Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα Απ: Ιδιοκατασκευή Radiomir Black Homage

από Dimitris57

Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από microg

Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από batigoat

Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από microg

Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Watch-Time Communit - 28. Μάρτιος. 2024 - 10:44:34 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time


Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας.
10 Απαντήσεις
3757 Εμφανίσεις
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
12. Νοέμβριος. 2017 - 03:36:48 μμ
  • Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα
    • Προφίλ
  • chris750
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 15 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 3
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα

Καλησπέρα στο φορουμ!!ευχαριστω για την αποδοχη,μενω στην Νικαια και θα ηθελα εάν γινετε να μου προτεινετε καποιο πολύ καλο αργυροχρυσοχοο με ειδικο μηχανημα αμμοβολης γιατι στο πισω καπακι το οποιο απο χαζομαρα πηγα να βγαλω κατι μικρογρατζουνιες με αλοιφή το καταστρεψα, και του αλλαξα το φινιρισμα αυτο ειναι χαραγμενο με μηχανημα ειδικο αμμοβολης και ειχε σπρη αγρια υφη, στην εικονα δεν ειναι απο το δικο μου απλα εβαλα να σας δειξω το ασπρο πλαισιο..ευχαριστω πολυ για το χρονο σας ;D

Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα
« Τελευταία τροποποίηση: 12. Νοέμβριος. 2017 - 04:03:56 μμ από Homemade »


12. Νοέμβριος. 2017 - 03:51:09 μμ
  • Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Καλησπέρα @chris750 , καλωσόρισες! Άλλαξα λίγο την γραμματοσειρά και το μέγεθος, γιατί θα μου βγάζε το μάτι.

Η φωτογραφία θα χρησίμευε πολύ, δυστυχώς όμως δεν φαίνεται!  Διάβασε πως ανεβάζουμε και κοινοποιούμε φωτογραφίες εδώ: https://forum.watch-time.gr/b48/t55/

Ευχαριστώ, Σωτήρης


12. Νοέμβριος. 2017 - 03:58:54 μμ
  • Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα
    • Προφίλ
  • chris750
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 15 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 3
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0


12. Νοέμβριος. 2017 - 04:01:59 μμ
  • Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200


12. Νοέμβριος. 2017 - 04:12:12 μμ
  • Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
@chris750 έχεις και μια φώτο από το δικό σου για να δούμε σε τι κατάσταση είναι;


Sent from my iPhone using Tapatalk


12. Νοέμβριος. 2017 - 04:38:12 μμ
  • Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα
    • Προφίλ
  • chris750
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 15 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 3
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
παιδια δε ξερω τι γινετε μου λεε οτι το εστειλα αλλα ργω δε βλεπω τιποτα!! οποτε ξαναστελνω

Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα

Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα
« Τελευταία τροποποίηση: 12. Νοέμβριος. 2017 - 04:53:39 μμ από Homemade »


12. Νοέμβριος. 2017 - 05:12:03 μμ
  • Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Εντάξει, τόσο άσχημα δεν είναι τα πράγματα! Η τουλάχιστον δεν φαίνεται άσχημα στη φωτογραφία! Εγώ στην θέση σου θα το άφηνα έτσι όπως είναι, μια αμμοβολή θα μπορούσε να έχει χειρότερα αποτελέσματα!!!
Μια άλλη λύση είναι να έρθεις σε επαφή με την εταιρία Vartan (https://vkosmima.gr) εισαγωγέα των Invicta και να ρωτήσεις αν μπορεί να σου προμηθεύσει το συγκεκριμένο Case back.


12. Νοέμβριος. 2017 - 09:31:42 μμ
  • Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα
    • Προφίλ
  • chris750
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 15 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 3
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0


25. Νοέμβριος. 2017 - 10:54:36 πμ
  • Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα
    • Προφίλ
  • JOP
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 227 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 69
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 40
Kαλημέρα! τώρα το είδα, δεν νομίζω ότι έχει "κτυπηθεί" με αμμο, μοιάζει με γυαλί.
Σε γενικές γραμμές θα βρείς καμπίνα να το κτυπήσεις και σε μηχανουργεία και συνεργεία μοτό.
Θα κτυπηθεί και το επάνω μέρος που έχει διαμορφωθεί με ροζ πέτρα (μάλλον) σε φρεζάκι οπότε καλό θα ήταν
να δεις πιο νούμερο grit σου δίνει αυτή ακριβώς την υφή για να το φινίρεις μετά με γυαλόχαρτο στο χέρι.
(μια -δυο στροφές στις παλάμες σου είναι αρκετές για να το επαναφέρεις.)

Μου μοιάζει με 180grit αλλά μπορείς να δοκιμάσεις και το 240grit αν σου φανεί too much ;)

υγ: πολύ προσοχή να είναι καθαρό το υλικό που θα το κτυπήσεις, να μην έχει χρησιμοποιηθεί σε μέταλλα που σκουριάζουν
πριν γιατί "αρρωσταίνει" το ατσάλι και κάνει σκουρίτσες. Έτσι και αλλιώς δεν χρειάζεται παραπάνω από μια χούφτα υλικό (~0.05€)
και μπορείς να ζητήσεις να μην χρησιμοποιηθεί το υλικό που ήδη έχει η καμπίνα αλλά μια χούφτα καινούριο.
« Τελευταία τροποποίηση: 25. Νοέμβριος. 2017 - 11:20:42 πμ από JOP »
Γνωρίζει κάποιος replica του Alexander Shorokhoff?


25. Νοέμβριος. 2017 - 08:10:24 μμ
  • Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα
    • Προφίλ
  • chris750
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 15 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 3
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
εχεις κανεναν δικο σου που να το αναλαμβανει?ευχαριστω!


26. Νοέμβριος. 2017 - 09:20:49 πμ
  • Αργυροχρυσοχοος για αμμοβολη και επαναφορα στο καπακι της μπαταριας. - Τεχνικά θέματα
    • Προφίλ
  • JOP
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 227 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 69
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 40
Eίναι πολύ απλή διαδικασία και συννάμα για ένα κομμάτι, που σημαίνει ότι θα εξυπηρετηθεί σαν "χαρη"
όπως κάθε τι μοναδικό που κατασκευάζουμε σαν χόμπι. Στείλε μου pm την περιοχή που μένεις και θα πάρω τηλέφωνα
να συννενοηθώ έτσι ώστε να πάς "συστημένος" κάπου που να σε βολεύει.

Αν δεν έχεις πρόβλημα με το χρόνο μπορώ να το αναλάβω εγώ (χωρίς κάποια αμοιβή φυσικά) απλά έχω πολλές εργασίες
ταυτόχρονα και μπορεί να πάρει εβδομάδα.

σε δεύτερο - τρίτο λόγο και επειδή είμαστε μεγάλα παιδιά, επέτρεψε μου να σου προτείνω να εκπαιδεύσεις τον εαυτό σου
(μέχρι να ολοκληρωθεί το φρεσκάρισμα έστω) να μην στεναχωριέται - απασχολείται με τέτοιες μικρότητες. Η ζωή είναι
πολύ καλύτερη όταν δίνεις στα πράγματα την αξία που τους αρμόζει κατα περίπτωση ;)

υγ: χε, στην Νίκαια που είδα ότι μένεις παίζει να βρείς κάποιον με καμπίνα πολύ κοντά σου, ρώτησε στο πρώτο μηχανουργείο ή συνεργείο που θα συναντήσεις ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 26. Νοέμβριος. 2017 - 10:02:58 πμ από JOP »