Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση Απ: Ιδιοκατασκευή Radiomir Black Homage

από Dimitris57

Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από microg

Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από batigoat

Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από microg

Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Watch-Time Communit - 29. Μάρτιος. 2024 - 12:40:51 πμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time


Casio Pro trek PRW-3100FC
12 Απαντήσεις
5672 Εμφανίσεις
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
23. Ιούλιος. 2018 - 08:12:01 μμ
  • Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • dimitris-lefkas
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 27 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 2
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση

Καλησπερα σε ολο το φορουμ. Ενα φιλαρακι ψαχνει να βρει το Casio Pro trek PRW-3100FC . Εδω στο νησι( Λευκαδα) δεν το εχει κανεις φυσικα μιας και ειναι πολυ μικρο το μερος. Εψαξε στο ιντερνετ και στο skroutz αλλα το βρηκε μονο σε ενα καταστημα και η τιμη ειναι μεγαλη 432€ προσπαθησα να ριξω και εγω μια ματια στο ιντερνετ αλλα τιποτα δεν το βρηκα ουτε εγω αλλου. Το σκεφτεται σαν έσχατη λυση απο εξωτερικο γιατι φοβαται το τελωνείο. Αν ξερει κανεις να μας πει που μπορουμε να κοιταξουμε. Ευχαριστω πολυ.

Sent from my SM-A520F using Watch-Time mobile app



23. Ιούλιος. 2018 - 08:57:57 μμ
  • Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • JOP
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 227 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 69
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 40
Kαλησπέρα Δημήτρη,

με ποιές τιμές το συγκρίνει ο φίλος σου και θεωρεί ότι είναι ακριβό;

Μη με παρεξηγείς αλλά το βρίσκω με προτεινόμενη 600$ στην Ιαπωνία
σε προσφορά 460 δολλάρια.

Δεν θέλω να σε ζαλίσω με αναλύσεις και ισοτιμίες αλλά θεωρώ ότι 432 ευρώ στην ελλάδα, δεν "πληρώνουν"
υπάλληλο, είναι τιμή αποθήκης.

Γνωρίζει κάποιος replica του Alexander Shorokhoff?


23. Ιούλιος. 2018 - 09:18:33 μμ
  • Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • dimitris-lefkas
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 27 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 2
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Μου εδειξε 2-3 απο amazon e-bay και ενα που λεγεται jomashop (αν δεν κανω λαθος π μαλλον κανω) ολα γυρο στα 350 και λιγο πιο κατω δολλάρια. Αλλα δεν θελει να μπλεξει με εξωτερικο για να μην περασει τελωνειο και του βγει ακριβότερο.

Sent from my SM-A520F using Watch-Time mobile app



23. Ιούλιος. 2018 - 09:20:44 μμ
  • Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • dimitris-lefkas
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 27 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 2
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Εγω του πρότεινα  οτι σε αυτη τη τιμη μπορει να παρει ενα πολυ καλο αυτοματο αλλα δεν τον πολυ ενδιαφέρει.

Sent from my SM-A520F using Watch-Time mobile app



23. Ιούλιος. 2018 - 10:09:13 μμ
  • Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • JOP
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 227 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 69
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 40
Πολύ λογικό αλλά δεν έχει κάποια υπόσταση ως μέτρο σύγκρισης.
Είναι πολύ διαφορετικά τα έξοδα - φορολογία ενός συννεταιρισμού καταστημάτων στην δυτική ακτή
ακόμα και με τις καλύτερες συνθήκες που θα μπορούσε κάποιος να έχει στην ελλάδα.

Δεν είμαι κανά φασισταριό, μη με παρεξηγείς, απλά γνωρίζω πολύ καλά τι ζητά το κράτος από ένα κατάστημα
και κάνω μικρές εισαγωγές σχεδόν 20 χρόνια.

Κατάστημα στην αμερική είναι πολύ δύσκολο να βάλει μικρή τιμή. Εκτός του ότι θα ρισκάρει την άδεια του, αν ανοικτεί
από ελληνικό τελωνείο θα είναι άχρηστο γιατί ο τελωνειακός θα αγνοήσει οτιδήποτε γράφει και θα εκτελωνήσει
με την λιανική της εδώ αντιπροσωπείας.
Αυτό σημαίνει, συν τα έξοδα εκτελωνισμού.


Με λίγα λόγια το πακέτο που τρώει ο φίλος σου είναι γνωστό στους περισσότερους.
Λύσεις υπάρχουν για να το εισάγει αλλά θα βγεί στο σύνολο πολύ κοντά αν όχι κάτι παραπάνω.
Είναι ενα ρολόι - εργαλείο, αν χρειαστεί οτιδήποτε ποιός θα τον υποστηρίξει και με τι κόστος;

Προσωπικά θα ζητούσα από τοπικό κατάστημα να το φέρει, ΕΦΟΣΟΝ με καλύπτει με την όποια υποστήριξη χρειαστώ
και γνωστοποιόντας του εξαρχής ότι θα χρειαστώ να μπεί σε δόσεις για να ανταπεξέλθω.

Αν δεν θέλει ο τοπικός έμπορος, προχωράμε στην επόμενη μεγάλη πόλη. Στην Πάτρα για παράδειγμα, 2 κάταστήματα
που έχω συνεργαστεί είναι σοβαροί επαγγελματίες. (τυχαία τους βρήκα, απλά είχαν αυτό που ήθελα)

Τις τιμές που βρήκατε βρίσκω και εγώ, αν είχα ακόμα και "παράνομο" τρόπο θα στο είχα στείλει με pm.
Mε βλέπεις και γράφω τόσα γιατί με ενδιαφέρει να κάνει την δουλειά του ο φίλος σου και ΑΝ είναι προς το
συμφέρον του, να μην βγούν κοροϊδίστικα χρήματα από την χώρα.

Τα τελευταία χρόνια βλέπουμε την έπαρση του χαζού εγωιστή στην ελλάδα. Βλέπουμε ανθρώπους να αγοράζουν
από το εξωτερικό με γνώμονα το "θα του δείξω εγώ" εννοώντας τον έλληνα έμπορο, (όπου συχνά είναι κατάπτυστος)
κερδίζοντας ελάχιστα και αν, ενώ στην ουσία δημιουργούν τεράστιο πρόβλημα στην οικονομία που το πληρώνουν οι ίδιοι.

Για να πώ και τον πόνο μου, συνήθως απλά ενδυναμώνουν κράτη που είναι οργανωμένα εναντίον μας.
Πόσοι γνωρίζουν με αποδείξεις, πως σχεδόν όλα τα προϊόντα (και όχι μόνο αυτά που κατασκευάζονται εκεί)
από την γερμανία έχουν "προδιαγραφές ελλάδας" και επιλέγονται για εδώ;

το κλείνω εδώ γιατί μπορώ να γράφω ώρες για τις αδικίες που μας κάνουν εκμεταλευόμενοι την σάπια ιδιοσυγρασία
μας, την οποία διδάσκονται επίσημα όπως επίσημα βγαίνουν και διαμαρτύρονται στα κοινοβούλια τους για τους
φθηνούς επιστήμονες από ελλαδα που τους είχαν υποσχεθεί και δεν πήγαν...


23. Ιούλιος. 2018 - 10:14:17 μμ
  • Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • JOP
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 227 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 69
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 40
Εγω του πρότεινα  οτι σε αυτη τη τιμη μπορει να παρει ενα πολυ καλο αυτοματο αλλα δεν τον πολυ ενδιαφέρει.
Χα χα, αν θέλει ρε συ ένα τόσο συγκεκριμένο ρολόϊ και του προτείνεις κάτι τόσο διαφορετικό πως να τον αγγίξεις; :)

Άσε τον να φορέσει ότι τον ευχαριστεί και αν διαμορφώσει την κατάλληλη παιδεία θα στο πεί μόνος του.


23. Ιούλιος. 2018 - 11:11:03 μμ
  • Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • dimitris-lefkas
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 27 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 2
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Δεν εχεις καθολου αδικο σε αυτα που λες περι καταστηματων και οικονομία  Ελλαδας και σε ευχαρστω που μπηκες και στον κοπο και το κοιταξες για το ρολοι. Τωρα να π  και την αληθεια δεν ξερω για τα προιντα και το σκοπο που εχουν  αλλα κρατοι για εμας . Επειδη μαλλον δεν τον βλεπω να αλλαζει γνωμη θα με βοηθουσε παρα πολυ αν θα μπιρουσες να μου στειλεις τα στοιχεια απο τα καταστηματα στη πατρα τα οποια ειχες συνεργαστη μιας και ειναι πολυ κοντα σε εμας αν δεν δουλεψει η κατασταση με τα τοπικα καταστηματα.

Sent from my SM-A520F using Watch-Time mobile app



24. Ιούλιος. 2018 - 12:02:16 πμ
  • Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • JOP
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 227 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 69
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 40
Οκ και αν χρειαστείς κάτι που μπορώ να εξυπηρετήσω στην Αθήνα πες μου, αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι.

Αν ο φίλος σου το θέλει για την εμφάνιση του κοιτάξτε και μεταχειρισμένα ή πάρτε τηλέφωνα και ρωτήστε
σε καταστήματα που πουλάνε αντίστοιχα. ;)



24. Ιούλιος. 2018 - 08:14:06 πμ
  • Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Καλημέρα και από εμένα. @dimitris-lefkas από μια γρήγορη έρευνα που έκανα, φαντάζουν τα 432€ από Ελλάδα ως η πιο ιδανική λύση!

Α) θα το έχει ο φίλος σου άμεσα!
Β) δεν έχει να φοβάται τελωνεία!
Γ) θα έχει το Service του καταστήματος όπως ανάφερε και ο @JOP.


Sent from my iPhone using Tapatalk


24. Ιούλιος. 2018 - 09:57:33 πμ
  • Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Αν συνεχίσουν να φαντάζουν πολλά τα 432 ευρώ από Ελλάδα, σαν εναλλακτική προτείνω αγορά από eglobal-central με 318,99 ευρώ και δώρο τα μεταφορικά. Εχουν αποθήκες στην Αγγλία (βλέπε τριγωνικές μεταφορές) οπότε κάνουν αποστολές στην ευρωπαϊκή ένωση χωρίς τελωνεία.

Παράθεση από Όρους και προϋποθέσεις:

Παράθεση
TERMS & CONDITIONS
17.  Import, VAT & Customs

17.1 To simplify the process of buying internationally, eglobal central choose to handle the process of custom clearance for customers. By purchasing products through eglobal central, you authorise eglobal central to make arrangements for clearance of customs on your behalf for the products in your order. As importing products from overseas can be a hassle for most of our customers, we organise this process for you. We then provide you with fast local shipping to deliver the goods to your door. As a result, prices shown on this website are the final total you have to pay to have the order delivered to your door, without any hidden charges and customs delay.

17.2 After 3 month of receiving the goods and clearing customs, eGlobal Central will not be held responsible for any custom related fees.


https://www.eglobalcentral.eu/casio-pro-trek-triple-sensor-version-3-tough-solar-watch-prw-3100fc-1-black.html


24. Ιούλιος. 2018 - 11:46:03 πμ
  • Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • dimitris-lefkas
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 27 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 2
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Θα του τις πω και τις 2 τις εκδοχες και ο θεος βοηθος. Σας ευχαριστω παρα πολυ και τους 2 για τη βοηθεια.

Sent from my SM-A520F using Watch-Time mobile app



24. Ιούλιος. 2018 - 01:46:30 μμ
  • Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • alexandros2282
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 24 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 3
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Μην μπλέξεις με τελωνεία αυτή την εποχή , εκτός εάν γνωρίζεις ότι το κατάστημα κάνει τριγωνική από Αγγλία. Αν η διαφορά σου είναι μικρή θα πρότεινα την Ελληνική εκδοχή και εγών


24. Ιούλιος. 2018 - 01:58:37 μμ
  • Casio Pro trek PRW-3100FC -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • dimitris-lefkas
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 27 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 2
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Αυτο του πρότεινα και εγω προς τα εκει το βλεπει κ αυτος αν και κοιταει και για αλλα παρομοια τωρα στα πιο φθηνα.

Sent from my SM-A520F using Watch-Time mobile app