Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από djmarios

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από djmarios

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από bagit

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από djmarios

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από bagit

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από Dr.K

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από bagit

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από Dimitris57

Watch-Time Communit - 18. Απρίλιος. 2024 - 10:48:00 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngelΕμφάνιση μηνυμάτων

Αυτό το τμήμα σας επιτρέπει να δείτε όλα τα μηνύματα που στάλθηκαν από αυτόν τον χρήστη. Σημειώστε ότι μπορείτε να δείτε μόνο μηνύματα που στάλθηκαν σε περιοχές που αυτήν την στιγμή έχετε πρόσβαση.


Μηνύματα - FallenAngel

Σελίδες: 1 [2] 3
16
Γενική συζήτηση / Τι έφερε ο ταχυδρόμος σήμερα;
« στις: 13. Νοέμβριος. 2020 - 08:32:06 πμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel
Καλημερα ομάδα!!Παρελαβα το Tudor bb58 ZF v2. Αγορα από μέλος RWI με service κ στεγανοποίηση. Πολύ καλό αλλά θέλει αλλαγή το clasp διότι δεν είναι και τόσο στιβαρό.


Sent from my iPhone using TapatalkΕμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

17
Γενική συζήτηση / Απ: Τι έφερε ο ταχυδρόμος σήμερα;
« στις: 12. Νοέμβριος. 2020 - 04:45:27 πμ »
ο ταχυδρόμος πάει λονδίνο. ελπίζω μέχρι να φτάσει εδώ να έχουμε βγει από την καραντίνα 

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

18
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 27. Σεπτέμβριος. 2020 - 11:42:15 πμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel


Sent from my iPhone using Tapatalk

19
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 27. Σεπτέμβριος. 2020 - 03:31:48 πμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

20
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 08. Ιούλιος. 2020 - 02:15:01 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel
James Bond style Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel
Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

21
Ρολόγια Replica / Σύγκριση γνήσιο καντράν DJ41 με ARF
« στις: 14. Απρίλιος. 2020 - 11:10:30 πμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngelΕμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngelΕμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngelΕμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngelΕμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngelΕμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngelΕμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngelΕμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel


Sent from my iPhone using Tapatalk

22
Ρολόγια Replica / Απ: Το Facebook, τα Replica και οι απατεώνες!
« στις: 05. Νοέμβριος. 2019 - 08:50:24 μμ »


Πολλοι replica makers αγοράζουν copy ETA(το ονομαζω έτσι για ευκολία)  απο το εργοστασιο της Seagull . Αρα δε βλέπω τίποτα παράξενο στο swiss + Seagull ,μαλλον το βλέπω ως μια τίμια εξήγηση , χωρίς υπερβολές . Εχω αγοράσει από τα παιδιά αυτά και είναι εξαιρετικά εντάξει .

Το κακό φίλε μου είναι ότι όλοι τους επιμένουν ότι είναι Ελβετικές ρέπλικες και εννοούν (η αφήνουν να εννοηθεί) ότι είναι κατασκευασμένα στην Ελβετία και όχι ότι είναι κλώνοι ελβετικών ρολογιών! Μιλάνε για στεγανότητα στα 300-500 μέτρα, για εγγυήσεις και σέρβις. Δηλαδή κοροϊδία με τη σέσουλα!!!

Αν έχεις να υποδείξεις (με αποδείξεις) ότι υπάρχει αξιόπιστος Dealer στην Ελλάδα που πουλάει ρέπλικες, δεν έχω κανένα πρόβλημα να αναφερθεί το όνομα του στο φόρουμ και γιατί όχι... να κάνουμε τα ψώνια μας από αυτόν!

Αλλά το ότι νέο μέλος στο φόρουμ σκάει μύτη με ποστάρισμα (Promotion) για έλληνα Dealer, εμένα μου κάθεται κάπως!!!

Θα σε παρακολουθώ Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

23
Γενική συζήτηση / Απ: Τι έφερε ο ταχυδρόμος σήμερα;
« στις: 31. Οκτώβριος. 2019 - 09:15:46 μμ »
@Homemade Όλα αυτά κε Χομέιντ είναι για παραγγελίες φίλων ή για προσωπική "αναζήτηση" ?

Κύριε @FallenAngel δεν καταλαβαίνω την ουσία της ερώτησης σας, είστε εφοριακός?

Χριστουγεννιάτικα δώρα για φίλους είναι, ελπίζω να σας κάλυψα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

24
Ιδιοκατασκευές / Απ: Πρώτη κατασκευή Vintage Sub Rolex/Tudor
« στις: 10. Οκτώβριος. 2019 - 03:25:52 μμ »
@Octenis Σε ευχαριστώ πολύ! Αυτή τη στιγμή είμαι στη φάση που προσπαθώ να συλλέξω εργαλεία για να ξεκινήσω τα πολύ βασικά: Άνοιγμα κάσας, ξεχώρισμα dial και hands, γενικά να χωρίσω το ρολόι! Μηχανή δε ξέρω και ακόμα είμαι πολύ νέος για να το ψάξω αλλά στο μέλλον θέλω να ασχοληθώ καθαρά σαν χόμπι.

@Homemade Χαίρομαι που έχεις τόση δουλειά και πραγματικά σου εύχομαι να έχεις άλλη τόση! Τέτοιο ταλέντο αξίζει να έχει τόση αποδοχή! Ελπίζω στο μέλλον μόλις πάρω τα πάνω μου οικονομικά να μπορούμε να συνεργαστούμε! (έχω ένα steinhart OVM αλλά δεν έχει νόημα ύπαρξης πια για μένα... θέλω το 5517....!!)

"Τώρα το να προσαρμόσεις ένα Phong, mq η γνήσιο Dial σε μηχανή ETA δεν είναι κάτι δύσκολο, απλά πρέπει να αφαιρέσεις τα ποδαράκια του καντράν και να προσθέσεις καινούργια στα σημεία που χρειάζεται ώστε να κουμπώσει στην 2824/2836. Ψάξε για Copper Dial feet Bergeon." - Ίσως είναι ελαφρώς πιο advanced αυτό το στάδιο για μένα όμως είναι απείρως χρήσιμη πληροφορία αυτή γιατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι όλοι όσοι παντρεύουν eta, dg σε phong, mq, vietnam κρύβουν τα μυστικά του κόσμου..  ;D 

Διαβάζοντας ένα tutorial απο rwi για aging (γνωστού Modder) είδα μια μεγάλη λίστα με εργαλεία που προτείνει. Όμως επειδή δε ξέρω τι πραγματικά χρειάζομαι, έχετε να συμβουλέψετε από που να ξεκινήσω; 

25
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 08. Ιούνιος. 2019 - 04:47:39 μμ »
Τα Subs είναι Έρωτας,  τα SDs Λατρεία...
Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

27
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 05. Ιούνιος. 2019 - 07:22:49 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel


Sent from my iPhone using Tapatalk

28
Γενική συζήτηση / Απ: Ονειρικό
« στις: 13. Οκτώβριος. 2018 - 10:05:15 πμ »
να και εγώ... παλιόπαιδα

καλημέρα και καλό Σ/Κ σε ολους


Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

29
Καλησπέρα και καλό Πάσχα ένα 6538 που θα ήθελα πόσο μπορεί να στοιχήσει;

Sent from my Redmi Note 5A using Watch-Time mobile app

Ανάλογα με τα ανταλλακτικά που θα χρησιμοποιηθούν. Πριν κανα χρόνο κατασκεύασα ένα αρκετά όμορφο και σχετικά οικονομικό 6538 αφού ολα τα ανταλλακτικά που χρησιμοποιήθηκαν ήταν Replica και μόνο η μηχανή, γνήσια ETA.

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

Αν θυμάμαι καλά, είχε κοστίσει γύρω στα 450€


Sent from my iPhone using Tapatalk

30
Vintage ρολόγια / Rolex USA C&I riveted bracelet
« στις: 19. Ιανουάριος. 2018 - 12:56:39 μμ »
Σήμερα παρέλαβα με το ταχυδρομείο από Καναδά κάτι που μου έφτιαξε πραγματικά την μέρα!
Έναν πανέμορφο Rolex riveted μπρασελέ του 1966 κατασκευασμένος για την Rolex στην Αμερική!
Δεν υπάρχουν πολλές πληροφορίες για τα συγκεκριμένα μπρασελέ, όποτε σκέφτηκα να δημοσιεύσω τις ελάχιστες πληροφορίες που μπόρεσα να συλλέξω. Αν κάποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο, μπορεί ελεύθερα να το αναρτήσει σαν σχόλιο!

Τα μπρασελέ C&I είναι παρόμοια εμφανισιακά με τα μπρασελέ ref 7206 και κατασκευάστηκαν στις ΗΠΑ, με σκοπό να εξοικονομηθούν χρήματα από την καταβολή φόρων εισαγωγών. Ωστε έτσι η Rolex να προσφέρει τα προϊόντα της στην αγορά της Αμερικής σε πιο προσιτές τιμές.

Οι διαφορές που συναντάμε στα Rolex C&I USA μπρασελέ είναι ότι δεν φέρουν αριθμούς (ref) στους συνδέσμους τελικής σύνδεσης (end links) καθώς επίσης δεν έχει σφραγίδες στις λεπίδες του κουμπώματος (clasp). Τα μόνα διακριτικά του μπρασελέ βρίσκονται στη εσωτερική λεπίδα και αυτά είναι, μια σφραγίδα Rolex USA, μια μικρή κορώνα, συνεχίζει μια σφραγίδα C&I και τελειώνει με την ημερομηνία κατασκευής.

Αυτό που πρέπει επίσης να αναφερθεί είναι ότι τα USA C&I μπρασελέ είναι τα μοναδικά Rolex μπρασελέ, με συνδέσμους που έχουν την δυνατότητα να τεντώνουν (expanding links) και να προσαρμόζονται στο σχήμα του καρπού.

Και μερικές φωτογραφίες του μπρασελέ:

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel

Εμφάνιση μηνυμάτων - FallenAngel


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σελίδες: 1 [2] 3