Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από djmarios

Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios Απ: Pocket watch into wristwatch conversion

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από djmarios

Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios Good To Know

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από batigoat

Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από djmarios

Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios Απ: Sub 16610 SH3135 vs Noob 114060

από djmarios

Watch-Time Communit - 24. Απρίλιος. 2024 - 11:30:37 πμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time

Εμφάνιση μηνυμάτων - djmariosΕμφάνιση μηνυμάτων

Αυτό το τμήμα σας επιτρέπει να δείτε όλα τα μηνύματα που στάλθηκαν από αυτόν τον χρήστη. Σημειώστε ότι μπορείτε να δείτε μόνο μηνύματα που στάλθηκαν σε περιοχές που αυτήν την στιγμή έχετε πρόσβαση.


Μηνύματα - djmarios

Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 47
61
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 05. Νοέμβριος. 2023 - 04:49:59 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios

62
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 31. Οκτώβριος. 2023 - 03:57:18 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios

63
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 25. Οκτώβριος. 2023 - 05:41:16 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios

64
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 22. Οκτώβριος. 2023 - 11:10:15 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios

65
Τεχνικά θέματα / Απ: Επισκευή Rolex
« στις: 20. Οκτώβριος. 2023 - 09:25:23 μμ »
Θέλει συγκεκριμένα που να έχουν σωστό λουμ και το κυριότερο είναι η ακίδα που έχουν από μέσα να μην είναι χοντρή να χωράει στο ένθετο. Την έχουν πατήσει με αγορές από ebay πολλοί 😂

66
Τεχνικά θέματα / Απ: Επισκευή Rolex
« στις: 20. Οκτώβριος. 2023 - 08:26:51 μμ »
Ανταλλακτική πέρλα θέλει φτιάχνετε εύκολα 

67
Τεχνικά θέματα / Απ: Επισκευή Rolex
« στις: 20. Οκτώβριος. 2023 - 05:13:32 μμ »
Το μαργαριτάρι εννοείς? Σου έφυγε? 
Αυτό φτιάχνετε υπάρχουν after market ανταλλακτικά ή ακόμα και ολόκληρο κεραμικό στεφάνι δεν χρειάζεται να πας σε γνήσιο δεν έχει νόημα, αν άλλαζες κάτι με γνήσιο ανταλλακτικό αυτό θα ήταν το κρύσταλλο γιατί εκεί υπάρχει μεγάλη διαφορά. 

68
Τεχνικά θέματα / Απ: Επισκευή Rolex
« στις: 20. Οκτώβριος. 2023 - 02:28:13 μμ »
Ρίξε μια ματιά στο chrono24, σου έχει χαλάσει το στεφάνι και θες να το αλλάξεις? 

69
Για το θεμα το σερβις θελω και γω. Το δικο μου Clean factory V2 daytona 4130 παει μπροστα 3 λεπτα καθε μηνα περιπου. Υπαρχει τροπος να το διωρθωσω? Μενω επαρχια και δεν εχω πολλες ακρες εδω. Οποιος μπορει να με βοηθησει για σερβις. Ειμαι απο τρικαλα θεσσαλιας
3 λεπτά το μήνα για ρέπλικα ρολόι δεν είναι άσχημη επίδοση είναι 6 sec την μέρα, με καλίμπραρισμα μπορεί ίσως να βελτιωθεί αλλά δεν είναι βέβαιο, στο δικό μου daytona έχει πετύχει και πάω με -1 sec την μέρα σταθερά αλλά θεωρώ ότι είναι και θέμα τύχης, μιλάμε για ένα ρέπλικα μηχανισμό με σημαντικές διαφορές στο μπαλανς από το γνήσιο.
Σου στέλνω πμ για ωρολογοποιό

70
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 16. Οκτώβριος. 2023 - 01:53:17 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios

71
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 15. Οκτώβριος. 2023 - 03:26:52 πμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - djmarios

72
Εδώ είναι ένας οδηγός για τα ατσάλινα daytona 116520 λογικά και τα μισά μισά θα ακολουθούν την ίδια λογική, ίσως με λίγο ψάξιμο στο internet να βρεις το αντίστοιχο και για two tone

https://www.rolexforums.com/showthread.php?t=652404

73
Επίσης θα πρέπει να προσέξεις στην επιλογή των γνήσιων ανταλλακτικών να συμβαδίζουν με το ρολόι, δλδ αν καντράν και δείκτες είναι chromalight αν θυμάμαι καλά από το 2014 και μετά θα πρέπει και το μπρασελε που θα βρεις να έχει το μακρύ κούμπωμα σαν αυτό που έχεις, αυτό το λέω γιατί θα είναι διαφορετική η τιμή του σε σχέση με ένα μπρασελε του 2000 πχ που είναι εντελώς διαφορετικό.
Το καντράν και οι δείκτες καλό είναι να είναι σετ για να μην έχουν μεγάλη διαφορά στο lume και υπάρχει πιθανότητα να μην μπαίνουν πάνω στον άξονα της μηχανής του noob, και το ότι το γνήσιο κρύσταλλο με το γνήσιο bezel θα μπει και θα περάσει τεστ στεγανότητας δεν μπορεί κανείς να το εγγυηθεί, όλο το εγχείρημα δλδ περιέχει και λίγο ρίσκο.
Το 1:1 που λένε είναι και λίγο θεωρητικό, είναι μεν πάρα πολύ κοντά και στις περισσότερες περιπτώσεις πάνε όλα μια χαρά σε όλα αυτά τα mod αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος, λίγο πιο στενός να είναι ο άξονας μπορεί να σπάσουν δείκτες πχ, στη δική μου περίπτωση δεν μπήκε ο γνήσιος δείκτης των δευτερολέπτων ήταν πολύ χαλαρός στον άξονα του clean και άφησα τον ρεπλικα που παρεμπιπτόντως είναι πάρα πολύ καλός.

74
Βέβαια αν τελικά τα αλλάξεις όλα αυτά μετά το ρολόι σου κατά κάποιο τρόπο θα είναι γνήσιο 😂 τουλάχιστον στο οπτικά κομμάτι.
Το μειονέκτημα σε αυτή την περίπτωση θα είναι ότι δεν μπορείς να το πουλήσεις εύκολα αν για κάποιο λόγο το βαρεθείς, θα μπορείς όμως να το σπάσεις, να πουλήσεις τα γνήσια ανταλλακτικά ξεχωριστά και να το ξανά κάνεις απλό ρεπλικα με αυτά που είχε πάνω. 

75
Καλημέρα
Καλοφόρετο να είναι με υγεία!!!
Πολύ ωραία περιγραφή, Κυριακή με watch time στα καλύτερα του!
Με σέρβις θα είσαι πιο σίγουρος.
Ο homemade είναι η κορυφή αλλά δεν προλαβαίνει να φτιάξει το δικό του 😂
Εδώ Αθήνα ρώτα τον djmarios μπορεί σίγουρα να σε βοηθήσει για σέρβις.
Τέλος …μήπως έπρεπε να έχω πάρει κι εγώ Daytona να απογαλακτιστώ από το sub😵‍💫😎
Καλημέρα , σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και την απάντηση !!!! :)
Ευτυχώς που μου λες ότι είναι καλή η περιγραφή γιατί νόμισα θα με κράξουν για το σεντόνι κυριακάτικο , αλλά το χώρισα σε ενότητες ώστε καθένας να διαβάσει ότι προτιμά !!! ΝΑΙ εφόσον ο Σωτήρης δεν μπορεί ίσως κάποιος φίλος μου συστήσει κάποιον εδώ στην Αθήνα
Αν κάποια στιγμή έχεις πρόβλημα θα σου συστήσω ωρολογοποιό στην Αθήνα αλλά προς το παρών άστο έτσι εφόσον λειτουργεί χωρίς πρόβλημα τόσο καιρό, είναι δύσκολος μηχανισμός ο 4130 και πόσο μάλλον ένας κλώνος που όλα είναι στο περίπου, ανταλλακτικά δεν υπάρχουν και το σέρβις ειναι ακριβή υπόθεση και χωρίς να υπάρχει καμία εγγύηση για το αποτέλεσμα, οπότε μόνο αν παραστεί ανάγκη μόνο τότε στείλε μου ένα pm.
Και εγώ στο δικό μου έκανα μόνο ένα σέρβις στον αυτόματο και στεγανοποίηση. 
Το κούμπωμα σου από την κάτω μεριά που ακουμπάει έχει πάρει γρατζουνιές και δεν φαίνεται μέταλλο κάτω από την PVD επίστρωση? Και για το χρώμα του χρυσού είσαι βέβαιος ότι είναι ολόιδιο με το γνήσιο? Ρωτάω γιατί σε όσα έχω δει εγώ υπάρχει διαφορά, Noob δεν έχω δει αλλά σε 2 clean που τα βάλαμε δίπλα δίπλα με γνήσιο ίδιο ρολόι υπήρχε σαφής διαφορά.
Τώρα για γνήσιο καντράν, δείκτες, στεφάνι και ολόκληρο μπρασελε είναι πανάκριβη υπόθεση, μόνο το bracelet θα κοστίζει 3.000 μπορεί να λέω και λίγα, επίσης σε αυτή την περίπτωση θες και γνήσια κορώνα και οπωσδήποτε γνήσιο κρύσταλλο. 

Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 47