Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από bagit

Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από batigoat

Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από AGGELOS

Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από djmarios

Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis Βοήθεια για αγορά Rolex

από Dr.K

Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis Απ: Ιδιοκατασκευή Panerai Radiomir Vintage Style

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis Απ: Νέα Rolex μοντέλα για το 2024

από NickDoc

Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από djmarios

Watch-Time Communit - 16. Απρίλιος. 2024 - 10:25:51 πμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time

Εμφάνιση μηνυμάτων - YiannisΕμφάνιση μηνυμάτων

Αυτό το τμήμα σας επιτρέπει να δείτε όλα τα μηνύματα που στάλθηκαν από αυτόν τον χρήστη. Σημειώστε ότι μπορείτε να δείτε μόνο μηνύματα που στάλθηκαν σε περιοχές που αυτήν την στιγμή έχετε πρόσβαση.


Μηνύματα - Yiannis

Σελίδες: [1]
1
Ρολόγια Replica / Απ: Τελωνείο από Ην. Βασίλειο ή Κίνα
« στις: 10. Ιανουάριος. 2021 - 05:20:30 μμ »
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!

Ξεκινάω το εν λόγω θέμα αναφορικά με την έξοδο του Ηνωμένου Βασιλείου από τους κόλπους της Ευρωπαϊκής Ένωσης και την αποστολή προϊόντων και αγαθών από εκεί. Αναφορικά, είχα κάνει δυο αγορές ρολογιών (μες στο 2020) από Sead οι οποίες λόγω Ε.Ε. απεστάλησαν από Αγγλία και παραδόθηκαν εν τέλει χωρίς επιπλέον δασμούς και φόρους.

Στους άλλους δυο μεγάλους dealers (Puretime & Trustytime) παρατήρησα οτι ακόμα υποστηρίζουν τριγωνικές αποστολές μέσω Η. Βασιλείου και όχι κάποιας άλλης χώρας εντός Ε.Ε.

Σκέφτομαι να προβώ σε αγορά ενός ακόμη ρολογιού, αλλά έχω ενδοιασμούς και διστάζω να ολοκληρώσω την αγορά είτε λόγω της απομίμησης του ρολογιού το οποίο θα ανοιχθεί στο τελωνείο και θα καταστραφεί είτε θα ανοιχθεί και θα αναγκαστώ να πληρώσω τον αντίστοιχο ΦΠΑ 24% με αποτέλεσμα να μη συμφέρει η συνολική αγορά. Η αγορά θα ήθελα να πραγματοποιηθεί από έναν εκ των τριών dealers. (Sead, Trustytime ή Puretime)

Παρακαλώ πολύ αν γνωρίζει κάποιος ειδήμων περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την αποστολή ρολογιών από Αγγλία ή γνωρίζει περαιτέρω για τις τριγωνικές αποστολές από τους μεγάλους dealers από 01/01/2021 και εξής, ας παραθέσει τις πληροφορίες αυτές για να έχουμε μελλοντικά γνώση και οι υπόλοιποι συμφορουμίτες.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας :)
Εμένα το ρολοί που παράλαβα απο Puretime μολις πρίν τα Χριστούγεννα (δεν είχε βγει η Αγγλία ακόμα) ήρθε μέσω Βελγίου.

2
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 05. Ιανουάριος. 2021 - 11:02:15 πμ »
Καλημέρα, Καλή βδομάδα και Καλή Χρονιά!!!!

Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis

3
Καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους σας, με υγεία κ ευτυχία!!!!

Λοιπόν το πρωί της παραμονής των Χριστουγέννων (μπουναμάς), παρέλαβα ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ από φόρους, το Daytona 116500 Noob 1:1 Best Edition 904L V4 που είχα παραγγείλει περίπου 1 μήνα πριν από το "puretimewatch.io".
Οι άνθρωποι ήταν πολύ τυπικοί και ευγενικοί σε όλα τους. Το πακέτο είχε μόνο το ρολόι προστατευμένο πολύ καλά με φυσαλιδωτό πλαστικό και την κάρτα "γνησιότητας". Το ρολόι από μόνο του ήταν τυλιγμένο πολύ προσεχτικά με πλαστικά αυτοκόλλητα. Δεν είμαι ειδικός αλλά μου φαίνεται ΠΑΡΑ πολύ καλή replica.
Παρακάτω σας έχω φωτό μόλις το παρέλαβα για να κρίνεται από μόνοι σας το περιεχόμενο......

Ενημερωτικά, κάθε πότε θέλει σέρβις ο μηχανισμό του?

Να είστε όλοι καλά, και Καλή Χρονιά πάλι!!!

Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis
Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis
Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis
Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis
Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis

4
Να είσαι καλά Δημήτρη!
Ελπίζω να το εγώ έως τις γιορτές, έτσι για να χαρώ το δώρο που μου έκανα!

5
Εννοείτε ότι θα είχε κ unboxing αν υποστήριζε video το forum ;)!!!
Ακόμα δεν μου έχουν στείλει τπτ απο στοιχεία αποστολής.
Το επόμενο που θέλω να μετρήσω (εκτός την ποιότητα) είναι οι χρόνοι... πόσο θα πάρει για να έρθει καθως μέχρι τωρα σε όλα δείχνουν πολύ οργανωμένοι κ τυπικοί

6
Ναι από το puretime το παρήγγειλα.
Αυτό που εννοούσα είναι ότι με την απευθείας αποστολή μέσω Κίνας έχει $45 ενώ αν πας μέσω Αγγλίας $65. Έχοντας διαβάσει τις αναρτήσεις στο forum κ ρωτόντας μετά τον εκπρόσωπο του site μου προτάθηκε να το παραλάβω μέσω Αγγλίας για να μην την πατήσω στο τελωνείο.
Μου απάντησαν μέσω email ότι θα έρθει μέσω Αγγλία, και οτι συνήθως η απόδειξη ειναι $10- $20, οπότε θα δούμε.
Ενημερωτικά πάντως έχουν φερθεί πολύ τίμια κ επαγγελματικά μέχρι τώρα, κ το προτείνω ανεπιφύλακτα.
Αναμένω όμως να δω την ποιότητα όταν θα πάρω το ρολόι στο χέρι, καθως στις φωτό δείχνει καλό!

7
Πληρωσα εξτρα $20 για να έρθει μέσω Αγγλίας, και τους το υπενθύμισα με email.
Ελπίζω να το κάνουν έτσι αλλιως θα πληρωσω φόρο για € 680!!!

8
Καληπέρα,

Ειχε κάποιος εμπειρία σχετικά με τα έξοδα στο τελωνείο για την παραλαβή ρολογιού από Κίνα, που όμως ερχεται τριγωνά μέσω από Αγγλίας (Κινα - Αγγλία - Ελλάδα).
Οπως μου είπαν απο την εταιρεία που πηρα τη Replica θα έρθει με μια απόδειξη στα €30. 
Ξερει κάποιος τι παίζει στο τελωνειο, ζητάνε άλλα χαρτια, κλπ?
Θα περασει έτσι, ή θα κολλήσει?

9
Όντως βγάζει μάτι.
Μήπως να του πεις ότι δεν θες το συγκεκριμένο λόγω του προβλήματος 

10
Καλησπέρα σας,
Λέγομαι Γιάννης και είμαι νέο μέλος στο Forum.
Αγόρασα χτές μια replica Daytona noob 1:1 best edition V4 από το site "puretimewatch.io". 
Σήμερα έλαβα τις φωτό απο το προιόν που θα μου στείλουν και πρέπει έως αύριο της 12 το μεσημέρι να τους πω αν ειμαι ΟΚ με το προιον που θα στείλουν.

Κάποιος που ξέρει μπορεί να μου πεί αν το ρολόι ειναι οκ.
Ευχαριστώ πολύ

Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis
Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis
Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis
Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis
Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis
Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis
Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis
Εμφάνιση μηνυμάτων - Yiannis

Σελίδες: [1]