Watch-Time Communit - 16. Απρίλιος. 2024 - 08:52:10 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time

Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOSΕμφάνιση μηνυμάτων

Αυτό το τμήμα σας επιτρέπει να δείτε όλα τα μηνύματα που στάλθηκαν από αυτόν τον χρήστη. Σημειώστε ότι μπορείτε να δείτε μόνο μηνύματα που στάλθηκαν σε περιοχές που αυτήν την στιγμή έχετε πρόσβαση.


Μηνύματα - AGGELOS

Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15
106
“Και ενώ έπρεπε να είχα ανεβάσει φώτο από το ρολόι που είχα παραλάβει τότε…”

—> καλιο αργα παρα ποτε. Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOSΕμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Σ’ ευχαριστούμε για το feedback Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS

“Οπότε κάνε καφέ να στα πω...”
—> Έκανα φραπεδάκι 🧋

„…40$ για την τριγωνική αποστολή …“
—> Η πιο σίγουρη αποστολή. Φυσικά δεν υπάρχει 100% ασφαλής αποστολή.

„Φωτογραφία το ρολόι με σφάλμα“
—> που και που (δεν λέω μόνο για τον Sead) προσπαθούν οι TD να πωλήσουν και τα ρολόγια τους με τα σφάλματα που έχουν Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOSΕμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS

“… Μου λέει ότι δεν χρειάζεται παραπάνω χρήματα….”
—> επιβεβαιώνει τις εμπειρίες μου με τον Sead

„Το ρολόι
Δεν θα μπορούσα να είχα λάβει καλύτερο δώρο για τα Χριστούγεννα και το νέο έτος...“
—> εδώ πήρες απάντηση από τον djmarios

„Η καθημερινότητα
Εν πάση περιπτώσει ίσως επειδή και η θέση μου (επαγγελματική εννοώ, μην παρεξηγηθώ για αυτό), "δικαιολογεί" ένα τέτοιο ρολόι στον καρπό μου,…..... „
—> εδώ συμφωνώ 100%,… same point of view. Και εγώ θα μπορούσα να δικαιολογήσω ένα Daytona, παρέμεινα όμως στο submariner.
Εδώ διαφωνούν όμως αρκετοί στο φόρουμ μας, αλλά όπως είπα και την τελευταία φορά … «όπως νομίζει ο καθένας».
Γι’αυτο πάντα λέω: stay within your budget.

“Sead Κριτική
1) ο Sead τήρησε την συμφωνία που είχαμε ευθύς εξ αρχής…
—> Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS

2) ο Sead άλλες φορές απαντάει αμέσως στα μνμ και άλλες φορές αργεί λίγο αλλά μην ανησυχείτε θα απαντήσει
—> να ξέρουμε ότι μετά ~τις 8:00 το βράδυ
(+7 ώρες για τον Sead) απάντηση θα πάρουμε την επόμενη ημέρα.

3) ο Sead σαν γνήσιος απόγονος του Λεωνίδα της Σπάρτης δεν θα σας απαντήσει ποτέ με περισσότερες από 3-4 λέξεις
—> Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS

4) επειδή έχω σπουδάσει και ζήσει/δουλέψει στην Αγγλία 8 χρόνια, σας κάνω γνωστό ότι ο Sead δεν γνωρίζει καλά αγγλικά ή για να το πω καλύτερα, τα αγγλικά του είναι χειρότερα από του Τσιπρα, οπότε μην γράφετε σεντόνια,γιατί πιθανόν να καταλάβει λάθος, χρησιμοποιήστε απλές εύκολες λέξεις και να είστε λακωνικοί to the point.
—> Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS

107
Εδώ είναι ένας οδηγός για τα ατσάλινα daytona 116520 λογικά και τα μισά μισά θα ακολουθούν την ίδια λογική, ίσως με λίγο ψάξιμο στο internet να βρεις το αντίστοιχο και για two tone

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=652404

108
Επίσης θα πρέπει να προσέξεις στην επιλογή των γνήσιων ανταλλακτικών να συμβαδίζουν με το ρολόι, δλδ αν καντράν και δείκτες είναι chromalight αν θυμάμαι καλά από το 2014 και μετά θα πρέπει και το μπρασελε που θα βρεις να έχει το μακρύ κούμπωμα σαν αυτό που έχεις, αυτό το λέω γιατί θα είναι διαφορετική η τιμή του σε σχέση με ένα μπρασελε του 2000 πχ που είναι εντελώς διαφορετικό.
Το καντράν και οι δείκτες καλό είναι να είναι σετ για να μην έχουν μεγάλη διαφορά στο lume και υπάρχει πιθανότητα να μην μπαίνουν πάνω στον άξονα της μηχανής του noob, και το ότι το γνήσιο κρύσταλλο με το γνήσιο bezel θα μπει και θα περάσει τεστ στεγανότητας δεν μπορεί κανείς να το εγγυηθεί, όλο το εγχείρημα δλδ περιέχει και λίγο ρίσκο.
Το 1:1 που λένε είναι και λίγο θεωρητικό, είναι μεν πάρα πολύ κοντά και στις περισσότερες περιπτώσεις πάνε όλα μια χαρά σε όλα αυτά τα mod αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος, λίγο πιο στενός να είναι ο άξονας μπορεί να σπάσουν δείκτες πχ, στη δική μου περίπτωση δεν μπήκε ο γνήσιος δείκτης των δευτερολέπτων ήταν πολύ χαλαρός στον άξονα του clean και άφησα τον ρεπλικα που παρεμπιπτόντως είναι πάρα πολύ καλός.

109
Βέβαια αν τελικά τα αλλάξεις όλα αυτά μετά το ρολόι σου κατά κάποιο τρόπο θα είναι γνήσιο 😂 τουλάχιστον στο οπτικά κομμάτι.
Το μειονέκτημα σε αυτή την περίπτωση θα είναι ότι δεν μπορείς να το πουλήσεις εύκολα αν για κάποιο λόγο το βαρεθείς, θα μπορείς όμως να το σπάσεις, να πουλήσεις τα γνήσια ανταλλακτικά ξεχωριστά και να το ξανά κάνεις απλό ρεπλικα με αυτά που είχε πάνω.
Η παραπάνω απάντηση ήταν για σένα φιλε μου djmarios ...λάθος άνθρωπο πρέπει να έκανα tag ...'αμα λεω ότι είμαι άσχετος από σόσιαλ ...θα ανεβάσω αργότερα φωτό με το λουράκι από κάτω παρόλο που ακουμπάει στο γραφείο δεν έχει γρατζουνιά που να φαίνεται το μέταλλο από κάτω , θα το έλεγα "σημάδια χρήσης " χωρίς τίποτα ανησυχητικό

110
Βέβαια αν τελικά τα αλλάξεις όλα αυτά μετά το ρολόι σου κατά κάποιο τρόπο θα είναι γνήσιο 😂 τουλάχιστον στο οπτικά κομμάτι.
Το μειονέκτημα σε αυτή την περίπτωση θα είναι ότι δεν μπορείς να το πουλήσεις εύκολα αν για κάποιο λόγο το βαρεθείς, θα μπορείς όμως να το σπάσεις, να πουλήσεις τα γνήσια ανταλλακτικά ξεχωριστά και να το ξανά κάνεις απλό ρεπλικα με αυτά που είχε πάνω. 

111
Καλημέρα
Καλοφόρετο να είναι με υγεία!!!
Πολύ ωραία περιγραφή, Κυριακή με watch time στα καλύτερα του!
Με σέρβις θα είσαι πιο σίγουρος.
Ο homemade είναι η κορυφή αλλά δεν προλαβαίνει να φτιάξει το δικό του 😂
Εδώ Αθήνα ρώτα τον djmarios μπορεί σίγουρα να σε βοηθήσει για σέρβις.
Τέλος …μήπως έπρεπε να έχω πάρει κι εγώ Daytona να απογαλακτιστώ από το sub😵‍💫😎
Καλημέρα , σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και την απάντηση !!!! :)
Ευτυχώς που μου λες ότι είναι καλή η περιγραφή γιατί νόμισα θα με κράξουν για το σεντόνι κυριακάτικο , αλλά το χώρισα σε ενότητες ώστε καθένας να διαβάσει ότι προτιμά !!! ΝΑΙ εφόσον ο Σωτήρης δεν μπορεί ίσως κάποιος φίλος μου συστήσει κάποιον εδώ στην Αθήνα
Αν κάποια στιγμή έχεις πρόβλημα θα σου συστήσω ωρολογοποιό στην Αθήνα αλλά προς το παρών άστο έτσι εφόσον λειτουργεί χωρίς πρόβλημα τόσο καιρό, είναι δύσκολος μηχανισμός ο 4130 και πόσο μάλλον ένας κλώνος που όλα είναι στο περίπου, ανταλλακτικά δεν υπάρχουν και το σέρβις ειναι ακριβή υπόθεση και χωρίς να υπάρχει καμία εγγύηση για το αποτέλεσμα, οπότε μόνο αν παραστεί ανάγκη μόνο τότε στείλε μου ένα pm.
Και εγώ στο δικό μου έκανα μόνο ένα σέρβις στον αυτόματο και στεγανοποίηση. 
Το κούμπωμα σου από την κάτω μεριά που ακουμπάει έχει πάρει γρατζουνιές και δεν φαίνεται μέταλλο κάτω από την PVD επίστρωση? Και για το χρώμα του χρυσού είσαι βέβαιος ότι είναι ολόιδιο με το γνήσιο? Ρωτάω γιατί σε όσα έχω δει εγώ υπάρχει διαφορά, Noob δεν έχω δει αλλά σε 2 clean που τα βάλαμε δίπλα δίπλα με γνήσιο ίδιο ρολόι υπήρχε σαφής διαφορά.
Τώρα για γνήσιο καντράν, δείκτες, στεφάνι και ολόκληρο μπρασελε είναι πανάκριβη υπόθεση, μόνο το bracelet θα κοστίζει 3.000 μπορεί να λέω και λίγα, επίσης σε αυτή την περίπτωση θες και γνήσια κορώνα και οπωσδήποτε γνήσιο κρύσταλλο. 

112
Καλημέρα
Καλοφόρετο να είναι με υγεία!!!
Πολύ ωραία περιγραφή, Κυριακή με watch time στα καλύτερα του!
Με σέρβις θα είσαι πιο σίγουρος.
Ο homemade είναι η κορυφή αλλά δεν προλαβαίνει να φτιάξει το δικό του 😂
Εδώ Αθήνα ρώτα τον djmarios μπορεί σίγουρα να σε βοηθήσει για σέρβις.
Τέλος …μήπως έπρεπε να έχω πάρει κι εγώ Daytona να απογαλακτιστώ από το sub😵‍💫😎
Καλημέρα , σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και την απάντηση !!!! :)
Ευτυχώς που μου λες ότι είναι καλή η περιγραφή γιατί νόμισα θα με κράξουν για το σεντόνι κυριακάτικο , αλλά το χώρισα σε ενότητες ώστε καθένας να διαβάσει ότι προτιμά !!! ΝΑΙ εφόσον ο Σωτήρης δεν μπορεί ίσως κάποιος φίλος μου συστήσει κάποιον εδώ στην Αθήνα

113
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 07. Οκτώβριος. 2023 - 09:34:24 πμ »
Καλό ΣαββατοκύριακοΕμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS

114
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 06. Οκτώβριος. 2023 - 10:52:54 πμ »
ΚαλημέραΕμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS

115
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 05. Οκτώβριος. 2023 - 09:11:29 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Και εδώ αμέσως μετά τον καθαρισμό 😂Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS

116
Ρολόγια Replica / Απ: Daytona 116520 Clean factory V3
« στις: 05. Οκτώβριος. 2023 - 12:07:45 πμ »
από στεγανοποίηση έκανες τπτ;
Πέρασε τα 10bar δλδ 100 μέτρα όσο και το γνήσιο 
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS

117
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 02. Οκτώβριος. 2023 - 08:13:53 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS

118
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 01. Οκτώβριος. 2023 - 06:19:08 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS

119
Ρολόγια Replica / Απ: Submariner 126610LN vsf
« στις: 01. Οκτώβριος. 2023 - 03:07:53 μμ »
Να σημειώσουμε εδώ ότι όλες αυτές οι αλλαγές πάνω σε ρέπλικα ρολόγια είναι πάντα ένα μεγάλο ρίσκο και πολλά μπορεί να πάνε στραβά ακόμα και σε δύο ίδια ρολόγια του ίδιου εργοστασίου μπορεί να έχουν μικρές αλλά σημαντικές διαφορές με αποτέλεσμα κάποια γνήσια ανταλλακτικά να μπαίνουν στο ένα και όχι στο άλλο.
Τέλος το συγκεκριμένο vsf ήταν pre raid αρκετά προσεγμένο ρολόι και καλύτερο από τα version που βγαίνουν τώρα. 

120
Ρολόγια Replica / Απ: Submariner 126610LN vsf
« στις: 01. Οκτώβριος. 2023 - 03:02:09 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS
Εμφάνιση μηνυμάτων - AGGELOS

Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15