Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από djmarios

 Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από djmarios

 Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από bagit

 Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από djmarios

 Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από bagit

 Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από Dr.K

 Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από Dimitris57

 Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από bagit

 Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από Dimitris57

 Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από Dimitris57

Watch-Time Communit - 20. Απρίλιος. 2024 - 05:56:48 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
 Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time


Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως?
3 Απαντήσεις
3152 Εμφανίσεις
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
04. Αύγουστος. 2018 - 10:33:24 πμ
  •  Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια
    • Προφίλ
  • JOP
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 230 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 72
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 40
 Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια

Θα χρειαστώ το σετ που αποδίδει τόνους του μπεζ (έως ελαφρύ καφέ) για να αναπαραστήσω
την φθορά του radium και λόγο ψυχικών διαταραχών (μου) θα πάρω και πορτοκαλί από το οποίο
θα χρησιμοποιήσω ελάχιστο για να θερμάνω τον τόνο και να προκαλέσω πολύ μικρά σημεία "φθοράς".

Τα υλικά θα κοστίσουν κανα 50ε οπότε αν έχει και κάποιος άλλος φίλος αντίστοιχες βλέψεις
νομίζω μπορούμε να μοιραστούμε το κόστος.
Πάντα υπό το πρίσμα της λογικής έτσι ώστε να μην ζημιωθεί ο φίλος, δηλαδή εφόσον έρθει, λειτουργεί, δεν καταναλώσω
περισσότερο από το μισό κλπ.

Επίσης αν κάποιος έχει βρεί κάποιο άλλο lume που θεωρεί ότι αξίζει τον κόπο και θέλει, ας μου το δείξει.

Eχω ελαφρύ πράσινο lume που χρησιμοποιώ σε άλλα project, αν χρειάζεται κάποιος μια μικρή ποσότητα
δεν υπάρχει προβλημα, ούτε χρειάζεται να πληρωθεί, το έχω αποσβέσει. Το χρώμα ημέρας του είναι υπόλευκο.
Γνωρίζει κάποιος replica του Alexander Shorokhoff?


05. Αύγουστος. 2018 - 01:38:41 πμ
  •  Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Αν εννοείς αυτό το κιτακι:

 Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια

Στείλε μου διεύθυνση με ΠΜ να σου το στείλω να κάνεις την δουλειά σου και μου το επιστρέφεις!


Sent from my iPhone using Tapatalk


05. Αύγουστος. 2018 - 07:02:49 μμ
  •  Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια
    • Προφίλ
  • JOP
  • Τακτικό μέλος
  • Μηνύματα: 230 None
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 72
    None
  • Liked:
  • Likes Given: 40
Χα! του 'χεις εμπιστοσύνη να το κάνουμε βόλτες; πως το βλέπεις θα μπορέσω να φτιάξω τον παρακάτω τόνο του μπεζ-κίτρινο;
 Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια

Mήπως αναγνωρίζεις τι είδους χρώμα είναι απο την οσμή, αν διαλύεται σε νερό κλπ;
Έχω δοκιμάσει διάφανα (candy) και μη, χρώματα αυτοκινήτου (διαλυτικό νίτρου). Μου δίνουν
πολύ ωραία αποτελέσματα ημέρας αλλά το lume δεν λειτουργεί καθόλου.
Ντράπηκα να δοκιμάσω υδατοδιαλυτά τοίχου με το αντοίστοιχο binder (το σχεδόν διάφανο υλικό που χρησιμοποιούν σαν βάση
όταν τα φτιάχνουν) αλλά αν μου πεις ότι στα θυμίζει νομίζω αξίζει τον κόπο να δοκιμάσω.

Όπως και να έχει, χίλια ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη σου, όταν ετοιμάσω τα υπόλοιπα, κάσα και dial και τα πετύχω
θα σου πώ αν δεν το έχουμε βρεί μέχρι εκείνη τη στιγμή.

Δεν μπορεί ρε γμτ, κάτι απλό θα είναι, Φαντάσου ότι για να χρησιμοποιήσω το lume (επίπεδου μάλλον luminova)
που έχω ήδη σε πολύ μεγαλύτερες επιφάνειες, οι οδηγίες ήταν "πολύ μαλακό μέσο" (εννοούν όχι καυστικό) και
"φωτεινή επιφάνεια βάσης που θα το εφαρμόσω" (λευκό = τέλειο και όσο σκουραίνει η βάση τόσο αποδυναμώνεται).

Μια λεπτομέρεια που σε εμένα ήταν δύσκολο να ξεπεράσω, είναι ότι χρειάζομουν απουσία προστασίας UV στο μέσο.
Αυτό όμως θα έκανε λιγότερο ανθεκτικό το σύνολο της βάφης μέσα στην οποία το έχω χρησιμοποιήσει και δεν
μπορούσα να το δεχθώ. Πειραματίστικα εξαρχής με το μεγαλύτερης UV προστασίας που έχω και λειτούργησε κανονικά.
Υποθέτω ότι θα φορτίζει λίγο πιο αργά αλλά στον Ήλιο και με φώτα αυτοκινήτου που δοκίμασα δεν μπόρεσα να το αποδείξω.



06. Αύγουστος. 2018 - 10:21:57 μμ
  •  Ψάχνει κανείς κιτρινοπορτοκαλί lume? έχει ήδη βρεί μήπως? - Homage ρολόγια
    • Προφίλ
  • Homemade
  • Διαχειριστής
  • Μηνύματα: 1662 Άντρας
    Αποσυνδεδεμένος Karma: 1107
    Θεσσαλονίκη
  • Liked:
  • Likes Given: 200
Ναι κίτρινο πιστεύω θα το πετύχεις εύκολα!


Sent from my iPhone using Tapatalk



xx
Lume shots

Ξεκίνησε από freediver στις Ρολόγια Replica

27 Απαντήσεις
7625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17. Δεκέμβριος. 2023 - 11:45:08 πμ
από Dimitris57
xx
Τι έχουμε εδώ;όλοι άψογη εξυπηρέτηση γράφουν και όλοι μας το συστήνουν ανεπιφύλακτα.Έχει γίνει μόδα

Ξεκίνησε από Dionishs στις ♕ Rolex ♕

3 Απαντήσεις
3640 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22. Οκτώβριος. 2018 - 11:09:22 μμ
από karydas
xx
Lume falling in Pelagos

Ξεκίνησε από freediver στις Tudor

0 Απαντήσεις
3617 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28. Απρίλιος. 2018 - 09:22:35 μμ
από freediver