ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευή Radiomir Black Homage

από Dimitris57

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από microg

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από batigoat

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από microg

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Watch-Time Communit - 28. Μάρτιος. 2024 - 11:56:19 πμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time


ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ?
15 Απαντήσεις
3902 Εμφανίσεις
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
02. Μάρτιος. 2020 - 08:21:06 μμ
  • ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica

Kάνοντας έρευνα διαπίστωσα οτι υπάρχουν ορισμένα ρολόγια replica τα οποία πλεον είναι out of stock και δεν πρόκειται να γίνει παραγωγή απο τα εργοστάσια για τα οποία εγώ και άλλοι στα παγκόσμια φόρουν θα πλήρωναν παραπανω χρήματα απο όσο αγοράστηκαν απο τους TD. Παράδειγμα είναι το Rolex Submariner 16610 TC. Προσωπικά θα πλήρωνα παραπάνω και για το TUDOR heritage Black Bay 79220N Rose Dial 41mm, του οποίου η παραγωγή ήταν μικρή και έχει διακοπεί, είναι πιο λεπτό και όμορφο απο το black shield, που το αντικατέστησε(πιο παχυ γιατι στην πραγματικότητα φοραει in house μηχανισμο αρκετα χοντρο)και φοράει απομίμιση μηχανισμό ETA 2824 ενώ το αυθεντικό φοράει ελβετικλη ETA 2824 και με ελάχιστες αλλαγές μπορεί να φτάσει να είναι ίδιο κατα 95% με το αυθεντικό. Ποιά είναι η γνώμη σας?
« Τελευταία τροποποίηση: 03. Μάρτιος. 2020 - 01:05:29 πμ από giorgosnew1985 »


03. Μάρτιος. 2020 - 01:13:33 πμ
  • ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
Για παράδειγμα ένα Tudor Black Bay heritage rose dial με αλλαγη μηχανης με αυθεντικη ETA που φοραει το original συν bezel συν κρυσταλο,dial και service βγαίνει γύρω στα 1300(συμπεριλαμβανοντας την αξια του ρολογιου) το 1/4 της τιμής του αυθεντικού που ανεβαίνει η τιμή του και φτάνει 5-6 k στο chrono 24(γιατί είχε μικρή παραγωγή απο το 12 μέχρι το 15 που αντικαταστάθηκε και έχει γίνει collective).Έχω βρει τα κομμάτια δεν το λέω τυχαία, την replica δεν μπορώ να βρω. Γιαυτο θα έδινα κατι παραπάνω για να πάρω την replica και να την φτάσω στο 95% του αυθεντικού. Ένα submariner 116610 καλό για franken για να φτάσει σε αυτό το επίπεδο με αλλαγή και της μηχανής θέλει περίπου 5-6κ σχεδόν την μισή τιμή του αυθεντικού
« Τελευταία τροποποίηση: 03. Μάρτιος. 2020 - 02:13:56 πμ από giorgosnew1985 »


03. Μάρτιος. 2020 - 01:26:34 πμ
  • ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
Παράθεση για submariner 16610 TC απο RWI
https://forum.replica-watch.info/forum/rolex-tudor-replicas/277085-tc-submariner-v7-review-and-gen-comparison

Video Youtube για το Tudo black bay rose dial
https://www.youtube.com/watch?v=v-JwvDbDNLw

Εσείς θα δίνατε παραπάνω στην δευτερογενή αγορά για αυτές τις out of stock replica?


03. Μάρτιος. 2020 - 01:49:47 πμ
  • ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
Τέλος υπάρχουν πολλά ρολόγια replica που σταμάτησαν να βγαίνουν με αντιγραφή ETA 2824 και βγαίνουν με τον θορυβώδη ΜΙΥΟΤΑ 9015 και για αυτές θα πλήρωνα κάτι παραπάνω στην δευτερογενή αγορα για να τις πάρω με ΕΤΑ. Παράδειγμα το tudor pelagos xf και πάρα πολλά άλλα. To tudor pelagos 2 liner, με δυο γραμμες εκτυπωμένες στο dial φορούσε αυθεντική ΕΤΑ. Αλλάζοντας μόνο τον μηχανισμό σε αυθεντικό φτάνεις σε μια ultimate replica μιας που το xf είναι ήδη super replica, αλλά η 2 liner replica είναι out of stock και πάλι πολύ δύσκολο να βρεθεί
« Τελευταία τροποποίηση: 03. Μάρτιος. 2020 - 02:01:39 πμ από giorgosnew1985 »


03. Μάρτιος. 2020 - 02:00:13 πμ
  • ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
« Τελευταία τροποποίηση: 03. Μάρτιος. 2020 - 02:02:35 πμ από giorgosnew1985 »


03. Μάρτιος. 2020 - 02:05:56 πμ
  • ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
Tudor black bay 41 rose dialΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica


Sent from my iPhone using Tapatalk


03. Μάρτιος. 2020 - 05:43:23 πμ
  • ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • djmarios
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 730 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 703
    Αθήνα
  • Liked:
  • Likes Given: 646
Πανέμορφα και τα 2 και ειδικά το TC αλλά δεν νομίζω ότι μπορεις να τα δεις σαν επένδυση, σαν χόμπι ναι αλλά σαν επένδυση για μένα είναι μόνο τα γνήσια. Από την άλλη όμως πιστεύω ότι αν φτιάξεις ένα καλό ρεπ φρανκεν και εμπορικό μοντέλο όπως ένα submariner πχ και με λογικό συνολικό κόστος σε σχέση το αντίστοιχο γνήσιο μπορεις να κανείς το χόμπι σου, να έχεις ένα όμορφο ρολόι και να μην χάσεις ή να χάσεις λίγο όταν το πουλήσεις 
reps:
GMT Master II Noob 116710LN
Submariner JF 11610LV & LN franken 
Submariner VRF 116610LN franken
Submariner ZZF 114060, 116610LV
Submariner ARF 114060, 16610LV, 116610LN
Submariner VSF 114060, 126610LV, 116610 franken 
Submariner Clean 114060 SuperFranken 
GMT Master II Clean Pepsi & Batman franken 
Daytona Clean 116500, 116520 SuperFranken


03. Μάρτιος. 2020 - 05:48:41 πμ
  • ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
Πανέμορφα και τα 2 και ειδικά το TC αλλά δεν νομίζω ότι μπορεις να τα δεις σαν επένδυση, σαν χόμπι ναι αλλά σαν επένδυση για μένα είναι μόνο τα γνήσια. Από την άλλη όμως πιστεύω ότι αν φτιάξεις ένα καλό ρεπ φρανκεν και εμπορικό μοντέλο όπως ένα submariner πχ και με λογικό συνολικό κόστος σε σχέση το αντίστοιχο γνήσιο μπορεις να κανείς το χόμπι σου, να έχεις ένα όμορφο ρολόι και να μην χάσεις ή να χάσεις λίγο όταν το πουλήσεισ
Ισχύει δεν μπορείς να δεις τα ρολόγια replica σαν επένδυση, δεν μπορείς να κερδίσεις πολλά. Απλά ήθελα να εξετάσουμε το θέμα αν υπάρχουν και κάποια ρολόγια replica που αυξάνεται η αξία τους και θα δίναμε λίγα χρήματα παραπάνω απο αυτά που κόστισαν όταν αγοράστηκαν.Συνήθως ρολόγια που με λίγες αλλαγές και έξοδα μπορεί να δώσουν υπερβολικά κοντινή αισθηση με το original Νομίζω έχει ενδιαφέρον το θέμα, να κάνουμε μια λίστα
« Τελευταία τροποποίηση: 03. Μάρτιος. 2020 - 06:25:24 πμ από giorgosnew1985 »


03. Μάρτιος. 2020 - 06:01:01 πμ
  • ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • djmarios
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 730 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 703
    Αθήνα
  • Liked:
  • Likes Given: 646
Πανέμορφα και τα 2 και ειδικά το TC αλλά δεν νομίζω ότι μπορεις να τα δεις σαν επένδυση, σαν χόμπι ναι αλλά σαν επένδυση για μένα είναι μόνο τα γνήσια. Από την άλλη όμως πιστεύω ότι αν φτιάξεις ένα καλό ρεπ φρανκεν και εμπορικό μοντέλο όπως ένα submariner πχ και με λογικό συνολικό κόστος σε σχέση το αντίστοιχο γνήσιο μπορεις να κανείς το χόμπι σου, να έχεις ένα όμορφο ρολόι και να μην χάσεις ή να χάσεις λίγο όταν το πουλήσεισ
Ισχύει δεν μπορείς να δεις τα ρολόγια replica σαν επένδυση, δεν μπορείς να κερδίσεις πολλά. Απλά ήθελα να εξετάσουμε το θέμα αν υπάρχουν και κάποια ρολόγια replica που αυξάνεται η αξία τους και θα δίναμε λίγα χρήματα παραπάνω απο αυτά που κόστισαν όταν αγοράστηκαν.Συνήθως ρολόγια που με λίγες αλλαγές και έξοδα μπορεί να δώσουν υπερβολικά κοντινή αλισθηση με το original Νομίζω έχει ενδιαφέρον το θέμα, να κάνουμε μια λίστα
με αυτή την λογική το TC σίγουρα θα είναι πρώτο πρώτο στη λίστα. 
και μια λίστα με όλα τα σούπερ ρέπλικα θα μπορούσαμε να κάνουμε εκτός και αν υπάρχει ήδη εδώ και δεν το έχω δει. σε ξένα φόρουμ υπάρχουν τέτοιες λίστες και το TC είναι μέσα 


03. Μάρτιος. 2020 - 06:05:24 πμ
  • ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
Πανέμορφα και τα 2 και ειδικά το TC αλλά δεν νομίζω ότι μπορεις να τα δεις σαν επένδυση, σαν χόμπι ναι αλλά σαν επένδυση για μένα είναι μόνο τα γνήσια. Από την άλλη όμως πιστεύω ότι αν φτιάξεις ένα καλό ρεπ φρανκεν και εμπορικό μοντέλο όπως ένα submariner πχ και με λογικό συνολικό κόστος σε σχέση το αντίστοιχο γνήσιο μπορεις να κανείς το χόμπι σου, να έχεις ένα όμορφο ρολόι και να μην χάσεις ή να χάσεις λίγο όταν το πουλήσεισ
Ισχύει δεν μπορείς να δεις τα ρολόγια replica σαν επένδυση, δεν μπορείς να κερδίσεις πολλά. Απλά ήθελα να εξετάσουμε το θέμα αν υπάρχουν και κάποια ρολόγια replica που αυξάνεται η αξία τους και θα δίναμε λίγα χρήματα παραπάνω απο αυτά που κόστισαν όταν αγοράστηκαν.Συνήθως ρολόγια που με λίγες αλλαγές και έξοδα μπορεί να δώσουν υπερβολικά κοντινή αλισθηση με το original Νομίζω έχει ενδιαφέρον το θέμα, να κάνουμε μια λίστα
με αυτή την λογική το TC σίγουρα θα είναι πρώτο πρώτο στη λίστα.
και μια λίστα με όλα τα σούπερ ρέπλικα θα μπορούσαμε να κάνουμε εκτός και αν υπάρχει ήδη εδώ και δεν το έχω δει. σε ξένα φόρουμ υπάρχουν τέτοιες λίστες και το TC είναι μέσα
Ναι εξέταζα την λίστα του NWBIGs και super NWBIGs στο RWI και μου τράβηξαν πιο πολύ το ενδιαφέρον οι σούπερ ρεπλικες που δεν διατίθονται αυτή την στιγμή απο τους TDs. Προσπάθησα να τα βρω μίλησα με πολλούς TDs με το SEAD κτλ και δεν είχα κανένα αποτέλεσμα , οπότε σκέφτηκα οτι αυτοί που τα έχουν είναι τυχεροί και δημιουργείται το παράδοξο φαινόμενο κάποιες ρέπλικες να αυξάνουν την αξία τους έστω λίγο
« Τελευταία τροποποίηση: 03. Μάρτιος. 2020 - 06:08:40 πμ από giorgosnew1985 »


03. Μάρτιος. 2020 - 06:12:14 πμ
  • ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
Νομίζω πχ οτι αν πεταγόταν ένα Submariner TC στην σε κάποιο φόρουμ προς πώληση άνετα θα έπιανε τα διπλάσια απο όσο αγοράστηκε, ίσως και παραπάνω


03. Μάρτιος. 2020 - 07:04:11 πμ
  • ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Νομίζω πχ οτι αν πεταγόταν ένα Submariner TC στην σε κάποιο φόρουμ προς πώληση άνετα θα έπιανε τα διπλάσια απο όσο αγοράστηκε, ίσως και παραπάνω

Λάθος!

Φόρουμ όπως το RWI, RepGeek, κλπ... αναφέρουν στους κανονισμούς του M2M sales ότι το μάξιμουμ τιμής που μπορεί να ζητηθεί, θα πρέπει να είναι τουλάχιστον μικρότερο από την τιμή αγοράς. Τα έξοδα αποστολής δεν συμπεριλαμβάνονται στην τιμή αγοράς!

Έτσι αν ένα TC κατά την αγορά του κόστισε 700€ συν 50€ τα μεταφορικά. Δεν μπορεί να καταχωρηθεί για πούλημα πάνω από τα 650€


Sent from my iPhone using Tapatalk


03. Μάρτιος. 2020 - 07:41:34 πμ
  • ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
Νομίζω πχ οτι αν πεταγόταν ένα Submariner TC στην σε κάποιο φόρουμ προς πώληση άνετα θα έπιανε τα διπλάσια απο όσο αγοράστηκε, ίσως και παραπάνω

Λάθος!

Φόρουμ όπως το RWI, RepGeek, κλπ... αναφέρουν στους κανονισμούς του M2M sales ότι το μάξιμουμ τιμής που μπορεί να ζητηθεί, θα πρέπει να είναι τουλάχιστον μικρότερο από την τιμή αγοράς. Τα έξοδα αποστολής δεν συμπεριλαμβάνονται στην τιμή αγοράς!

Έτσι αν ένα TC κατά την αγορά του κόστισε 700€ συν 50€ τα μεταφορικά. Δεν μπορεί να καταχωρηθεί για πούλημα πάνω από τα 650€


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πιστεύω όμως οτι αν βάλω μια αγγελία Want To Buy(WTB) αν βρεθεί κάποιος να πουλάει πχ ενα submariner TC και μιλήσουμε μέσω pm μάλλον θα μου ζητήσει περισσότερα και λογικά θα το δεχόμουν γιατί θα ήθελα το ρολόι


16. Μάρτιος. 2020 - 09:49:01 μμ
  • ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • AGGELOS
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 570 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 313
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 950
Καλησπέρα Γιώργο
Χωρίς να θέλω να γίνω αδιάκριτος, μ' αρέσει η σκέψη σου για τα Best value for money replica ρολόγια, αν και πιστεύω οτι σε στοκ κατάσταση, όσο κανόνια και να είναι, σίγουρα θα υπολείπονται σε κάποιους τομείς των γνήσιων και θα πρέπει να κάνεις παρεμβάσεις με γνήσια εξαρτήματα για να πλησιάσουν στα πρωτότυπα.
π. χ. TC 16610 από ότι έχω διαβάσει στο φόρουμ (αν δεν κάνω λάθος) αλλάξανε κρύσταλλο , ένθετο, δίσκο ημερομηνίας, δεν ξέρω αν χρειαζόταν και τίποτα άλλο γιατί πάντα υπάρχει κάποια λεπτομέρεια προς διόρθωση.
Θα μου πεις λεπτομέρεια όχι κάτι χοντρό, ναι αλλά την πληρώνεις αν ψάχνεσαι.
Άσε που έχει μηχανή 2824, καλή αλλά όχι έστω κλώνο 3135 για ψιλομοιάζει στο γνήσιο.
Θέλω να ρωτήσω εσύ είχες το daytona 116500 noob 4130 τελευταία version, άψογο κομμάτι.
Πες μας την εμπειρία σου για το συγκεκριμένο, το οποίο σαν rep κάνει περίπου 1000-1200 με το σέρβις έναντι του original που κάνει μεταχειρισμένο (να υποθέσω) 20.000 €?
Αυτά που έγραψες για τα συγκεκριμένα TUDOR πάντως είναι ενδιαφέρουσες περιπτώσεις.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



16. Μάρτιος. 2020 - 10:13:06 μμ
  • ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΟΛΟΓΙΑ REPLICA ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ? - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
Καλησπέρα Γιώργο
Χωρίς να θέλω να γίνω αδιάκριτος, μ' αρέσει η σκέψη σου για τα Best value for money replica ρολόγια, αν και πιστεύω οτι σε στοκ κατάσταση, όσο κανόνια και να είναι, σίγουρα θα υπολείπονται σε κάποιους τομείς των γνήσιων και θα πρέπει να κάνεις παρεμβάσεις με γνήσια εξαρτήματα για να πλησιάσουν στα πρωτότυπα.
π. χ. TC 16610 από ότι έχω διαβάσει στο φόρουμ (αν δεν κάνω λάθος) αλλάξανε κρύσταλλο , ένθετο, δίσκο ημερομηνίας, δεν ξέρω αν χρειαζόταν και τίποτα άλλο γιατί πάντα υπάρχει κάποια λεπτομέρεια προς διόρθωση.
Θα μου πεις λεπτομέρεια όχι κάτι χοντρό, ναι αλλά την πληρώνεις αν ψάχνεσαι.
Άσε που έχει μηχανή 2824, καλή αλλά όχι έστω κλώνο 3135 για ψιλομοιάζει στο γνήσιο.
Θέλω να ρωτήσω εσύ είχες το daytona 116500 noob 4130 τελευταία version, άψογο κομμάτι.
Πες μας την εμπειρία σου για το συγκεκριμένο, το οποίο σαν rep κάνει περίπου 1000-1200 με το σέρβις έναντι του original που κάνει μεταχειρισμένο (να υποθέσω) 20.000 €?
Αυτά που έγραψες για τα συγκεκριμένα TUDOR πάντως είναι ενδιαφέρουσες περιπτώσεις.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλησπέρα Άγγελε
Πολύ ωραία replica , σαν μηχανολόγος μηχανικός πιστεύω οτι αξίζει να έχεις αυτό το ρολόι σαν θάυμα του reverse engineering. Δηλαδή πιστεύω οτι έχει την αξια του και σαν replica, είναι άξιο θαυμασμου. Το πούλησα γιατί είχα εμφανίσει αρκετά rolex και δεν μπορούσα να εμφανίσω και ένα των 20000. Δεν αποκλείω να το ξαναπάρω κάποια στιγμή , το μόνο ρολόι που στεναχωρέθηκα όταν πούλησα



xx
ΑΞΙΑ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗΣ REPLICA ΡΟΛΟΓΙΩΝ

Ξεκίνησε από giorgosnew1985 στις Ρολόγια Replica

6 Απαντήσεις
2905 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15. Απρίλιος. 2019 - 04:30:05 μμ
από giorgosnew1985
xx
Replica ρολόγια

Ξεκίνησε από Element95 στις Ρολόγια Replica

9 Απαντήσεις
4810 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05. Μάρτιος. 2019 - 03:04:33 μμ
από freediver
xx
Αξια vintage Ρολεξ μετα απο πολλλαααα χρονια

Ξεκίνησε από gkardag στις Γενική συζήτηση

2 Απαντήσεις
2041 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31. Ιανουάριος. 2020 - 01:43:10 πμ
από sirap1
xx
Καλό μήνα σε όλους τους φίλους

Ξεκίνησε από Panos1972 στις Ρολόγια Replica

1 Απαντήσεις
1987 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03. Ιούλιος. 2018 - 06:56:27 μμ
από Homemade