Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από NickDoc

Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση Απ: Ιδιοκατασκευή Radiomir Black Homage

από Dimitris57

Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από microg

Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από batigoat

Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από microg

Watch-Time Communit - 29. Μάρτιος. 2024 - 11:24:11 πμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time


Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)
11 Απαντήσεις
2151 Εμφανίσεις
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
07. Νοέμβριος. 2020 - 11:36:09 πμ
  • Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • bagit
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 90 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 23
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 7
Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση

Δεν ξέρω αν είναι προς το ύφος του site αλλα επειδή το βλέοω συχνά στο facebook ηθελα να το προτείνω και αποφασίζουμε με poll και μετά από σύμφωνη γνώμη του @Homemade 

Βλέπω πολλούς στα μεσα κοινωνικής δικτυωσης να flexαρουν τα ακριβά τους ρολόγια και πολλές φορές αναρωτιέμαι αν ειμαι μόνο εγώ φτωχός και φοράω replica. Ειμαι υπερ της ρεπλικας, εχω ηδη μια στην κατοχή μου και στοχεύω να αγοράσω αλλες δυο τουλάχιστον μόλις βρω τα οικονομικά. Εχω μέχρι και replica συλλεκτικά παπούτσια. Ποτε ομως δεν τα ποσταρα ή δεν τα έδειξα για αυθεντικά. Θα θέλατε να δημιουργησουμε ενα θέμα όπου θα ποστάρουμε (χωρίς ονοματα και αμε αλλοιωμένα χαρακτηριστικά φυσικά) τέτοιες φώτο και να αναφέρουν οι ειδικοι εδω για ποια replica πρόκειται;


Μπορεί να προτεινα και μαλακία μην βαράτε


07. Νοέμβριος. 2020 - 12:38:51 μμ
  • Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • Dimitris57
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1635 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 609
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Δηλαδή όταν λες «... Ποτε ομως δεν τα ποσταρα ή δεν τα έδειξα για αυθεντικά...» και κάποιος σε ρωτήσει, εσυ απαντάς ότι είναι replica/fake;


07. Νοέμβριος. 2020 - 12:42:06 μμ
  • Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • bagit
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 90 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 23
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 7
Δηλαδή όταν λες «... Ποτε ομως δεν τα ποσταρα ή δεν τα έδειξα για αυθεντικά...» και κάποιος σε ρωτήσει, εσυ απαντάς ότι είναι replica/fake;
Απομιμηση για να ακουγεται καπως πιο γλυκά. Μάλιστα μου εχουν ζητήσει πολλοί να τους αγοράσω. Βεβαια όταν ακούνε την τιμη καποιοι ξινιζουν. Ακόμα νομίζουν ότι απομιμηση = 30 ευρώ.


07. Νοέμβριος. 2020 - 01:25:13 μμ
  • Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • gkardag
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 187 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 50
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 311
Προσωπικάεχω 2-3 ρολογια και 2 ρεπλικες.
Δεν εχει τύχει να με ρωτήσει κάποιος αν το ρολεξ ειναι κανονικό η ρεπλικα αλλα τα πάντα ειναι και θεμα πως το "πλασάρεις"?
Επισης παιζει ρολο και τι μοντελο φορας, ενα ρολοι που εχει πχ30-40.000 ειναι απιθανο (σαν καποιους τραγουδιστες που εχουν ξεφυτρώσει και εχουν ρολογια που κανουν 100κ)
Σχετικα με τα ρουχα/παπουτσια εκει τα πραγματα θεωρω κανουν ευκολα "μπαμ" οτι φορας ρεπλικα και δεν εχω ασχοληθεί


07. Νοέμβριος. 2020 - 01:49:38 μμ
  • Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • bagit
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 90 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 23
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 7
Προσωπικάεχω 2-3 ρολογια και 2 ρεπλικες.
Δεν εχει τύχει να με ρωτήσει κάποιος αν το ρολεξ ειναι κανονικό η ρεπλικα αλλα τα πάντα ειναι και θεμα πως το "πλασάρεις"?
Επισης παιζει ρολο και τι μοντελο φορας, ενα ρολοι που εχει πχ30-40.000 ειναι απιθανο (σαν καποιους τραγουδιστες που εχουν ξεφυτρώσει και εχουν ρολογια που κανουν 100κ)
Σχετικα με τα ρουχα/παπουτσια εκει τα πραγματα θεωρω κανουν ευκολα "μπαμ" οτι φορας ρεπλικα και δεν εχω ασχοληθεί
Φιλε μου ισχυει. Απλα εχω τυχει ατομα με replica από το dhgate να το παρουσιαζουν σαν αυθεντικο. Εχω τυχει και τυπο με quartz rolex να το πλασαρει ως αυθεντικο. Τεσπα ο καθένας βέβαια κανει ότι θελει απλά αυτο ειναι καλο να το γνωρίζουμε κι εμεις που έχουμε replica οτι μπορει να μας το σταμπαρει καποιος γνώστης και να γινουμε ρεζιλι αν καυχιωμαστε. Εγω προσωπικά λεω ότι προκεται για απομιμηση.
Σχετικα με παπουτσια κανεις λαθος. Βεβαια για να βρεις κατι καλο χρειαζεται να βαλεις χερι στην τσεπη που στην τελικη δεν ξερων αν αξιζει τον κοπο. Πλεον για παραδειγμα air jordan 1/air force 1 βρισκεις αριστα αλλα με τιμή κοντα στα 100 ευρω δεν γνωριζω αν συμφερει εφοσον τα αυθεντικα κανουν 180. Εκει που συμφερει ειναι στα συλλεκτικά τυπου yeezy πχ που με 120 ευρώ βρισκεις κατι αριστο ενω αυθεντικο πρεπει να δωσεις 600.
Τελος δεν ισχυει το ιδιο με τα δερματινα ειδη. Εχω παρει πορτοφολι και την επομενη μερα ξεφλυδισε ενω ελεγαν οτι εχουν  πολυ καλα δερματα. Δεν πιστευω πως θα φτασουν ποτε τα δερματα σε αξιοπρεπες σημειο. Βεβαια εχω να παραγγειλω δερμα 3 χρονια ισως εχουν αλλαξει τα πραγματα ή ισως δεν βρηκα 1:1.
Συμπερασματικα πλεον οι απομιμησεις στην κινα εχουν ξεφύγει πιστευω.


07. Νοέμβριος. 2020 - 01:52:05 μμ
  • Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • Dimitris57
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1635 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 609
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Εγώ πάλι είμαι του τμήματος „don‘t ask, don‘t tell“. Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
3 γνωστοί μου ξέρουν ότι είναι απομίμηση. Και αυτοί διότι ήθελαν να αγοράσουν ένα rolex rep.  και ψάχναμε παράλληλα να βρούμε ένα καλό rep.   
Και οι 3 έχουν ήδη gen rolex, αλλά για τον άλφα η βήτα λόγω θέλουν ένα rep. {Οι λόγοι είναι π.χ. στις διακοπές υπάρχει ο φόβος να στο κλέψουν μέσα από το safe του ξενοδοχείου, και πολλοί άλλοι λόγοι.}

Επίσης όπως έγραψα και σε ένα άλλο post, «αγόρασε ένα rep by staying within your budget“!! Γι’ αυτό και δεν θα πάρω ένα daytona, ένα richard mille , ένα 30.000€ κτλ... Το Rolex Submariner είναι στο budget μου, άρα κανείς δεν υποψιάζεται.

Εδώ και 20 χρόνια με βλέπουν με το gen. Breitling, άρα ένα rolex sub θα μπορεί να είναι ένα λογικό upgrade. Κάποιοι γνωστοί μου που το είδαν στη αρχή, μου είπαν «α νέο ρολόι;». Η απάντηση μου ήταν, ναι φέτος το bonus της εταιρείας μας ήταν πολύ καλό. Τέρμα.

My Motto:  «Ένα rolex δεν το βγάζεις από το χέρι σου».


07. Νοέμβριος. 2020 - 01:57:32 μμ
  • Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • bagit
  • Νέο μέλος
  • Μηνύματα: 90 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 23
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 7
Εγώ πάλι είμαι του τμήματος „don‘t ask, don‘t tell“. Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
3 γνωστοί μου ξέρουν ότι είναι απομίμηση. Και αυτοί διότι ήθελαν να αγοράσουν ένα rolex rep.  και ψάχναμε παράλληλα να βρούμε ένα καλό rep.    
Και οι 3 έχουν ήδη gen rolex, αλλά για τον άλφα η βήτα λόγω θέλουν ένα rep. {Οι λόγοι είναι π.χ. στις διακοπές υπάρχει ο φόβος να στο κλέψουν μέσα από το safe του ξενοδοχείου, και πολλοί άλλοι λόγοι.}

Επίσης όπως έγραψα και σε ένα άλλο post, «αγόρασε ένα rep by staying within your budget“!! Γι’ αυτό και δεν θα πάρω ένα daytona, ένα richard mille , ένα 30.000€ κτλ... Το Rolex Submariner είναι στο budget μου, άρα κανείς δεν υποψιάζεται.

Εδώ και 20 χρόνια με βλέπουν με το gen. Breitling, άρα ένα rolex sub θα μπορεί να είναι ένα λογικό upgrade. Κάποιοι γνωστοί μου που το είδαν στη αρχή, μου είπαν «α νέο ρολόι;». Η απάντηση μου ήταν, ναι φέτος το bonus της εταιρείας μας ήταν πολύ καλό. Τέρμα.

My Motto:  «Ένα rolex δεν το βγάζεις από το χέρι σου».
Πολύ σωστος. Να σου πω το εξης. Φετος τα οικονομικά μου με εφταναν να παρω το πρωτο μου vintage gen datejust rolex ωστοσο δεν το επραξα. Ο λογος ειναι ότι ειμαι λιγο μανταλακιας και φοβαμαι οτι θα το χτυπησω, θα του κανω ζημια και τοτε ειναι σαν να χτυπαει το παιδι μου. Επισης τα οικονιμικα μου μου επιτρεπουν αμα χαλασει ενα rep να το επισκευασω ή να παρω ενα άλλο. Για επισκευη ή αγορα αλλου gen ομως ουτε λογος.
Οσο για παπουτσια που ειπα παραπανω παιρνω rep απο αντιδραση. Δεν ειναι δυνατον να υπερκοστολογουν τα πάντα. Επομενως υπάρχει και η φθηνη λύση


07. Νοέμβριος. 2020 - 02:07:08 μμ
  • Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • Dimitris57
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1635 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 609
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Τώρα για την πρόταση σου. Έχουμε ένα post „τι ρολόι φοράμε σήμερα». Δεν φθάνει αυτό; Όλοι ανεβάζουμε κατά 90-95% φωτό με rep και οποίος ζητήσει περισσότερες πληροφορίες, τις λαμβάνει από το φόρουμ.


07. Νοέμβριος. 2020 - 02:34:59 μμ
  • Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • Dimitris57
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1635 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 609
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Εγώ πάλι είμαι του τμήματος „don‘t ask, don‘t tell“. Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
3 γνωστοί μου ξέρουν ότι είναι απομίμηση. Και αυτοί διότι ήθελαν να αγοράσουν ένα rolex rep.  και ψάχναμε παράλληλα να βρούμε ένα καλό rep.   
Και οι 3 έχουν ήδη gen rolex, αλλά για τον άλφα η βήτα λόγω θέλουν ένα rep. {Οι λόγοι είναι π.χ. στις διακοπές υπάρχει ο φόβος να στο κλέψουν μέσα από το safe του ξενοδοχείου, και πολλοί άλλοι λόγοι.}

Επίσης όπως έγραψα και σε ένα άλλο post, «αγόρασε ένα rep by staying within your budget“!! Γι’ αυτό και δεν θα πάρω ένα daytona, ένα richard mille , ένα 30.000€ κτλ... Το Rolex Submariner είναι στο budget μου, άρα κανείς δεν υποψιάζεται.

Εδώ και 20 χρόνια με βλέπουν με το gen. Breitling, άρα ένα rolex sub θα μπορεί να είναι ένα λογικό upgrade. Κάποιοι γνωστοί μου που το είδαν στη αρχή, μου είπαν «α νέο ρολόι;». Η απάντηση μου ήταν, ναι φέτος το bonus της εταιρείας μας ήταν πολύ καλό. Τέρμα.

My Motto:  «Ένα rolex δεν το βγάζεις από το χέρι σου».
Για μην υπάρχει παρεξήγηση περί daytona:
Το rolex submariner κοστίζει 8.500€, και εάν δεν θελεις να περιμενεις 2-3 χρόνια, το βρίσκεις στο grey market στα ~ 10-12.000€
Το rolex daytona κοστίζει 12.000€ και περιμένεις το λιγότερο 5 χρόνια. Άρα πρέπει να δώσεις γύρω στα 21-25.000€ για να το αγοράσεις αμέσως.
Αυτό εννοούσα, όταν έγραψα ότι το daytona δεν είναι μέσα στο budget μου. Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτησηΠρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
« Τελευταία τροποποίηση: 07. Νοέμβριος. 2020 - 03:02:16 μμ από Dimitris57 »


07. Νοέμβριος. 2020 - 03:53:18 μμ
  • Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Έλα μωρέ... στην Ελλάδα κάθε οικογένεια έχει δυο με τρία αυτοκίνητα , σίγουρα δυο τηλεοράσεις, δυο υπολογιστές, δυο τρία κινητά τελευταίας τεχνολογίας, tablet και παιχνιδομηχανή. Και αναρτιόμαστε αν τα οικονομικά μας επιτρέπουν να αγοράσουμε γνήσιο Rolex?


Sent from my iPhone using Tapatalk


07. Νοέμβριος. 2020 - 03:56:51 μμ
  • Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • Dimitris57
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1635 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 609
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 0
Έλα μωρέ... στην Ελλάδα κάθε οικογένεια έχει δυο με τρία αυτοκίνητα , σίγουρα δυο τηλεοράσεις, δυο υπολογιστές, δυο τρία κινητά τελευταίας τεχνολογίας, tablet και παιχνιδομηχανή. Και αναρτιόμαστε αν τα οικονομικά μας επιτρέπουν να αγοράσουμε γνήσιο Rolex?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτησηΠρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτησηΠρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση


07. Νοέμβριος. 2020 - 04:39:34 μμ
  • Πρόταση για νέο θέμα (Fake Flexers)  -  Γενική συζήτηση
    • Προφίλ
  • gkardag
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 187 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 50
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 311
Έλα μωρέ... στην Ελλάδα κάθε οικογένεια έχει δυο με τρία αυτοκίνητα , σίγουρα δυο τηλεοράσεις, δυο υπολογιστές, δυο τρία κινητά τελευταίας τεχνολογίας, tablet και παιχνιδομηχανή. Και αναρτιόμαστε αν τα οικονομικά μας επιτρέπουν να αγοράσουμε γνήσιο Rolex?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αν ειχες βγαλει την πιστωτικη επι ΠΑΣΟΚ χαλαρα "χωραει" 2-3 rolex :-X



xx
fake Panerai Sotheby's

Ξεκίνησε από freediver στις Panerai

0 Απαντήσεις
2275 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24. Μάιος. 2018 - 11:51:51 μμ
από freediver
question
Βγήκε από την κορώνα του ρολογιού μου ένα μαύρο λαστιχάκι. Υπάρχει θέμα;

Ξεκίνησε από bagit στις Ρολόγια Replica

4 Απαντήσεις
1795 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09. Ιανουάριος. 2021 - 02:56:58 μμ
από Dimitris57