Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από NickDoc

Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευή Radiomir Black Homage

από Dimitris57

Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από microg

Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από batigoat

Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από microg

Watch-Time Communit - 29. Μάρτιος. 2024 - 04:04:33 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time


Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα;
4 Απαντήσεις
1797 Εμφανίσεις
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
09. Ιανουάριος. 2021 - 01:41:56 μμ
  • Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • bagit
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 90 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 23
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 7
Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica

Καλησπέρα! Έχω το datejust 41mm της BP με 2836. Προχθές το ξαναφόρεσα αφού από τις 22 Δεκεμβρίου το είχα αφήσει στην άκρη να κάνει κι αυτό διακοπές. Ξαφνικά άρχισε να με παιδεύει η κορώνα του αρκετά. Προσπαθώντας να την κλείσω πιέζοντας προς τα μέσα και βιδώνοντάς την μου άλλαζε και την ημερομηνία. Επίσης μου γδάρθηκαν τα χέρια μέχρι να βιδώσω την κορώνα. Μετά από πολλαπλές αποτυχίες είδα ότι κάτω από την κορώνα είχε βγει σαν να κόπηκε ένα μαύρο σαν κλωστή. Το αφαίρεσε με τσιμπιδάκι μιας και είχε κοπεί και μου φαίνεται σαν πλαστικό. Σας παραθέτω και φωτογραφία. Απ ότι υποψιάζομαι κάτι έχει να κάνει με την αδιαβροχοποίηση. Πρέπει να προσέξω κάτι από  εδώ και πέρα; επίσης γνωρίζεται κάποιον που να μπορεί να μου το κάνει ένα σερβις; Πρέπει να με ανησυχεί κάτι; το ρολόι δουλεύει κανονικά τώρα. μάλιστα πριν τις 22 δεν έχανε ούτε δευτερόλεπτο. Δεν του έχω κάνει σερβις ποτέ καθώς δεν μπόρεσα να βρω άτομο.

Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica

(να αναφέρω πως αυτό το μαύρο πραγματάκι ήταν σε τόσο εύθραυστη κατάσταση χειρότερη και από ηλιοκαμένα λάστιχα υαλοκαθαριστήρων, με το που το έπιασα στα χέρια μου κόβονταν μικρά κυβάκια)  
« Τελευταία τροποποίηση: 09. Ιανουάριος. 2021 - 01:47:33 μμ από bagit »


09. Ιανουάριος. 2021 - 02:34:08 μμ
  • Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • AGGELOS
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 570 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 313
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 950
Ηχούν οι καμπάνες για σέρβις. 
Μην το βρέχεις μην πάρει υγρασία. 


09. Ιανουάριος. 2021 - 02:36:48 μμ
  • Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Dimitris57
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1635 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 609
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Αυτό μάλλον κόπηκε:
Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica
Αφού δεν εχεις κάνει μέχρι τώρα σέρβις, καλό θα είναι να το κανείς και με το σέρβις θα αλλαχτεί και το λαστιχάκι και ότι άλλο (μπορεί να) έχει χαλάσει.

Εάν δεν εχεις κανέναν για σέρβις, τότε ρώτησε τον Σωτήρη εάν και ποτέ θα μπορέσει να το αναλάβει.


09. Ιανουάριος. 2021 - 02:47:41 μμ
  • Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • bagit
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 90 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 23
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 7
Έχω στείλει και μήνυμα στον Σωτήρη αλλά δεν έχω λάβει καμία απάντηση. Ελπίζω να με βολέψει. Πάντως είχα παρατηρήσει απ' όταν είχα πάρει το ρολόι μια δυσκολία στην κορόνα.


09. Ιανουάριος. 2021 - 02:56:58 μμ
  • Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα; - Ρολόγια Replica
    • Προφίλ
  • Dimitris57
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1635 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 609
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Γι’ αυτό συνιστάται μόλις πάρουμε το ρολόι (και αφού το χαρήκαμε μερικές μέρες/εβδομάδες) αμέσως μετά να το κάνομε ένα σέρβις.

Όπως λέει και ο Σωτήρης, όλοι οι κινεζικοι μηχανισμοί είναι από τη μάνα τους κατάξεροι!!

Ο Σωτήρης θα απαντήσει. Πρέπει να περιμένεις λιγάκι.....



xx
Γιατί υπάρχει αυτό το forum?

Ξεκίνησε από bagit στις Ανακοινώσεις και λειτουργία του φόρουμ

5 Απαντήσεις
2225 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04. Απρίλιος. 2020 - 09:03:57 μμ
από sirap1
question
Υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία της Panerai στην Ελλάδα?

Ξεκίνησε από Theo στις Panerai

2 Απαντήσεις
13027 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07. Οκτώβριος. 2017 - 03:20:24 μμ
από Theo
grin
Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)

Ξεκίνησε από bagit στις Γενική συζήτηση

11 Απαντήσεις
2152 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07. Νοέμβριος. 2020 - 04:39:34 μμ
από gkardag
xx
Αγορα ρολογιου

Ξεκίνησε από Tender στις Ρολόγια Replica

13 Απαντήσεις
6474 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30. Αύγουστος. 2018 - 08:06:47 πμ
από nick_sub