Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από djmarios

Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από djmarios

Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από bagit

Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από djmarios

Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από bagit

Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από Dr.K

Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από Dimitris57

Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από bagit

Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από Dimitris57

Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από Dimitris57

Watch-Time Communit - 18. Απρίλιος. 2024 - 12:33:41 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time


Αγορα ρολογιου
13 Απαντήσεις
6514 Εμφανίσεις
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
24. Αύγουστος. 2018 - 04:16:18 μμ
  • Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Tender
  • Αρχάριος
  • Μηνύματα: 6 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 0
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica

Καλησπερα,

Ειμαι καινουριος χρηστης στο Forum και ψαχνω για ενα IWC pilot η Mark XVII replica για αρχη και μετα για ενα submariner replica προς τον Δεκεμβριο αν και το θεωρω πολυ too much. Τι παιζει με τις ρεπλικες της IWC ειναι 1:1 καλα; Σκεφτομαι να το παρω απο https://www.intime03.co αν και φοβαμε μην μπλεξω.

Ευχαριστω.



24. Αύγουστος. 2018 - 06:55:24 μμ
  • Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Γεια σου φίλε μου, δεν έχω ασχοληθεί με τα IWC. Αλλά 2-3 που πέσανε στα χέρια μου, μου άφησαν αρκετά καλές εντυπώσεις!!!

Τώρα όσο για το μπλέξιμο που αναφέρεις, δεν καταλαβαίνω πως θα μπορούσες να μπλέξεις και σε τι???


Sent from my iPhone using Tapatalk


24. Αύγουστος. 2018 - 08:18:35 μμ
  • Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Tender
  • Αρχάριος
  • Μηνύματα: 6 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 0
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Γεια σου φίλε μου, δεν έχω ασχοληθεί με τα IWC. Αλλά 2-3 που πέσανε στα χέρια μου, μου άφησαν αρκετά καλές εντυπώσεις!!!

Τώρα όσο για το μπλέξιμο που αναφέρεις, δεν καταλαβαίνω πως θα μπορούσες να μπλέξεις και σε τι???


Sent from my iPhone using Tapatalk
Για το αν ειναι αξιόπιστο. Με τα IWC ασχολούνται τα εργοστάσια; Ειναι ακριβής ρέπλικες; Και απο την άλλη ποσο μπορει να χάνει μια μηχανή κλόνος.


24. Αύγουστος. 2018 - 11:55:52 μμ
  • Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • italiko
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 23 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 0
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Καλησπέρα φίλε

Πριν δυο μήνες παρήγγειλα IWC TOP GUN από το συγκεκριμένο site
Όλα πήγαν μια χαρά . Σε ένα μήνα το είχα στα χέρια μου.ειναι φανταστικό ρολόι,απίστευτη ποιότητα κατασκευής
Έχω φωτο στο forum


Sent from my iPad using Watch-Time mobile app


25. Αύγουστος. 2018 - 01:34:42 πμ
  • Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Tender
  • Αρχάριος
  • Μηνύματα: 6 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 0
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Καλησπέρα φίλε

Πριν δυο μήνες παρήγγειλα IWC TOP GUN από το συγκεκριμένο site
Όλα πήγαν μια χαρά . Σε ένα μήνα το είχα στα χέρια μου.ειναι φανταστικό ρολόι,απίστευτη ποιότητα κατασκευής
Έχω φωτο στο forum


Sent from my iPad using Watch-Time mobile app
Ωραια τα Top gun αλλα ειναι λιγο μεγαλα για μενα. Εγω λεω αποψης ρεπλικας με το gen. Που ενταξει τα IWC δεν εχουν τοσες λεπτομεριες οσο τα submariner αλλα και δεν ασχολουνται τοσο με τα IWC οσο με τα Rolex.


25. Αύγουστος. 2018 - 10:54:52 πμ
  • Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • JOP
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 230 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 72
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 40

Για το αν ειναι αξιόπιστο. Με τα IWC ασχολούνται τα εργοστάσια; Ειναι ακριβής ρέπλικες; Και απο την άλλη ποσο μπορει να χάνει μια μηχανή κλόνος.


Ωραια τα Top gun αλλα ειναι λιγο μεγαλα για μενα. Εγω λεω αποψης ρεπλικας με το gen. Που ενταξει τα IWC δεν εχουν τοσες λεπτομεριες οσο τα submariner αλλα και δεν ασχολουνται τοσο με τα IWC οσο με τα Rolex.

Καλημέρα φίλε και καλώς ήρθες!

Οι ρεπλικες των iwc είναι σε ικανοποιητικό επίπεδο. Καλύτερα κάνε μόνος συγκρίσεις με φωτογραφίες από γνήσια για να δείς αν σε ικανοποιεί.

Μια μηχανή κλώνος μπορεί να χάνει ελάχιστα σε σχέση με μια γνήσια, μπορεί και όχι. Εξαρτάται από το επίπεδο συντήρισης κλπ.

Σε γενικές γραμμές αν χρειάζεσαι μεγάλη ακρίβεια είναι δύσκολο να την έχεις με οποιοδήποτε μηχανικό ρολόϊ.
Χρειάζεται να ασχολείσαι με το ρολόϊ σου στο επίπεδο του χρήστη και να έχεις έμπιστο μηχανικό όπως για κάθε ρολόϊ.

Ναι τα μηχανικά ρολόγια είναι μπλέξιμο. Γνήσια ή όχι χρειάζονται συντήρηση, προσοχή στην χρήση κλπ.
Προσπαθώ να μη σε κουράσω αλλά πρέπει να ξέρεις τα βασικά που για να είμαι ειλικρινής αν δεν ασχοληθείς ο ίδιος είναι δύσκολο να τα κατανοήσεις.

για παράδειγμα:
αν έχουμε δύο μηχανές, μια γνήσια και τον κλώνο της, έχουν τις ίδιες ανάγκες.
το service τους για παράδειγμα (έστω ότι το κάνεις στην ώρα του και δεν χρειάζονται ανταλλακτικά) κοστίζει το ίδιο.
Ο μηχανικός θα κάνει τα ίδια και θα χρειαστεί τον ίδιο χρόνο - προσοχή.

Με λίγα λόγια, το να έχεις ένα μηχανικό ρολόϊ σημαίνει ότι είσαι διατεθημένος να το αντιμετοπήσεις με τον ίδιο τρόπο γνήσιο ή όχι.

Αν θέλεις εστίασε στο μοντέλο που σε ευχαριστεί και κάνε λίγο πιο συγκεκριμένες τις όποιες απορείες έχεις γι' αυτό.

Να θυμάσαι ότι ρολόγια ρέπλικες υπάρχουν για να μπορούμε να απολαμβάνουμε κάποιο που μας αρέσει, με μικρούς συμβιβασμούς και αρκετά
χαμηλώτερο κόστος.
Μην ρισκάρεις να εκτεθείς παρουσιάζοντας το ως γνήσιο ή προβάλοντας το σαν δείγμα οικονομικής ευμάρειας.
Είναι καθαρά προσωπική σου επιλογή και δεν έχεις να λογοδοτήσεις σε κανέναν.

Ένα τελευταίο παράδειγμα και σε αφήνω :)
Υπάρχουμε πολλοί άνθρωποι που είτε λόγο γνώσεων, είτε ανήσυχου χαρακτήρα, τυχαίνει να μη μας καλύπτει ο σχεδιασμός ενός ρολογιού - δεν "εγκρίνουμε"
τον αρχικό σχεδιασμό παρόλο που στο σύνολο του το απόλαμβάνουμε.
Πρόσφατο προσωπικό παράδειγμα, τo pam 736. Ενα ρολόϊ που με ευχαριστεί αλλά θεωρώ ότι η επιλογή της panerai να χρησιμοποιήσει τα χρώμματα του dial
στον δίσκο ημερομηνίας είναι άστοχη - μη λειτουργική κλπ.
Αυτό για εμένα σημαίνει πως είτε διαθέσω 12000ε, είτε 400ε για να το έχω, θα αλλάξω τον δίσκο ημερομηνίας.
Για πολλούς φίλους των ρολογιών αυτό θα κατατάσει το ρολόϊ ως "ψεύτικο" κλπ.

Τι θα πρέπει να κάνω εφόσον η προσωπική μου επιλογή είναι αυτή;
θα χρησιμοποιήσω τα χρήματα μου για να ικανοποιήσω εμένα ή τον οποιοδήποτε άλλον;
Γνωρίζει κάποιος replica του Alexander Shorokhoff?


25. Αύγουστος. 2018 - 08:11:32 μμ
  • Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Tender
  • Αρχάριος
  • Μηνύματα: 6 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 0
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0

Για το αν ειναι αξιόπιστο. Με τα IWC ασχολούνται τα εργοστάσια; Ειναι ακριβής ρέπλικες; Και απο την άλλη ποσο μπορει να χάνει μια μηχανή κλόνος.

Ωραια τα Top gun αλλα ειναι λιγο μεγαλα για μενα. Εγω λεω αποψης ρεπλικας με το gen. Που ενταξει τα IWC δεν εχουν τοσες λεπτομεριες οσο τα submariner αλλα και δεν ασχολουνται τοσο με τα IWC οσο με τα Rolex.

Καλημέρα φίλε και καλώς ήρθες!

Οι ρεπλικες των iwc είναι σε ικανοποιητικό επίπεδο. Καλύτερα κάνε μόνος συγκρίσεις με φωτογραφίες από γνήσια για να δείς αν σε ικανοποιεί.

Μια μηχανή κλώνος μπορεί να χάνει ελάχιστα σε σχέση με μια γνήσια, μπορεί και όχι. Εξαρτάται από το επίπεδο συντήρισης κλπ.

Σε γενικές γραμμές αν χρειάζεσαι μεγάλη ακρίβεια είναι δύσκολο να την έχεις με οποιοδήποτε μηχανικό ρολόϊ.
Χρειάζεται να ασχολείσαι με το ρολόϊ σου στο επίπεδο του χρήστη και να έχεις έμπιστο μηχανικό όπως για κάθε ρολόϊ.

Ναι τα μηχανικά ρολόγια είναι μπλέξιμο. Γνήσια ή όχι χρειάζονται συντήρηση, προσοχή στην χρήση κλπ.
Προσπαθώ να μη σε κουράσω αλλά πρέπει να ξέρεις τα βασικά που για να είμαι ειλικρινής αν δεν ασχοληθείς ο ίδιος είναι δύσκολο να τα κατανοήσεις.

για παράδειγμα:
αν έχουμε δύο μηχανές, μια γνήσια και τον κλώνο της, έχουν τις ίδιες ανάγκες.
το service τους για παράδειγμα (έστω ότι το κάνεις στην ώρα του και δεν χρειάζονται ανταλλακτικά) κοστίζει το ίδιο.
Ο μηχανικός θα κάνει τα ίδια και θα χρειαστεί τον ίδιο χρόνο - προσοχή.

Με λίγα λόγια, το να έχεις ένα μηχανικό ρολόϊ σημαίνει ότι είσαι διατεθημένος να το αντιμετοπήσεις με τον ίδιο τρόπο γνήσιο ή όχι.

Αν θέλεις εστίασε στο μοντέλο που σε ευχαριστεί και κάνε λίγο πιο συγκεκριμένες τις όποιες απορείες έχεις γι' αυτό.

Να θυμάσαι ότι ρολόγια ρέπλικες υπάρχουν για να μπορούμε να απολαμβάνουμε κάποιο που μας αρέσει, με μικρούς συμβιβασμούς και αρκετά
χαμηλώτερο κόστος.
Μην ρισκάρεις να εκτεθείς παρουσιάζοντας το ως γνήσιο ή προβάλοντας το σαν δείγμα οικονομικής ευμάρειας.
Είναι καθαρά προσωπική σου επιλογή και δεν έχεις να λογοδοτήσεις σε κανέναν.

Ένα τελευταίο παράδειγμα και σε αφήνω :)
Υπάρχουμε πολλοί άνθρωποι που είτε λόγο γνώσεων, είτε ανήσυχου χαρακτήρα, τυχαίνει να μη μας καλύπτει ο σχεδιασμός ενός ρολογιού - δεν "εγκρίνουμε"
τον αρχικό σχεδιασμό παρόλο που στο σύνολο του το απόλαμβάνουμε.
Πρόσφατο προσωπικό παράδειγμα, τo pam 736. Ενα ρολόϊ που με ευχαριστεί αλλά θεωρώ ότι η επιλογή της panerai να χρησιμοποιήσει τα χρώμματα του dial
στον δίσκο ημερομηνίας είναι άστοχη - μη λειτουργική κλπ.
Αυτό για εμένα σημαίνει πως είτε διαθέσω 12000ε, είτε 400ε για να το έχω, θα αλλάξω τον δίσκο ημερομηνίας.
Για πολλούς φίλους των ρολογιών αυτό θα κατατάσει το ρολόϊ ως "ψεύτικο" κλπ.

Τι θα πρέπει να κάνω εφόσον η προσωπική μου επιλογή είναι αυτή;
θα χρησιμοποιήσω τα χρήματα μου για να ικανοποιήσω εμένα ή τον οποιοδήποτε άλλον;
Κοίταξε απο ρολόγια ξερω 5 πράγματα. Απλα ρώταγα για ρέπλικα τι παίζει. Απο την άλλη στους δικούς μου ανθρώπους δεν θα πήγαινα να πω για το ρολόι και οτι έσκασα 6-7 χιλιάρικα θα έλεγα την αλήθεια αν ρώτησαν. Μια απορία ακομα που βγήκε στην επιφάνεια για στεγανοποίηση της ρεπλίκας ποσο κοστίζει; Παίζει να γινει 100-200 μέτρα;


25. Αύγουστος. 2018 - 08:25:53 μμ
  • Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
@Tender μια απορία, βουτας στα 100-200 μέτρα?


Sent from my iPhone using Tapatalk


26. Αύγουστος. 2018 - 01:27:53 μμ
  • Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Tender
  • Αρχάριος
  • Μηνύματα: 6 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 0
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
@Tender μια απορία, βουτας στα 100-200 μέτρα?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Για να πω την αλήθεια δεν βουτάω και καθολου. :p Αλλα θελω να εχω την ακριβής προδιαγραφή που εχει ο εκαστοντας κατασκευαστής. Ποσο κοστίζει μια στεγανοποίηση;


26. Αύγουστος. 2018 - 03:28:05 μμ
  • Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Φαντάζομαι ρωτάς πόσο κοστίζει το τεστ στεγανότητας?


Sent from my iPhone using Tapatalk


27. Αύγουστος. 2018 - 01:27:15 πμ
  • Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Tender
  • Αρχάριος
  • Μηνύματα: 6 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 0
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Φαντάζομαι ρωτάς πόσο κοστίζει το τεστ στεγανότητας?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ναι και αν γινεται να επεκτείνω την στεγανοποίηση.


27. Αύγουστος. 2018 - 11:44:38 πμ
  • Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Τεστ στεγανότητας μπορείς να κάνεις σε οποιοδήποτε κατάστημα προσφέρει Service ρολογιών. Αυτό που πρέπει να γνωρίζεις είναι ότι: ποτέ δεν πας ρέπλικα ρολόι σε εξουσιοδοτημένο συνεργάτη (ρολογαδικο) των γνωστών ελβετικών εταιριών.

Ψάξε για κάποιον ρολογα της γειτονιάς, απλά οι περισσότερη θα μπορέσουν να κάνουν τεστ στις 3 ατμόσφαιρες (30μετρα).
Τεστ που σου εξασφαλίζει ότι μπορείς να κολυμπήσεις χωρίς πρόβλημα!

Το κόστος είναι 30-40€

Για επέκταση όπως λες, να ξερεις ότι κανένας επαγγελματίας Ρολογας δεν θα ασχοληθεί με ρέπλικα!





Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: 27. Αύγουστος. 2018 - 11:46:45 πμ από Homemade »


27. Αύγουστος. 2018 - 12:14:09 μμ
  • Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • JOP
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 230 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 72
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 40
Είναι ένα χόμπι με πολλές παραμέτρους και μελέτη.
Συζητά ένας φίλος για παράδειγμα, να ολοκληρώσει ένα hublot king diver που έχει χρησιμοποιήσει ο ίδιος σε αποστολή (το gen, χορηγία και επιστράφηκε).
Θα πρέπει να ψάξει για να μελετήσει την κατασκευή του γνήσιου και πως επιτυγχάνεται η στεγανότητα (4000m...), να συγκρίνει σε επίπεδο προσεκτικού
μηχανουργού την διαθέσιμη κατασκευή του ρεπλικα, να διορθώσει - φινίρει - εξελίξει ότι βρει σε κάθε επίπεδο της κατασκευής (επιφάνειες - σπειρώματα - βίδες - φλάντζες)
και να αναθέσει σε έναν έμπειρο μηχανικό να το κλείσει ελπίζοντας να πετύχει 1000m αδιαβροχοποίησης.

Όπως καταλαβαίνεις αυτό είναι ένα πρότζεκτ μηνών που μπορεί να κοστίσει μερικές χιλιάδες (~2500-3000? )
Απο την άλλη οταν προσπαθείς να ολοκληρώσεις ένα ρολόϊ 70000ε σε αυτό το επίπεδο εξακολουθεί να ακούγεται φυσιολογικό.

Ολα κρίνονται από το γούστο σου, το πόσο θέλεις να ασχοληθείς, τι θέλεις να πετύχεις κλπ.

υγ: δεν έχω ιδέα που μπορεί να είναι χρήσιμες οι αρχικές προδιαγραφές της HUBLOT, απο όσα ξέρω ακόμα και οι πολύ φτασμένοι
και εξειδηκευμένοι επαγγελματίες δεν κατεβάινουν περισσότερο από 200μ...
« Τελευταία τροποποίηση: 27. Αύγουστος. 2018 - 12:20:35 μμ από JOP »


30. Αύγουστος. 2018 - 08:06:47 πμ
  • Αγορα ρολογιου - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • nick_sub
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 32 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 2
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Θα συμφωνησω και εγω με το φιλο πιο πανω. Οτι εχω δει σε IWC ειναι αξιολογο.. βεβαια αρκει να αγορασεις απο καποιον trusted dealer.!


Sent from my iPhone Χ, wearing my beloved TC Sub V6



xx
Αγορά ρολογιού Parnis, ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Ξεκίνησε από ashetos στις Homage ρολόγια

7 Απαντήσεις
8761 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03. Ιανουάριος. 2019 - 11:52:42 πμ
από TimosL
xx
Βοηθεια για αγορα ρολογιου

Ξεκίνησε από GeoR στις Ρολόγια Replica

6 Απαντήσεις
4939 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18. Ιανουάριος. 2018 - 10:51:05 πμ
από Pakos
xx
Αγορα ρολογιου Replica

Ξεκίνησε από nickroume στις Ρολόγια Replica

52 Απαντήσεις
18060 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27. Ιανουάριος. 2020 - 05:44:52 μμ
από Octenis
xx
Αγορα ρολογιου replica

Ξεκίνησε από nikos gagas στις Ρολόγια Replica

15 Απαντήσεις
2685 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12. Απρίλιος. 2021 - 09:31:42 πμ
από Dimitris57