Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση Απ: Ιδιοκατασκευή Radiomir Black Homage

από Dimitris57

Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από microg

Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από batigoat

Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από microg

Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Watch-Time Communit - 28. Μάρτιος. 2024 - 03:59:05 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time


Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια
52 Απαντήσεις
10856 Εμφανίσεις
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
14. Νοέμβριος. 2020 - 09:00:51 μμ
  • Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • gkardag
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 187 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 50
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 311
Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση

Επισης ενα περιεργο σχολιο στο βιντεο του ειναι οτι αναφερει οτι το ρολοι βρεθηκε στην Ιταλια πραγμα που δεν του εκανε εντυπωση...
Εχει βγαλει και αλλο βιντεο οτι μαλλον θα το παρει πισω (ενταξει αν εχεις μεγαλο καναλι εχει και τα καλα του)


14. Νοέμβριος. 2020 - 10:32:04 μμ
  • Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • Dimitris57
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1635 Άντρας
    Συνδεδεμένος Karma: 609
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0

Το ειχα δει το βιντεο, είναι τραγικό να εχεις ένα ρολοι με όλα τα χαρτια του να βλεπουν στην αντιπροσωπια τι εχει γινει και απλα να το κρατανε.
Υποθετω ότι μπορει να το κρατήσουν για να κυνηγήσουν νομικα τον «νέο» ιδιοκτήτη.
ΥΓ.Μου εχουν πει οτι οταν αγοραζεις ενα ρολοι και εχει ολα τα χαρτια του η τιμη ειναι μεγαλυτερη απο ενα που αγοραζεις απλα ενα ρολοι "σκετο"
Ναι με „full set“ το ρολόι είναι πιο ακριβό. Στο internet γράφουν γύρω στα 10-15% ακριβότερο.

Υπάρχει όμως και το θέμα „country code“. Πολλοί ψάχνουν συγκεκριμένα „country code“ για διάφορους λόγους. Και εδώ ένα Rolex μπορεί να γίνει «ακριβότερο/φθηνότερο».

1.) π.χ. country code 888. Τα 3 οκτώ είναι κάτι ιδιαίτερο και ειδικά στη ζήτηση στην Ασία, επειδή ο αριθμός 8 σημαίνει "τύχη".
(Country Code 888 – Hong Kong)

2.) αλλά ο κυριότερος λόγος: το τελωνείο!
Ας πούμε ότι αγοράζω ένα Rolex μεταχειρισμένο στην Ελλάδα, το οποίο αγοράστηκε εκτός EU και ο πωλητής δεν το πέρασε από το τελωνείο κατά την εισαγωγή του. Με αυτό το ρολόι πάω διακοπές στο εξωτερικό και στην επιστροφή μου ο τελωνειακός στο αεροδρόμιο μου ζητάει «να αποδείξω» ότι το έχω αγοράσει στην Ελλάδα....  —> τελωνειακά και πρόστιμο Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτησηReplica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτησηReplica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση
(Country Code 200 – Greece)


14. Νοέμβριος. 2020 - 10:45:07 μμ
  • Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • Aeratos
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 35 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 6
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0





2.) αλλά ο κυριότερος λόγος: το τελωνείο!
Ας πούμε ότι αγοράζω ένα Rolex μεταχειρισμένο στην Ελλάδα, το οποίο αγοράστηκε εκτός EU και ο πωλητής δεν το πέρασε από το τελωνείο κατά την εισαγωγή του. Με αυτό το ρολόι πάω διακοπές στο εξωτερικό και στην επιστροφή μου ο τελωνειακός στο αεροδρόμιο μου ζητάει «να αποδείξω» ότι το έχω αγοράσει στην Ελλάδα....  —> τελωνειακά και πρόστιμο Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτησηReplica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτησηReplica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση
(Country Code 200 – Greece)
Παιζει  να σε ρωτησει ο τελωνειακος ενω το φορας  αποδειξεις ??


14. Νοέμβριος. 2020 - 11:41:27 μμ
  • Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • djmarios
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 730 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 703
    Αθήνα
  • Liked:
  • Likes Given: 646
δεν νομίζω να μπορούν να σου πουν τίποτα για ένα ρολόι που φοράς την ώρα που επιστρέψεις από ένα ταξίδι, τουλάχιστον σε μένα και σε φίλους μου σε ότι ταξίδι εκτός ευρωπαϊκής ένωσης έχω κάνει δεν έχει γίνει το παραμικρό. να το φοράς όμως όχι να το έχεις μέσα στην βαλίτσα σου με το κουτί και τα αυτοκόλλητα πάνω. νομίζω ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να κρατήσεις απόδειξη ή χαρτιά σε ένα ρολόι όσο ακριβό και αν είναι. μην γίνει παρεξήγηση όμως, φυσικά και πρέπει κάποιος να κρατήσει τα χαρτιά και το κουτί από ένα καλό ρολόι αλλά δεν πιστεύω να είναι υποχρεωμένος νομικά. στα ρόλεξ τώρα που έχω ασχοληθεί περισσότερο έχοντας αλλάξει καμία 15αρια τα χαρτιά και το κουτί θα διευκολύνουν την πώληση και θα ανεβάσουν και την αξία 10,15% σωστά. σε 6ψηφια πχ sub, gmt είναι δύσκολο και περίεργο αν δεν υπάρχουν χαρτιά ενώ σε παλαιότερα μοντέλα 5αρια ή και πιο παλιά είναι συνηθισμένο να έχουν χαθει και να μην υπάρχουν.
« Τελευταία τροποποίηση: 15. Νοέμβριος. 2020 - 01:04:21 πμ από djmarios »
reps:
GMT Master II Noob 116710LN
Submariner JF 11610LV & LN franken 
Submariner VRF 116610LN franken
Submariner ZZF 114060, 116610LV
Submariner ARF 114060, 16610LV, 116610LN
Submariner VSF 114060, 126610LV, 116610 franken 
Submariner Clean 114060 SuperFranken 
GMT Master II Clean Pepsi & Batman franken 
Daytona Clean 116500, 116520 SuperFranken


15. Νοέμβριος. 2020 - 01:34:16 πμ
  • Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • Dimitris57
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1635 Άντρας
    Συνδεδεμένος Karma: 609
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0


15. Νοέμβριος. 2020 - 04:16:40 πμ
  • Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • djmarios
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 730 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 703
    Αθήνα
  • Liked:
  • Likes Given: 646
https://quillandpad.com/2019/05/17/yes-you-must-pay-duties-and-taxes-on-your-personal-watches-when-traveling-but-heres-how-to-avoid-the-worst/


Gesendet von iPad mit Tapatalk
φαίνεται λίγο υπερβολικό το άρθρο σε ότι μπορεί να αφορά το ρολόι που φοράμε στο χέρι μας. για εμπόριο ρολογιών οκ σίγουρα υπάρχουν σοβαροί νόμοι για κάθε χώρα και θα πρέπει να είναι ενημερωμένος οποίος πάει να περάσει σύνορα σε ξένες χώρες. απόλυτα λογικό αυτό. αλλά για ένα ρολόι στο χέρι? δεν πιστεύω ότι υπάρχει άνθρωπος που να έχει μαζί του την απόδειξη αγοράς για το ρολόι που φοράει. έχω πάει αμερική 4 φορές με ρόλεξ και με φίλους μαζί που όλοι φορούσαν ακριβά ρολόγια δεν έγινε τπτ απόλυτος ούτε ερώτηση καν, μια από αυτές τις φορές ένας φίλος από την παρέα φόραγε ένα χρυσό χρονογραφο patek νομίζω η αξία του ήταν πάνω από 100Κ 😂😂 


15. Νοέμβριος. 2020 - 04:27:55 πμ
  • Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • djmarios
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 730 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 703
    Αθήνα
  • Liked:
  • Likes Given: 646
μην πάρω στο λαιμό μου κανένα όμως. απλά αυτή είναι γνώμη μου, μπορεί να ειναι και λάθος 🙂


15. Νοέμβριος. 2020 - 09:14:44 πμ
  • Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • Dimitris57
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1635 Άντρας
    Συνδεδεμένος Karma: 609
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
μην πάρω στο λαιμό μου κανένα όμως. απλά αυτή είναι γνώμη μου, μπορεί να ειναι και λάθος Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση
Ο τελωνειακός έχει το δικαίωμα να ψάξει ότι θέλει. Αλλά έχεις δίκαιο, αυτό το πράγμα γίνεται σπάνια. Δεν έχουν και την ώρα.

Εμένα μια φορά με σταματήσανε στο αεροδρόμιο της Κολωνίας. Πήγαμε με την γυναίκα μου για μια μέρα στη Ζυριχη (πρωί - βράδυ), για βολτούλα και shopping.
Στο γυρισμό δυο Γερμανοί τελωνειακοί με σταματάνε και με ρωτάνε, που πηγές, τι έκανες στη Ζυριχη, κτλ. δεν είχα ούτε βαλίτσα, τίποτα...
Αρχίζουν να με ψάχνουν, σακάκι, πορτοφόλι, μόνο που δεν με ξεβρακώσανε Replica ρολοι για service στην αντιπροσωπεια -  Γενική συζήτηση. Τους ρωτάω, «συγνώμη, τι ψάχνετε», καμία απάντηση. Μετά από λίγο ρωτάω και πάλι. Η απάντηση τους: ψάχνανε αποδείξεις για αγορά luxury goods!! η απόδειξη από ελβετική τράπεζα, μήπως και μετέφερα λαθραία €€€ στην Ελβετία. Για το Breitling που φορούσα το έριξαν μια ματια, αλλά δεν είπαν τίποτα. (Απόδειξη και χαρτιά έχω στο σπίτι).

Εάν θέλουν, έχουν το δικαίωμα. Εδώ σταματάνε VIPs. Να μην σταματήσουν, εάν θέλουν και εμάς;
ΟΚ, τα παρακάτω διαφέρουν λιγάκι από το θέμα μας, αλλά εάν θέλει ο τελώνης ... γιατί όχι;

https://www.news.gr/oikonomia/diethnh/article/96447/o-roymenigke-plhronei-akriva-ta-lathraia-rolex-.html

https://www.reuters.com/article/idINIndia-56500120110421
« Τελευταία τροποποίηση: 15. Νοέμβριος. 2020 - 10:28:21 πμ από Dimitris57 »



question
Υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία της Panerai στην Ελλάδα?

Ξεκίνησε από Theo στις Panerai

2 Απαντήσεις
13021 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07. Οκτώβριος. 2017 - 03:20:24 μμ
από Theo
xx
Service rep στην Αθήνα

Ξεκίνησε από subfan στις Ρολόγια Replica

26 Απαντήσεις
11269 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29. Αύγουστος. 2020 - 12:23:55 πμ
από freediver
xx
Rolex service στην Αθηνα

Ξεκίνησε από Dimpro στις ♕ Rolex ♕

2 Απαντήσεις
4498 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05. Νοέμβριος. 2019 - 01:21:03 μμ
από Dimpro
xx
SERVICE σε REPLICA ROLEX Datejust II (41mm)

Ξεκίνησε από Deiciderius στις Ιδιοκατασκευές

1 Απαντήσεις
2035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11. Ιούνιος. 2020 - 05:59:36 μμ
από djmarios