Rolex clasp - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από NickDoc

Rolex clasp - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Rolex clasp - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευή Radiomir Black Homage

από Dimitris57

Rolex clasp - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από microg

Rolex clasp - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Rolex clasp - Ρολόγια Replica Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από batigoat

Rolex clasp - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Rolex clasp - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Rolex clasp - Ρολόγια Replica Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Rolex clasp - Ρολόγια Replica Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από microg

Watch-Time Communit - 29. Μάρτιος. 2024 - 10:33:38 πμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Rolex clasp - Ρολόγια Replica
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time


Rolex clasp
15 Απαντήσεις
3973 Εμφανίσεις
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
28. Απρίλιος. 2020 - 02:56:32 πμ
  • Rolex clasp - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • sirap1
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 116 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 139
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 238
Rolex clasp - Ρολόγια Replica

Καλησπερα στα καλύτερα παιδιά!!
Ανοίγω μια συζήτηση μιας και έχω αρκετό χρόνο για σκότωμα με το «μένουμε σπίτι» η οποία αφορά μια αγγελία που διάβασα σε ξένο σάιτ!
Πιο συγκεκριμένα ένας τύπος πουλούσε ένα clasp bracelet σαν γνήσιο σε μια τιμή αν θυμαμαι καλά στα 200€!!
Διαβάζοντας παρακάτω βλέπω υπήρξε κάποιος που αμφισβήτησε την γνησιότητα αυτού λέγοντας πως είναι εξάρτημα TC επικαλώντας τις γνώμες από κάποιους modder οι οποίοι το επιβεβαίωσαν!
Και έχω τα εξής ερωτήματα:
1)πως μπορούμε να αποφύγουμε τέτοιου είδους απατεώνες;
2)πως τα τσακάλια αυτά έχουν φτάσει σε αυτό το σημείο ώστε να αναγνωρίζουν το γνήσιο πλέον και από εικόνες..Σίγουρα η πείρα μετράει..


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: 28. Απρίλιος. 2020 - 03:51:54 πμ από sirap1 »


28. Απρίλιος. 2020 - 04:21:45 πμ
  • Rolex clasp - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Είναι κάτι που δύστυχος στο συγκεκριμένο άθλημα δεν μπορεί να αποφευχθεί.
Ένα πρόβλημα που το δημιουργούμε μόνοι μας σαν συνέπεια του προσπαθώντας να δημιουργηθεί το τέλειο REP. Κάποια μοντέλα εξελίχτηκαν τόσο πολύ που πράγματι είναι πολύ λίγες οι λεπτομέρειες που ξεχωρίσουν την αντιγραφή από το γνήσιο. Για κάποιους αυτές οι διάφορες είναι εύκολα ορατές, για άλλους όχι! Η εμπειρία είναι που κάνει τη διαφορά!


Sent from my iPhone using Tapatalk


28. Απρίλιος. 2020 - 04:30:46 πμ
  • Rolex clasp - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • sirap1
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 116 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 139
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 238
Σωτήρη ευχαριστώ για την απάντηση,περίμενα ότι θα είσαι μέσα αλήθεια!!Rolex clasp - Ρολόγια ReplicaRolex clasp - Ρολόγια Replica
Φίλε ευτυχώς υπάρχεις σε αυτή την παρέα γιατί είμαι σίγουρος ότι μπορείς να αντιληφθείς τις διάφορες ανάμεσα σε gen και rep προϊόντα λόγω της πείρας σου,χωρίς να θέλω να προσβάλω αλλά παιδιά που μπορεί να έχουν πείρα και να είναι στην παρέα μας αλλά δεν τα γνωρίζω...
Οντως τα parts του (TC) είναι τόσο όμοια ώστε μπορεί κάποιος να τα πουλήσει όμως γνήσια;;


Sent from my iPhone using Tapatalk


28. Απρίλιος. 2020 - 11:37:29 πμ
  • Rolex clasp - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • gkardag
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 187 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 50
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 311
Καλημερα και εγω ειδα οτι ενα ορίτζιναλ εχει αναλογα με το μοντέλο βεβαια πανω απο 1000€
Ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα στην "ποιοτητα" ?
Κουμπώνει πανω στην κασα της replicas?


28. Απρίλιος. 2020 - 04:20:21 μμ
  • Rolex clasp - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • sirap1
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 116 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 139
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 238
Καλησπερα!!Οι τιμές τους δεν νομίζω να είναι στα 1000€ αλλά στα 400-600€ ένα μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση!!
Τώρα για το αν ταιριάζει δεν το γνωρίζω αλλά έχω την εντύπωση πως ναι...


Sent from my iPhone using Tapatalk


29. Απρίλιος. 2020 - 02:31:07 πμ
  • Rolex clasp - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
Καλησπερα!!Οι τιμές τους δεν νομίζω να είναι στα 1000€ αλλά στα 400-600€ ένα μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση!!
Τώρα για το αν ταιριάζει δεν το γνωρίζω αλλά έχω την εντύπωση πως ναι...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Φοβάμε οτι όντως ενα αυθεντικό πάει πάνω απο 1000. Στο chrono  24 αυθεντικα clasp για submariner 116610 πανε γυρω στα1500. Δεν πρέπει ποτέ να αυταπατόμαστε όμως οτι βρήκαμε την τέλεια προσφορά στο 1/5 της τιμής. Πάντα πριν αγοράσω κάτι ρωτάω το  Σωτήρη και πάντα μου λέει οτι απο την τιμή πρέπει να το ψιλιαστείς. Υπάρχουν βέβαια σπάνια προσφόρές που αξίζουν τον κόπο για αγορά ολοκληρου ρολογιού σε εκαθαρίσεις καταστημάτων, έχω αγοράσει κάποια ρολόγια, που συνοδεύονται όμως πάντα απο αυθεντικά χαρτιά και εγγύηση. Αυτές τις εποχές που στην Ελλάδα  πολλά μαγαζιά στοκάρουν, βλέπω να υπάρχουν τέτοιες ευκαιρίες. Με αυτό ανοίγω ένα άλλο θέμα βέβαια που νομίζω οτι έχει αξία να το συζητήσουμε
« Τελευταία τροποποίηση: 29. Απρίλιος. 2020 - 03:01:42 πμ από giorgosnew1985 »


29. Απρίλιος. 2020 - 02:38:26 πμ
  • Rolex clasp - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
Δεν μιλάω βέβαια για Rolex , αλλά για πιο entry level ονόματα αυτή την στιγμή . όπως longines, oris κτλ που πολλοί αξιόπιστοι και γνωστοί youtubers λένε οτι είναι απο τις καλύτερες value for money εταιρείες
« Τελευταία τροποποίηση: 29. Απρίλιος. 2020 - 03:04:22 πμ από giorgosnew1985 »


29. Απρίλιος. 2020 - 02:54:52 πμ
  • Rolex clasp - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • sirap1
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 116 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 139
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 238
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου George βλέποντας τις τιμές στο Chrono24 εδώ και πολύ καιρό....
Απλά πιστεύω ότι κάποια ανταλλακτικά έχουν φτάσει τόσο τα gen που ένας χωρίς μεγάλη πείρα την «πάταει» άσχημα!!Rolex clasp - Ρολόγια Replica


Sent from my iPhone using Tapatalk


29. Απρίλιος. 2020 - 03:13:22 πμ
  • Rolex clasp - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
Αυτό ισχύει σίγουρα! Τα replicas έχουν γίνει υπερβολικά καλά και μπορείς να την πατήσεις σε ανταλακτικά, εγώ σίγουρα δεν έχω την εμπειρία να αναγνωρίσω τα περισσότερα γιαυτό συμβουλεύομαι τον @homade, που στο τέλος θα μας βρίσει :p. Απο την άλλη . παρότι τελέυταία αγοράζω κάποια αυθεντικά entry level ρολόγια, είμαι υπέρ των replicas όταν αγοράζεις απο TD γιατί όπως είπε και ένας youtuber που παρακολουθώ μέσα σε μια έκλαμψη αλήθειας, πολλά replicas σου προσφέρουν πολύ ανώτερη ποιότητα απο κάποια microbrands  τα οποία επίσhς χρησιμοποιουν κινέζικους μηχανισμούς και φτίαχνονται στην κίνα, κάποια μάλιστα quartz των 5 ευρό και πουλάν σε τιμές ίδιες και ανώτερες κάποιων πολύ καλων replicas που μπορείς να έχεις για χρόνια, να σου δωσουν πολύ χαρά και να σε εισάγουν στον μαγικό κόσμο των μηχανικών ρολογιών
« Τελευταία τροποποίηση: 29. Απρίλιος. 2020 - 03:25:28 πμ από giorgosnew1985 »


29. Απρίλιος. 2020 - 03:32:42 πμ
  • Rolex clasp - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • sirap1
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 116 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 139
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 238
Και εγώ έχω το ίδιο θέμα φίλε μου όσο αφορά την επιλογή προϊόντων τα οποία δεν αναγνωρίζω ως γνήσια η rep!!
Απλά είδα την συγκεκριμένη ανάρτηση και ο τύπος το πουλούσε για gen και άνετα κάποιος το αγόραζε ενώ ήταν ΤC που το διέκρινε ένας τύχαια!!
Παρόλα αυτά όμως πέρα από το Chrono24 και τον Σωτήρη που προσωπικά εμπιστεύομαι δεν υπάρχει κάποιος TD που να έχει gen parts παρά μόνο ιδιώτες από ξένα forum αμφιβόλου ηθικής!!!
Τώρα επειδή με έχει πιάσει μια λογοδιάρροια τι εννοείς microbrands?? Rolex clasp - Ρολόγια Replica


Sent from my iPhone using Tapatalk


29. Απρίλιος. 2020 - 10:56:57 πμ
  • Rolex clasp - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
παρά μόνο ιδιώτες από ξένα forum αμφιβόλου ηθικής!!!
Rolex clasp - Ρολόγια Replica


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πρόσεχε μην σε παρεξηγήσει κανένας εδώ μέσα. Άκου εκεί αμφιβόλου ηθικήςRolex clasp - Ρολόγια Replica

Παρεπιπτόντως, προσπάθησε στα πρώτα σου σχόλια στο RWI να μην σχολιάζεις τιμές (όπως στο μπρασελέ του Daytona) θα πέσεις σε κανέναν από την κλίκα και θα αποκτήσεις εχθρούς Rolex clasp - Ρολόγια Replica


Sent from my iPhone using Tapatalk


29. Απρίλιος. 2020 - 12:02:06 μμ
  • Rolex clasp - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • sirap1
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 116 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 139
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 238
Βαριά έκφραση Σωτήρη έχεις δίκαιο,χωρίς όμως να θέλω να προσβάλω κάποιο παιδί και ιδιαίτερα στο δικό μάς φόρουμ!! Rolex clasp - Ρολόγια Replica
Όσο για το Daytona σωστά μιλάς τι θέλω και ανακατεύομαι...Rolex clasp - Ρολόγια Replica


Sent from my iPhone using Tapatalk


29. Απρίλιος. 2020 - 01:14:57 μμ
  • Rolex clasp - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • gkardag
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 187 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 50
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 311
Και εγώ έχω το ίδιο θέμα φίλε μου όσο αφορά την επιλογή προϊόντων τα οποία δεν αναγνωρίζω ως γνήσια η rep!!
Απλά είδα την συγκεκριμένη ανάρτηση και ο τύπος το πουλούσε για gen και άνετα κάποιος το αγόραζε ενώ ήταν ΤC που το διέκρινε ένας τύχαια!!
Παρόλα αυτά όμως πέρα από το Chrono24 και τον Σωτήρη που προσωπικά εμπιστεύομαι δεν υπάρχει κάποιος TD που να έχει gen parts παρά μόνο ιδιώτες από ξένα forum αμφιβόλου ηθικής!!!
Τώρα επειδή με έχει πιάσει μια λογοδιάρροια τι εννοείς microbrands?? Rolex clasp - Ρολόγια Replica


Sent from my iPhone using Tapatalk
οταν ο πιασεις στα χερια σου ομως θα ειναι αργα και θα το εχεις πληρωσει για original.
Καπου ειχα διαβασει για εναν γνωστο οικο που πουλησε replica σε εναν youtuber και εγινε χαμος :o


29. Απρίλιος. 2020 - 07:28:24 μμ
  • Rolex clasp - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • giorgosnew1985
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 237 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 49
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 61
Και εγώ έχω το ίδιο θέμα φίλε μου όσο αφορά την επιλογή προϊόντων τα οποία δεν αναγνωρίζω ως γνήσια η rep!!
Απλά είδα την συγκεκριμένη ανάρτηση και ο τύπος το πουλούσε για gen και άνετα κάποιος το αγόραζε ενώ ήταν ΤC που το διέκρινε ένας τύχαια!!
Παρόλα αυτά όμως πέρα από το Chrono24 και τον Σωτήρη που προσωπικά εμπιστεύομαι δεν υπάρχει κάποιος TD που να έχει gen parts παρά μόνο ιδιώτες από ξένα forum αμφιβόλου ηθικής!!!
Τώρα επειδή με έχει πιάσει μια λογοδιάρροια τι εννοείς microbrands?? Rolex clasp - Ρολόγια Replica


Sent from my iPhone using Tapatalk
Microbrands είναι συνήθως εταιρείες που μετράνε λίγα χρόνια παρουσίας στην αγορά και παράγουν περιορισμένο αριθμό ρολογιών λόγο χαμηλών δυνατοτήτων. Συνήθως προμηθεύονται τα περισσότερα εξαρτήματα απο άλλους παραγωγούς. Υπάρχουν μερικα πολύ καλα κατά την γνώμη μου. Υπάρχουν όμως και πολλά που στηρίζονται μόνο στο design και πουλάνε σε υψηλές τιμες πχ 1000-1500 ευρό. Ψάξε στο youtube videos με τα πιο γνωστα microbrands θα βρεις αρκετα ενδιαφέροντα. Αν θες να δεις ενα θετικό κατα την γνώμη μου παράδειγμα microbrand δες την lorielwatches.com τα μοντέλα τις κοστίζουν περίπου 500$ και κάθε φορά που βγάζει νεο απόθεμα καποιων μοντέλων εξαφανίζεται μέσα σε 10 λεπτά. Γίνεται πόλεμος για να αγοράσεις ενα


29. Απρίλιος. 2020 - 11:38:25 μμ
  • Rolex clasp - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • sirap1
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 116 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 139
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 238
Και εγώ έχω το ίδιο θέμα φίλε μου όσο αφορά την επιλογή προϊόντων τα οποία δεν αναγνωρίζω ως γνήσια η rep!!
Απλά είδα την συγκεκριμένη ανάρτηση και ο τύπος το πουλούσε για gen και άνετα κάποιος το αγόραζε ενώ ήταν ΤC που το διέκρινε ένας τύχαια!!
Παρόλα αυτά όμως πέρα από το Chrono24 και τον Σωτήρη που προσωπικά εμπιστεύομαι δεν υπάρχει κάποιος TD που να έχει gen parts παρά μόνο ιδιώτες από ξένα forum αμφιβόλου ηθικής!!!
Τώρα επειδή με έχει πιάσει μια λογοδιάρροια τι εννοείς microbrands?? Rolex clasp - Ρολόγια Replica


Sent from my iPhone using Tapatalk
Microbrands είναι συνήθως εταιρείες που μετράνε λίγα χρόνια παρουσίας στην αγορά και παράγουν περιορισμένο αριθμό ρολογιών λόγο χαμηλών δυνατοτήτων. Συνήθως προμηθεύονται τα περισσότερα εξαρτήματα απο άλλους παραγωγούς. Υπάρχουν μερικα πολύ καλα κατά την γνώμη μου. Υπάρχουν όμως και πολλά που στηρίζονται μόνο στο design και πουλάνε σε υψηλές τιμες πχ 1000-1500 ευρό. Ψάξε στο youtube videos με τα πιο γνωστα microbrands θα βρεις αρκετα ενδιαφέροντα. Αν θες να δεις ενα θετικό κατα την γνώμη μου παράδειγμα microbrand δες την lorielwatches.com τα μοντέλα τις κοστίζουν περίπου 500$ και κάθε φορά που βγάζει νεο απόθεμα καποιων μοντέλων εξαφανίζεται μέσα σε 10 λεπτά. Γίνεται πόλεμος για να αγοράσεις ενα
Ευχαριστώ πολύ Γιώργο!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk



xx
[ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ] SUBMARINER CLASP

Ξεκίνησε από AGGELOS στις Αξεσουάρ / ανταλλακτικά ρολογιών

2 Απαντήσεις
1081 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25. Απρίλιος. 2023 - 08:12:24 πμ
από AGGELOS
xx
Το Rolex-Tudor του παππου μου (Rolex/Tudor OYSTER PRINCE DATE DAY)

Ξεκίνησε από Georgakias στις Tudor

3 Απαντήσεις
4774 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01. Αύγουστος. 2019 - 12:38:27 πμ
από Homemade
xx
Rolex

Ξεκίνησε από ergastiri στις Ρολόγια Replica

3 Απαντήσεις
3276 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09. Μάιος. 2018 - 09:19:44 μμ
από Homemade
xx
Tc rolex

Ξεκίνησε από Aeratos στις Ρολόγια Replica

8 Απαντήσεις
4318 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29. Απρίλιος. 2018 - 09:21:01 μμ
από freediver