Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευή Radiomir Black Homage

από Dimitris57

Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από microg

Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από batigoat

Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από microg

Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Watch-Time Communit - 28. Μάρτιος. 2024 - 08:49:09 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time


Αγορά Rolex Replica
3 Απαντήσεις
1953 Εμφανίσεις
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
01. Μάιος. 2020 - 12:14:22 πμ
  • Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Dimitris89
  • Αρχάριος
  • Μηνύματα: 1 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 0
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica

Καλησπέρα στην παρέα! 
Σας παρακολουθώ καιρό και έχω διαβάσει πάρα πολλά θέματα όσον αφορά τις αγορές για Replica, αν και σίγουρα μου έχουν ξεφύγει αρκετά πραγνατα που πρέπει να προσέξω . Αρχικά να πω ότι πρώτη φορά σκέφτομαι να προβώ σε τέτοια αγορά γι αυτό και θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας. Αρχικά από ότι έχω διαβάσει τα σχόλια, τον μηχανισμό που πρέπει να επιλέξω (πχ Α2824) αν και δεν έχω καταλάβει ακριβως τι διαφορά έχουν. Το ρολόι που ψάχνω είναι το Rolex Datejust  και η αλήθεια είναι ότι δεν θα ήθελα να ξεφύγω πάνω από τα 250€ λόγω μη αξιοπιστίας του προϊόντος. Γι αυτό λοιπόν θα ήθελα την γνώμη σας, αν έχετε στο νου σας κάποια καλή επιλογή και γενικά τι να προσέξω. Εγώ σας δείχνω αυτό που βρήκα και θα ήθελα να μου πείτε πως το βλέπετε.. 

https://www.intime05.co/rollie/2652-datejust-ii-bp-best-editionv2-black-stick-dial-41mm-ss-on-a2824.html#

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων 


01. Μάιος. 2020 - 11:50:46 πμ
  • Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • bagit
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 90 None
    Συνδεδεμένος Karma: 23
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 7
Καλημέρα Δημήτρη, καλό μήνα και καλως όρισες!

Αν και απ ότι είπες και μόνος σου διάβασες πάρα πολλά θέματα περί ρολογιών replica παρ' όλ' αυτά δεν θες να ξοδέψεις πάνω από ένα ποσό γιατί τα θεωρείς μη αξιόπιστα. Καταρχας πρέπει να διαβάσεις το πρώτο θέμα που διάβασα εγώ μόλις έγινα μέλος της κοινότητας πριν δυο χρόνια και το έχει γράψει ο @Homemade "Τι να περιμένω από ένα ρολόι ρέπλικα".

Στο θέμα μας. Μιλάς με ανθρωπο που έχει αλλάξει μέχρι στιγμης 3 datejust. Το πρώτο μου έκανε 80 ευρώ, ήταν από dhgate και όταν το έστειλα στον Σωτήρη γέλαγε από την εμφανισή του. Το δεύτερο ήταν της BP v2 και το τρίτο πάλι της BP v3. Σε γενικές γραμμές να σου αναφέρω ότι τα καλύτερα datejust τα κατασκεβάζει η ARF και η DJF (αν την λέω καλά). Μιλάμε για πολύ καλές απομιμήσεις και με ατσάλι 904. Ενώ αμέσως μετά έρχεται η BP (καθαρά υποκειμενική άποψη) που κατασκευάζει με ατσάλι 316. Τώρα αναλόγως τι θες να κάνεις αγοράζεις (θα σου αναφέρω παρακάτω τι εννοώ). Να ξέρεις όμως πως στην πρώτη περίπτωση μιλάμε για πάνω από 450 ευρώ και στην δευτερη 350 ευρώ. Απο θέμα μηχανισμού κι εφόσον μιλάμε για ρολόι 41mm έχεις τρεις επιλογές. Η πρώτη είναι ο 2813 μηχανισμός που δεν τον προτείνω καθώς με λίγα λεφτά παραπάνω πας σε κάτι πολύ καλύτερο και αξιόπιστο. Δευτερη επιλογή είναι ο 2824- ή ο 2836-2 μηχανισμοί. Πρόκειται για κινέζικους κλώνους των αντίστοιχων ΕΤΑ μηχανισμών. Μην μπερδεύεσαι όμως. Δεν μιλάμε για μαιμού μιλάμε για αξιόπιστους μηχανισμούς παρόλο που είναι κινέζικα αντίγραφα. Τους μηχανισμους αυτους μπορείς να αλλάξεις με γνήσια ETA μελλοντικά οπότε θα είναι σαν να κρατάς στα χέρια σου ένα ελβετικό ρολόι με αντίστοιχη μηχανή.

Πρακτικά αυτοί οι μηχανισμοί είναι ίδιοι. Έχουν όμως από ένα μειωνέκτιμα ο καθένας. Ο 2836-2 έχει την κορώνα 0,4 χιλιοστά πιο χαμηλά από το αυθεντικό ρολόι πράγμα που το κάνει να διαφοροποιείται από το γνήσιο (βέβαια κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει αντιληπτό με γυμνό μάτι). Από την άλλη ο 2824-2 έχει μεν την κορώνα στο σωστό ύψος αλλά αργεί να αλλάξει ημερομηνία. Δλδ η αλλαγή από την μια ημέρα στην άλλη κάνει περίπου 30 λεπτά με 45 λεπτά, πράγμα που δεν κάνει το γνήσιο. Ο 2836-2 από την άλλη αλλάζει την ημερομηνία ακαριαία στις 12 ακριβώς. Βέβαια ο 2824-2 μπορεί να δεχτεί τροποποιήσεις και να πάρει γνήσια μέρη.

Συμπερασματικά όλα εξαρτιώνται από τι θες να κάνεις. Αν θες να αγοράσεις ένα ρολόι που στο μέλλον θα επενδύσεις πανω του και θα το κάνεις να μοιάζει σαν αυθεντικό βάζοντάς του αυθεντικά κομμάτια (κρύσταλλο, δείκτες, dial) τότε πας κατευθείαν σε ARF. Αν ωστόσο θες να γνωριστείς με το ρεπλικα και να έχει ένα όμορφο ρολόι να σου λέει πάντα σωστά την ώρα τότε είναι όμορφη και η επιλογή σου.

Άποψη μου, αν σου αρέσει η ορολογοποιεία και σου μπει το σαράκι, του χρόνου τετοιον καιρο θα ψάχνεις να πουλήσεις αυτό για να πας σε κάτι καλύτερο (μιλάω εκ πειρας). Αν θες όμως από την άλλην μόνο να φλεξάρεις ενα ακριβό ρολόι, τότε καλό ειναι και αυτό που διάλεξες. Όλα είναι θέμα τσέπης και γιατί θες το ρολόι.


01. Μάιος. 2020 - 01:38:16 μμ
  • Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • gkardag
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 187 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 50
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 311


01. Μάιος. 2020 - 01:44:50 μμ
  • Αγορά Rolex Replica - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • AGGELOS
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 570 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 313
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 950
Φίλε @bagit μπράβο για την διάθεσή σου να γράψεις τόσα πράγματα.
Φίλε @dimitris89 από τα 250 θα ξεφύγεις σίγουρα, όταν ένα swatch κάνει 100 plus, η ενδεδειγμένη και σωστή λύση για ένα διαχρονικό ρολόι, σε συγκρατημένη τιμή, είναι με μηχανισμό 2824. 



xx
Αγορα Rolex replica

Ξεκίνησε από Dimitriss97 στις Ρολόγια Replica

4 Απαντήσεις
2868 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30. Ιανουάριος. 2019 - 03:59:29 μμ
από Homemade
xx
Αγορά Rolex replica

Ξεκίνησε από DrT στις Ρολόγια Replica

19 Απαντήσεις
3922 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03. Μάρτιος. 2023 - 05:08:34 μμ
από djmarios
smiley
Αγορά Rolex replica

Ξεκίνησε από Giorgossar στις Ρολόγια Replica

3 Απαντήσεις
2417 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27. Ιανουάριος. 2019 - 06:09:08 πμ
από Giorgossar
xx
Αγορα rolex replica απο Aliexpress

Ξεκίνησε από Pakos στις Ρολόγια Replica

6 Απαντήσεις
4899 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16. Ιανουάριος. 2018 - 07:12:50 μμ
από bk81