώ ότι είναι πιο κοντά στο gen. Αυτά από μένα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



11. Αύγουστος. 2018 - 01:21:59 πμ
  • Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • djmarios
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 730 Άντρας
    Συνδεδεμένος Karma: 703
    Αθήνα
  • Liked:
  • Likes Given: 646
Ωραίο θέμα Σωτήρη και πολύ καλά και τα 2 rep!!! Εκτος από τις διαφορες στους δείκτες και στη γραμματοσειρά του καντράν έχουν και διαφορες οι χαράξεις rolex στον εσωτερικό δακτύλιο μεταξύ κρυστάλλου και καντράν στο αυθεντικό είναι ενιαία η χάραξη ενώ στα rep είναι περιμετρική στις λέξης ROLEX και στη κορόνα και λογικά είναι και το μονο σημείο που δεν μπορείς να το αλλάξεις με γνήσιο ή κάνω λάθος? Τώρα τα 3000 μου φαίνονται λίγο υπερβολικά για να τα ρήξεις σε ένα ρολοι ρεπλίκα και νομίζω ότι θα είναι και πολύ δύσκολο στη μεταπώληση αν για κάποιο λόγο το βαρεθείς και θέλεις να το δωσεις. Το ποσο των 1000 ευρω είναι σίγουρα πιο normal επιλογή πάντα κατά την δικη μου λογική και η αγορά ενός γνησιου rolex αν φυσικά το αντέχει κανεις είναι ότι καλύτερο αφού η μεταπώληση είναι πανεύκολη και δύσκολα θα χάσει κανεις λεφτά ειδικά σε submariner gmt daytona και γενικότερα στα εμπορικά και πετυχημένα μοντέλα της ενλόγω εταιρίας είναι σαν να έχεις τα λεφτά σου στην τράπεζα :)
reps:
GMT Master II Noob 116710LN
Submariner JF 11610LV & LN franken 
Submariner VRF 116610LN franken
Submariner ZZF 114060, 116610LV
Submariner ARF 114060, 16610LV, 116610LN
Submariner VSF 114060, 126610LV, 116610 franken 
Submariner Clean 114060 SuperFranken 
GMT Master II Clean Pepsi & Batman franken 
Daytona Clean 116500, 116520 SuperFranken


11. Αύγουστος. 2018 - 02:24:33 μμ
  • Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • freediver
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 536 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 215
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 293
Μπράβο Σωτήρη για την παρουσίαση. Είμαι πολύ χαρούμενος για το ρολόι που μου έστησες και όπως είπαν και οι άλλοι ήταν και στο budget που είχα
Τα lugs και το rehaut μου φαίνονται καλύτερα στο ARF και σίγουρα είναι πράγματα που δεν αλλάζουν
Το insert είναι σχεδόν άριστο, μην ξεχνάμε οτι το έβαλες δίπλα σε 2 gen στην ουσία
Και σίγουρα ο Μάριος έχει δίκιο, με 1000-1200 θα φύγει αν θέλω να το δώσω, με το άλλο πραγματικά μπαίνεις στο δίλημα να πας σε gen με άλλα τόσα


11. Αύγουστος. 2018 - 02:30:41 μμ
  • Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giannos
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 77 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 43
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 1
Σωστός
Μπράβο Σωτήρη για την παρουσίαση. Είμαι πολύ χαρούμενος για το ρολόι που μου έστησες και όπως είπαν και οι άλλοι ήταν και στο budget που είχα
Τα lugs και το rehaut μου φαίνονται καλύτερα στο ARF και σίγουρα είναι πράγματα που δεν αλλάζουν
Το insert είναι σχεδόν άριστο, μην ξεχνάμε οτι το έβαλες δίπλα σε 2 gen στην ουσία
Και σίγουρα ο Μάριος έχει δίκιο, με 1000-1200 θα φύγει αν θέλω να το δώσω, με το άλλο πραγματικά μπαίνεις στο δίλημα να πας σε gen με άλλα τόσα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



12. Αύγουστος. 2018 - 12:32:53 μμ
  • Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Παίδες ευχαριστώ που μπήκατε στη διαδικασία σύγκρισης και φυσικά για τα σχόλια σας. Όπως ανέφερα και στην αρχή του θέματος, τα συγκρινόμενα ρολόγια φορούν 3 διαφορετικά Καντράν.

α) το ARF replica καντράν, ίσως αντιγραφή του Mark 3.
β) το Noob με γνήσιο καντράν Mark 1.
γ) το γνήσιο 116610LN του 2018 με καντράν Mark 4.

@twins1706 έτσι εξηγούνται και οι διαφορές στην γραμματοσειρά. Άλλα ας το δούμε αναλυτικά:

Το 116610 πρωτοπαρουσιάστηκε στο baselworld το 2010, με ένα Καντράν (γνωστό ως Mark 0) που εμφανισιακά θα λέγαμε ότι ταίριαζε απόλυτα στο Maxi καντράν του 16610LV (μόνο το χρώμα στο Lume αλλάζει). Τα χαρακτηριστικά του ήταν το μακρύ "f" στο "ft", πολύ κοντά οι αποστάσεις στο "=" και μηδενική  απόσταση του "m" πίσω από το "300”. Το συγκεκριμένο καντράν δεν βρέθηκε ποτέ σε γνήσιο ρολόι του εμπορίου.

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Mark 1
Το καντράν Mark 1 είναι ίσος από τα πιο διαδεδομένα, το βρίσκουμε σε ρολόγια που κυκλοφόρησαν από το 2010 έως το 2015. Σε αντίθεση με το πρωτότυπο (Mark 0) το Mark 1 έχει ένα κατά πολύ μικρότερο "f" στο "ft”, διαφορετική γραμματοσειρά, μεγαλύτερο διάκενο ανάμεσα στο "ft" και το "=" και ακόμη μεγαλύτερο διάκενο ανάμεσα στο "=" και το "300”. Επίσης μεγάλωσε και η απόσταση ανάμεσα στο "300” και το “m”.

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Mark 2
Το καντράν Mark 2 κυκλοφόρησε σχεδόν παράλληλα με το Mark 1 και η μόνη διαφορά που έχουν μεταξύ τους είναι το διάκενο ανάμεσα στο "=" και το "300”.

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Mark 3
Το Mark 3 το βρίσκουμε σε ρολόγια χρονολογίας 2015-2017. Το “1” στο “1000” είναι διαφορετικό και το "ft" μοιάζει και πάλι στο πρωτότυπο. Επίσης άλλαξαν / μικρύναν τα διάκενα ανάμεσα στο "ft" το "=" το "300” και το “m”.

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

Mark 4
Από το 2017 και μετά στα 116610 βρίσκουμε το Mark 4. Η διαφορά που έχει από το Mark 3 είναι τα διάκενα ανάμεσα στο "ft" το "=" και το "300”.

Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica

@squib σίγουρα το γνήσιο είναι γνήσιο και ποιοτικά δεν τίθεται κανένα θέμα σύγκρισης!!!

@giannos ναι πράγματι η διαφορά στους δείκτες είναι εμφανής, όταν πρόκειται για φωτογραφία με μεγάλη ανάλυση, η αν θα το δούμε με μεγενθυτικο φακό. Πάντως με γυμνό μάτι δεν φαίνεται τίποτε!

@djmarios Όντος τα κινεζάκια δεν κατάφεραν ακόμη να πετύχουν στο 100% τις χαράξεις, άλλα είμαι σίγουρος ότι προσπαθούν.

@freediver ευχαριστώ! Και εγώ αν έλεγα σήμερα να στήσω ένα 116610 franken για έμενα, θα διάλεγα το ARF.


30. Αύγουστος. 2018 - 08:13:32 πμ
  • Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • nick_sub
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 31 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 2
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Τελεια παρουσιαση και τεκμηριωμενος οπως παντα αλλωστε.


Sent from my iPhone Χ, wearing my beloved TC Sub V6


16. Σεπτέμβριος. 2018 - 10:14:25 μμ
  • Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Keniath
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 28 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 26
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Καλησπέρα παιδιά. Πολύ ωραία παρουσίαση και σύγκριση.
Δεν το ήξερα καν ότι υπήρχε αυτό το φόρουμ μέσα από ένα λινκ στο RWI το είδα.
Στο RWI ζητάνε στο topic του ARF αν θα μπορούσε κάποιος να την ποσταρει και στα αγγλικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk


16. Σεπτέμβριος. 2018 - 10:41:29 μμ
  • Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Καλωσόρισες @Keniath, το φόρουμ είναι σχετικά νέο και τα περισσότερα μέλη είμαστε εγγεγραμμένοι και στα υπόλοιπα διεθνή φόρουμ (εμένα θα με βρεις σαν interaktiv).

Στο Topic που αναφέρεσαι είναι ενεργός ο @freediver (το ARF στην παρουσίαση είναι δικό του).

Αν κάποιος έχει τον χρόνο και την διάθεση μπορεί να αναδημοσιεύσει τις φωτογραφίες και το κείμενο μεταφρασμένο στο RWI, η σε οποιοδήποτε άλλο φόρουμ. Κανένα πρόβλημα!

Εγώ αυτή την εποχή έχω φορτωμένο πρόγραμμμα και δεν προλαβαίνω!!!


16. Σεπτέμβριος. 2018 - 11:34:01 μμ
  • Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Keniath
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 28 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 26
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Καλωσόρισες @Keniath, το φόρουμ είναι σχετικά νέο και τα περισσότερα μέλη είμαστε εγγεγραμμένοι και στα υπόλοιπα διεθνή φόρουμ (εμένα θα με βρεις σαν interaktiv).

Στο Topic που αναφέρεσαι είναι ενεργός ο @freediver (το ARF στην παρουσίαση είναι δικό του).

Αν κάποιος έχει τον χρόνο και την διάθεση μπορεί να αναδημοσιεύσει τις φωτογραφίες και το κείμενο μεταφρασμένο στο RWI, η σε οποιοδήποτε άλλο φόρουμ. Κανένα πρόβλημα!

Εγώ αυτή την εποχή έχω φορτωμένο πρόγραμμμα και δεν προλαβαίνω!!!

Καλώς σας βρήκα!
Εγώ με την άδεια σας φυσικά και με τα ανάλογα credits θα μπορούσα να το ποσταρω στο RWI.


Sent from my iPhone using Tapatalk


16. Σεπτέμβριος. 2018 - 11:36:02 μμ
  • Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Καλωσόρισες @Keniath, το φόρουμ είναι σχετικά νέο και τα περισσότερα μέλη είμαστε εγγεγραμμένοι και στα υπόλοιπα διεθνή φόρουμ (εμένα θα με βρεις σαν interaktiv).

Στο Topic που αναφέρεσαι είναι ενεργός ο @freediver (το ARF στην παρουσίαση είναι δικό του).

Αν κάποιος έχει τον χρόνο και την διάθεση μπορεί να αναδημοσιεύσει τις φωτογραφίες και το κείμενο μεταφρασμένο στο RWI, η σε οποιοδήποτε άλλο φόρουμ. Κανένα πρόβλημα!

Εγώ αυτή την εποχή έχω φορτωμένο πρόγραμμμα και δεν προλαβαίνω!!!

Καλώς σας βρήκα!
Εγώ με την άδεια σας φυσικά και με τα ανάλογα credits θα μπορούσα να το ποσταρω στο RWI.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δικό σου!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk


12. Ιανουάριος. 2020 - 01:22:09 μμ
  • Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • AGGELOS
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 570 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 313
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 950
Μπράβο έστω και ετεροχρονισμένα για το θέμα και τη διάθεση σας. 
Είμαι νεότερο μέλος απ' τη χρονική σύνταξη του εν λόγω θέματος κι έτσι σήμερα που το διάβασα το επικροτώ. 
Όποτε έχω χρόνο, συνήθως τις Κυριακές, διαβάζω σιγά σιγά τα παλιά άρθρα. 
Κι εγώ το ARF θα προτιμούσα σαν βάση, έχει ωραία κάσα και μπρασελέ.
Είναι ωραία και τα τρία, να τα χαίρονται οι ιδιοκτήτες τους. 
Τώρα όσον αφορά το πόσα χρήματα επενδύεις σε κάτι, είτε αγορά, είτε επισκευή - βελτίωση είναι καθαρά υποκειμενική απόφαση  και αντικειμενική (αν θα μπορούσαμε να το πούμε) είναι το "γούστο" το αισθητικό ή και ουσιαστικό αποτέλεσμα αυτής, όπου πάλι ο καθένας μας θα θα το εκτιμήσει διαφορετικά. 
Εγώ πάντα ήμουν και είμαι υπέρ του "tunning" φτάνει να γίνεται από ανήσυχα πνεύματα και σωστά χέρια. 
Κουράστηκα να γράφω κούρασα κι εσάς. 
Κάτι ανάλογο με daytona υπάρχει? 


11. Μάρτιος. 2020 - 05:48:34 πμ
  • Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
Δεν νομίζω οτι χάνεις πολλά χρήματα οταν βάζεις original κοματια σε ενα franken.Πιστευω πως αν θες καποια στιγμη μπορεις να πουλησεις το ρολοι σε καλη τιμη ή και τα κομμάτια χωριστά. Τι λέτε?



xx
Franken reviews!

Ξεκίνησε από WatchOS στις Ρολόγια Replica

6 Απαντήσεις
4691 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14. Νοέμβριος. 2019 - 07:23:19 μμ
από harryv
xx
Rolex 114060 Franken

Ξεκίνησε από mike7371 στις Ρολόγια Replica

5 Απαντήσεις
3554 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25. Μάιος. 2018 - 08:26:55 μμ
από mike7371
xx
Franken Rolex 116710 LN GMT

Ξεκίνησε από Homemade στις Ρολόγια Replica

12 Απαντήσεις
6315 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26. Σεπτέμβριος. 2018 - 10:04:08 μμ
από Homemade
xx
116610LV Hulk, κυνηγώντας το SUPER Franken!

Ξεκίνησε από Homemade στις Ρολόγια Replica

9 Απαντήσεις
4310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20. Αύγουστος. 2019 - 01:06:34 μμ
από twins1706