Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από NickDoc

Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευή Radiomir Black Homage

από Dimitris57

Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από microg

Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από batigoat

Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από microg

Watch-Time Communit - 29. Μάρτιος. 2024 - 03:10:01 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time


Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320.
8 Απαντήσεις
5157 Εμφανίσεις
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
05. Οκτώβριος. 2018 - 12:15:11 μμ
  • Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Smart77
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 37 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 35
    Αθήνα
  • Liked:
  • Likes Given: 180
Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica

Καλημέρα σε όλους,
                       αρχικά να πω ότι δεν έχω εμπειρία ή ενεργή συμμετοχή σε forum, αλλά θα είμαι αρκετά αναλυτικός στην εξιστόρηση καθώς το οφείλω στον @Homemade . Γράφτηκα για να αποκομίσω γνώσεις από ανθρώπους οι οποίοι έχουν καθημερινή ενασχόληση με κάτι που μπορεί εμένα να με ενδιαφέρει για ένα συγκεκριμένο διάστημα. Ρολόι φοράω από νεαρή ηλικία αλλά έβλεπα το ρολόι ως κάτι λειτουργικό και γι αυτό φόραγα μοντέλα της Suunto ή της Citizen παλαιότερα. Γενικά όμως σε sport γραμμή γιατί και το ντύσιμο μου δεν είναι ποτέ επίσημο. Κάπου εδώ διαχωρίζω την αφήγηση μου σε 2 μέρη, την αγορά και την επισκευή του.
Αγορά: Το καλοκαίρι παρατήρησα σε μία βιτρίνα κάποια Panerai και κάτι έκανε κλικ μέσα μου. Ρώτησα έναν φίλο που φοράει και μου είπε ότι το δικό του είναι γνήσιο από τον Καίσαρη, αλλά μου πρότεινε 2 μαγαζιά που φέρνουν replicas. Αποφάσισα να μην ασχοληθώ όμως και έκανα έρευνα αγοράς στο internet μόνος μου.
Κατέληξα στο PANERAI PAM 320 M GMT SUPER CLONE VSF 1:1 BEST EDITION γιατί απλά μου άρεσε στο μάτι από την σελίδα http://kuvarsit01. Ακόμα και η λειτουργία GMT δεν μου χρειάζεται αλλά δεν με ενοχλεί, άλλωστε ο δείκτης GMT κρύβεται κάτω από τον ωροδείκτη.
Το παρήγγειλα λοιπόν στις 6 Ιουλίου, με αρκετό άγχος γιατί δεν είχα πρότερη εμπειρία. Πληρώθηκε με χρεωστική κάρτα Ελληνικής τράπεζας και μόλις 1 μέρα μετά ήρθαν φωτογραφίες QC. Παρατήρησα σκόνη πάνω στο καντράν και ζήτησα να αφαιρεθεί, κατά τα υπόλοιπα εξαιρετικό. Σε 2 μέρες νέες φωτογραφίες (άλλο serial number) σε άψογη κατάσταση και έδωσα το OK. Μην σας κουράζω με λεπτομέρειες, στάλθηκε με DHL στις 12 Ιουλίου, χωρίς ανάγκη τριγωνικής αποστολής όπως μου εξήγησαν για Ελλάδα. Σε 5 μόλις μέρες το ρολόι ήταν εδώ. Καθυστέρησε 1 μέρα στον τελωνειακό έλεγχο, τον οποίο πέρασε χωρίς δασμούς και στις 17 Ιουλίου το παρέλαβα εξαιρετικά συσκευασμένο.

Δεν το επιδείκνυα, δεν έκανα τον κονιόρδο, έβλεπα όμως να το κοιτάνε συχνά και μου έτυχε και στο super market να μου πει η ταμίας: "Περάστε Κύριε με το πανέμορφο Panerai σας, δούλευα χρόνια σε ρολόγια και εκτιμώ κάτι τόσο όμορφο και εξαιρετικό σε γούστο", αναρωτήθηκα αν με ειρωνεύεται αρχικά... Το φόραγα μόνο απογεύματα, εκτός δουλειάς, και δεν έχανε πάνω από 1 λεπτό στις 2-3 μέρες. Όμως όσα φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος και το ρολόι μου έπεσε κάποια μέρα την ώρα που πήγα να το φορέσω από 1μιση μέτρο ύψος πάνω σε μαρμάρινο δάπεδο. Και κάπου εκεί ο ρότορας σταμάτησε να δουλεύει… Ένιωσα ειλικρινά σαν να έχω ένα τεράστιο κενό στο στομάχι. Δεν μπορούσα να το πιστέψω.
Απευθύνθηκα στον Σωτήρη ο οποίος ευγενικότατα μου απάντησε ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι σε custom μηχανισμό και μου ευχήθηκε να είμαι τυχερότερος σε επόμενη αγορά.

Επισκευή: Έστειλα e-mail την επόμενη μέρα στον έμπορο λέγοντας του τι έγινε. Με καθησύχασαν ότι θα μου το επισκευάσουν (45 μέρες περίπου συνολικά), με καθοδήγησαν για την αποστολή μέσω συστημένου γράμματος ΕΛΤΑ και όχι courier, τι να γράψω στο πράσινο χαρτάκι εξαγωγής σαν περιγραφή και αξία. Μαζί παρήγγειλα και ένα δεύτερο δερμάτινο λουράκι με 35,00 USD, γιατί το μαύρο ελαστικό δεν πάει με όλες τις περιστάσεις, μία ματ αγκράφα, 2 ανταλλακτικές μπαρέτες και 2 ανταλλακτικές βίδες για το crown guard. Κόστος λουριού 35,00 USD, και μεταφορικών DHL 45,00 USD, σύνολο 80,00 USD. Οι άνθρωποι το επισκεύασαν ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΧΡΕΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ, ενώ εγώ έφταιγα! ΔΕΝ ΜΕ ΧΡΕΩΣΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΑ, ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΥΡΙ.
Τα έστειλα με Western Union και ακολουθήθηκε η ίδια διαδικασία. Αυτή την φορά το παρέδωσαν 29 Σεπτεμβρίου στην DHL, και στις 2 Οκτωβρίου, ΣΕ 2 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ HONG KONG ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.

Δεν γνωρίζω αν τα αληθινά ονόματα των συνομιλητών μου είναι όντως Amber, Kevin και Wilson, ξέρω όμως ότι είμαι υποχρεωμένος να το μοιραστώ με όλους εσάς που μπορεί να σας ενδιαφέρει η εμπειρία για μελλοντική σας συναλλαγή. Αυτά τα λίγα (πολλά) είχα να μοιραστώ με όλους σας, και να σας ευχηθώ υγεία πάνω απ’ όλα, να κάνετε και να αποκτάτε κάθε τι  που σας ευχαριστεί στην ζωή σας. Εγώ λέω να μείνω στο 1 ρολόι γιατί ειλικρινά θέλω να το φοράω και όχι να το έχω σε κάποιο συρτάρι για να φοράω κάποιο άλλο.



Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica
« Τελευταία τροποποίηση: 05. Οκτώβριος. 2018 - 10:06:40 μμ από Smart77 »


05. Οκτώβριος. 2018 - 12:53:38 μμ
  • Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας αυτή την εμπειρία.
Σίγουρα θα βοηθήσει κάποιους από εμάς (βλέπε @giannisma) σε μελλοντικές αγορές Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica


Sent from my iPhone using Tapatalk


06. Οκτώβριος. 2018 - 03:20:42 πμ
  • Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giannisma
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 10 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 0
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 1
Ευχαριστώ πολύ homemade
Όντως άξιζε,ήθελα να ρωτήσω πμως τον κάτοχο,με το τελωνειο τι παίχτηκε;σε «ζόρισε»κάτι η ήρθε με τριγωνική κ όλα καλά;
Ευχαριστώ!


06. Οκτώβριος. 2018 - 12:07:10 μμ
  • Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Smart77
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 37 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 35
    Αθήνα
  • Liked:
  • Likes Given: 180
@giannisma Πριν καν πληρώσω για να ξεκινήσει η παραγγελία, ρώτησα ποιά μέθοδο αποστολής να επιλέξω, αν χρειάζεται τριγωνική αποστολή για Ελλάδα. Μου απάντησαν ότι δεν χρειάζεται και πως για Ελλάδα δεν υπήρξε ποτέ πρόβλημα. Έτσι και έγινε, απλά καθυστέρησε μία εργάσιμη στο τελωνείο την πρώτη φορά. Αντίθετα, όταν επανέλαβα την διαδικασία μετά την επιδιόρθωση το πρωί ήταν στο τελωνείο και το μεσημέρι παρέλαβα από DHL Φιλελλήνων.

Sent from my SM-N960F using Watch-Time mobile app

« Τελευταία τροποποίηση: 06. Οκτώβριος. 2018 - 12:10:22 μμ από Smart77 »


06. Οκτώβριος. 2018 - 08:47:31 μμ
  • Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • JOP
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 227 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 69
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 40
χε, χε, τα ρημάδια είναι όμορφα! να το χαίρεσαι smart!


Με αφορμή τα panerai, σκέφτομαι καιρό τώρα να έχουμε ένα θέμα με βασικές ασκήσεις για καρπούς*, έτσι ώστε αν κάποιος θέλει, να μπορεί να γυμνάσει τα χέρια του σε σχέση με το ότι φορά ρολόι.

Αν σας φαίνεται ενδιαφέρον, έχω επαγγελματίες γυμναστές καλλισθενικής που άνετα μπορούν να μας δώσουν ασκήσεις.

* η "παγίδα" είναι πως ρεαλιστικά, όσο εύκολες - χωρίς όργανα κλπ μπορεί να είναι οι ασκήσεις, σίγουρα παρασύρουν
και πολλές μυϊκές ομάδες του κορμού και της κεφαλής πέρα από τα χέρια, ειδικά αν στοχεύει κανείς στον όγκο του καρπού
περιλαμβάνοντας και την οστεϊκή μάζα που αυξάνει πολύ σιγα. 
Γνωρίζει κάποιος replica του Alexander Shorokhoff?


06. Οκτώβριος. 2018 - 11:16:06 μμ
  • Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Smart77
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 37 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 35
    Αθήνα
  • Liked:
  • Likes Given: 180
χε, χε, τα ρημάδια είναι όμορφα! να το χαίρεσαι smart!


Με αφορμή τα panerai, σκέφτομαι καιρό τώρα να έχουμε ένα θέμα με βασικές ασκήσεις για καρπούς*, έτσι ώστε αν κάποιος θέλει, να μπορεί να γυμνάσει τα χέρια του σε σχέση με το ότι φορά ρολόι.

Αν σας φαίνεται ενδιαφέρον, έχω επαγγελματίες γυμναστές καλλισθενικής που άνετα μπορούν να μας δώσουν ασκήσεις.

* η "παγίδα" είναι πως ρεαλιστικά, όσο εύκολες - χωρίς όργανα κλπ μπορεί να είναι οι ασκήσεις, σίγουρα παρασύρουν
και πολλές μυϊκές ομάδες του κορμού και της κεφαλής πέρα από τα χέρια, ειδικά αν στοχεύει κανείς στον όγκο του καρπού
περιλαμβάνοντας και την οστεϊκή μάζα που αυξάνει πολύ σιγα.
@JOP  Ευχαριστώ πολύ! Και εσύ να χαίρεσαι τα δικά σου!

Sent from my SM-N960F using Watch-Time mobile app

« Τελευταία τροποποίηση: 06. Οκτώβριος. 2018 - 11:19:03 μμ από Smart77 »


07. Οκτώβριος. 2018 - 03:51:28 πμ
  • Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • bk81
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 170 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 33
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 6
Μπράβο τους για την εξυπηρέτηση. Πάντως μου φαίνεται πολύ περίεργο που δέμα της DHL δεν σταμάτησε τελωνείο. Συνήθως η DHL από τρίτες χώρες συνοδεύεται από πολύ ταλαιπωρία κ έξοδα

Sent from my A0001 using Watch-Time mobile app



07. Οκτώβριος. 2018 - 10:55:33 πμ
  • Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • JOP
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 227 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 69
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 40
Προφανώς δεν είναι όλες οι χώρες ίδιες, ειδικά αυτές που βάζουν το φαϊ στο Dοϊτσε τραπέζι..


07. Οκτώβριος. 2018 - 05:04:26 μμ
  • Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Smart77
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 37 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 35
    Αθήνα
  • Liked:
  • Likes Given: 180
@bk81 @JOP Για του λόγου το αληθές σας δείχνω screenshot της 2ης διαδικασίας αποστολής μετά την επισκευή.
Την 1η φορά, στην αγορά του, έλεγε "καθυστέρηση κατά τον εκτελωνισμό", και μετά από 5 ώρες "ολοκληρώθηκαν όλες οι τελωνειακές διαδικασίες".

Εξαιρετική αντιμετώπιση σε αγορά και επισκευή replica Panerai PAM320. - Ρολόγια Replica



xx
Επισκευή ρεπλικα Panerai και ανταλλακτικά

Ξεκίνησε από PanPan στις Ρολόγια Replica

4 Απαντήσεις
1437 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08. Ιούνιος. 2021 - 10:06:08 πμ
από harryv
xx
Επισκευή Rolex Replica

Ξεκίνησε από Thanos Papidis στις Ρολόγια Replica

8 Απαντήσεις
2707 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28. Ιούλιος. 2020 - 09:19:47 πμ
από Dimitris57
xx
Επισκευή ρολογιού replica

Ξεκίνησε από dron στις Ρολόγια Replica

3 Απαντήσεις
165 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25. Μάρτιος. 2024 - 06:20:11 πμ
από batigoat
xx
ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΣΕ ΡΟΛΟΙ REPLICA

Ξεκίνησε από JOVANI στις Ρολόγια Replica

1 Απαντήσεις
1520 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25. Οκτώβριος. 2020 - 10:27:33 μμ
από Homemade