27. Νοέμβριος. 2020 - 10:12:30 μμ
Αναζήτηση
Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios
Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΗ REPLICA ROLEX SUBMRINER 116610 LV

από djmarios

Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΗ REPLICA ROLEX SUBMRINER 116610 LV

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios Απ: Μια φωτογραφία... χίλιες λέξεις!

από LemaniaGK

Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios Rolex oyster quartz replica

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από FallenAngel

από xkaliak

από xkaliak

από FallenAngel

από FallenAngel

από gkardag

Watch-Time Communit - 27. Νοέμβριος. 2020 - 10:12:30 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time

Εμφάνιση μηνυμάτων - djmariosΕμφάνιση μηνυμάτων

Αυτό το τμήμα σας επιτρέπει να δείτε όλα τα μηνύματα που στάλθηκαν από αυτόν τον χρήστη. Σημειώστε ότι μπορείτε να δείτε μόνο μηνύματα που στάλθηκαν σε περιοχές που αυτήν την στιγμή έχετε πρόσβαση.

Μηνύματα - djmarios

Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 20
31
δοκίμασε αυτό https://postimages.org/

choose image και μετά κανείς copy και paste το hotlink for forum

32
ίσως να φτιάχνουν τα μαρκερς στο καντράν. θα το πας για σέρβις ούτως ή άλλως. ας μας πει κάποιος που γνωρίζει 

33

Αλήθεια πως γίνεται και βάζετε φωτό απευθείας ( για να το κάνω και εγώ )  στις οδηγίες του φόρουμ λέει ότι πρέπει να βάζουμε λινκ ...
εγώ βάζω από εδώ https://postimages.org/

34
ή μήπως να το άλλαζες με ένα noob v4 σκέτο ατσάλι με άσπρη πλακα 

35
είναι στραβά. μπορεί να διορθωθεί ένα τέτοιο dial? στο σέρβις? 

36
Ρολόγια Replica / Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΗ REPLICA ROLEX SUBMRINER 116610 LV
« στις: 15. Νοέμβριος. 2020 - 10:18:26 μμ »
εδώ φαίνεται στο ZF το τρίγωνο στο μαργαριτάρι να είναι πολύ ψηλά σχεδόν στο τελείωμα του insert, μπορεί να φταίει η φωτογραφία ή μπορεί να υπάρχει πρόβλημα στο συγκεκριμένο γιατί σε όσες άλλες φωτος είδα από ZF ήταν οκ αλλά ήταν όλα LN.

ο κύκλωπας και η ημερομηνία είναι πιο καλές στο ZF. το ZZF έχει λίγο πιο λεπτή γραμματοσειρά.

για το χρωμα στα dial από φωτος δεν θα βγάλουμε κανένα συμπέρασμα, σαν το gen ακριβώς δεν θα είναι κανένα και το μόνο θέμα θα είναι πιο είναι πιο κοντά.

τα rehaut μου αρέσουν και στα 2. το ZF έχει ένα πρόβλημα με την κορώνα του δεν κλείνει μέχρι το τέλος και αφήνει ένα μικρό κενό, δεν ξέρω αν φτιάχνετε αυτό? 

37
« στις: 15. Νοέμβριος. 2020 - 09:57:37 μμ »
Επειδη διαβαζοντας το RWI εχω μπερδευτεί λίγο, μεταξύ των VSF, ZF και  ZZF3 τι insert και dial φοραει το καθένα πχ clean factory ή δικό του και πιο φοράει πιο καινούργιας γενιάς?
στα lv submariner clean factory insert έχει το zzf v3 και το vsf νομίζω last version και τα δυο. το ZF έχει δικό του.
το πιο είναι καλύτερο τώρα? δεν νομίζω να μπορεί κανείς να βγάλει άκρη εύκολα, ο καθένας λέει την γνώμη του με βάση το ρολόι που έχει πάρει στο rwi. θα είχε ενδιαφέρων ένα συγκριτικό μεταξύ vsf, zzf, zf και gen αλλά να είναι όλα lv ή ln. υπάρχουν μερικά συγκριτικά reviews αλλά είναι με vsf lv vs zzf.v2s και άλλο ένα από vsf.LV vs zzf.v3 LN

38
μην πάρω στο λαιμό μου κανένα όμως. απλά αυτή είναι γνώμη μου, μπορεί να ειναι και λάθος 🙂

39
https://quillandpad.com/2019/05/17/yes-you-must-pay-duties-and-taxes-on-your-personal-watches-when-traveling-but-heres-how-to-avoid-the-worst/

Gesendet von iPad mit Tapatalk
φαίνεται λίγο υπερβολικό το άρθρο σε ότι μπορεί να αφορά το ρολόι που φοράμε στο χέρι μας. για εμπόριο ρολογιών οκ σίγουρα υπάρχουν σοβαροί νόμοι για κάθε χώρα και θα πρέπει να είναι ενημερωμένος οποίος πάει να περάσει σύνορα σε ξένες χώρες. απόλυτα λογικό αυτό. αλλά για ένα ρολόι στο χέρι? δεν πιστεύω ότι υπάρχει άνθρωπος που να έχει μαζί του την απόδειξη αγοράς για το ρολόι που φοράει. έχω πάει αμερική 4 φορές με ρόλεξ και με φίλους μαζί που όλοι φορούσαν ακριβά ρολόγια δεν έγινε τπτ απόλυτος ούτε ερώτηση καν, μια από αυτές τις φορές ένας φίλος από την παρέα φόραγε ένα χρυσό χρονογραφο patek νομίζω η αξία του ήταν πάνω από 100Κ 😂😂 

40
δεν νομίζω να μπορούν να σου πουν τίποτα για ένα ρολόι που φοράς την ώρα που επιστρέψεις από ένα ταξίδι, τουλάχιστον σε μένα και σε φίλους μου σε ότι ταξίδι εκτός ευρωπαϊκής ένωσης έχω κάνει δεν έχει γίνει το παραμικρό. να το φοράς όμως όχι να το έχεις μέσα στην βαλίτσα σου με το κουτί και τα αυτοκόλλητα πάνω. νομίζω ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να κρατήσεις απόδειξη ή χαρτιά σε ένα ρολόι όσο ακριβό και αν είναι. μην γίνει παρεξήγηση όμως, φυσικά και πρέπει κάποιος να κρατήσει τα χαρτιά και το κουτί από ένα καλό ρολόι αλλά δεν πιστεύω να είναι υποχρεωμένος νομικά. στα ρόλεξ τώρα που έχω ασχοληθεί περισσότερο έχοντας αλλάξει καμία 15αρια τα χαρτιά και το κουτί θα διευκολύνουν την πώληση και θα ανεβάσουν και την αξία 10,15% σωστά. σε 6ψηφια πχ sub, gmt είναι δύσκολο και περίεργο αν δεν υπάρχουν χαρτιά ενώ σε παλαιότερα μοντέλα 5αρια ή και πιο παλιά είναι συνηθισμένο να έχουν χαθει και να μην υπάρχουν.

41
Γενική συζήτηση / Απ: Τι έφερε ο ταχυδρόμος σήμερα;
« στις: 12. Νοέμβριος. 2020 - 04:45:27 πμ »
ο ταχυδρόμος πάει λονδίνο. ελπίζω μέχρι να φτάσει εδώ να έχουμε βγει από την καραντίνα 

42
« στις: 11. Νοέμβριος. 2020 - 09:23:12 μμ »
VRF 3135 αρχικά.
Dial bp relumed δύο χέρια σε indices and hands. Το lume παίζει να είναι καλύτερο απ' το αυθεντικό.
DW, XTAL αυθεντικά.
SELs χωρίς κενά.
Φυσικά service αδιάβροχοποίηση.
Χρονομετρία στο +0.2 σταθερά.

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
σε απευθείας ηλιακό φως πως είναι το dial? από ότι έχω διαβάσει εκεί είναι κυρίως που φαίνεται διαφορά από το gen

43
« στις: 10. Νοέμβριος. 2020 - 09:02:57 μμ »
Δηλαδή αυτό είναι άλλο no-date...
και σου έρχεται ένα καινούργιο;
Εμφάνιση μηνυμάτων - djmariosΕμφάνιση μηνυμάτων - djmariosΕμφάνιση μηνυμάτων - djmariosΕμφάνιση μηνυμάτων - djmariosΕμφάνιση μηνυμάτων - djmarios
ναι, το έχω πουλήσει πριν από μήνες αυτό ήταν το v2
ασε είμαι περίπτωση εγώ 😂 δεν μπορώ να κρατήσω ρολόι για πολύ ψάχνω πάντα το επόμενο.

44
« στις: 10. Νοέμβριος. 2020 - 06:41:25 μμ »
είναι clean factory το μπρασελέ και το κούμπωμα του zzf v3 και από ότι λένε στο rwi είναι καλύτερο από του αρφ. όταν το πάρω στα χέρια μου θα μπορώ να έχω γνώμη.

για το αρφ μπορώ σίγουρα να πω ότι είναι καλύτερο από όλα τα υπόλοιπα ρέπλικα που έχω δει αλλά σαν το γνήσιο δεν είναι. η εσωτερικές γωνιές του μπρασελέ είναι λίγο  αιχμηρές στο τελείωμα τους και αυτό είναι κάτι που το αισθάνεσαι στο χέρι σε σχέση με ένα γνήσιο ρόλεξ.

το arf κούμπωμα επίσης το ίδιο, πολύ καλό σε σχέση με όλα τα αλλά ρέπλικα αλλά όχι ίδιο με γνήσιο, στο άνοιγμα και κλείσιμο έχει διαφορά στο ήχο και στην αίσθηση του μηχανισμού του glide lock.

φυσικά αν σκεφτούμε ότι ένα arf ή zzf κτλ είναι 20,25 φορές πιο φτηνό από το γνήσιο submariner είναι λογικό να υπάρχουν διάφορες σε όλες αυτές τις λεπτομεριες

45
« στις: 10. Νοέμβριος. 2020 - 02:56:22 μμ »
έρχεται και αυτό, μετά την καραντίνα θα βάλω φωτος μαζί με το LV

Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 20