Εμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Εμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub Απ: Ιδιοκατασκευή Radiomir Black Homage

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από microg

Εμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Εμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από batigoat

Εμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Εμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από microg

Εμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Watch-Time Communit - 28. Μάρτιος. 2024 - 12:42:00 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Εμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time

Εμφάνιση μηνυμάτων - nick_subΕμφάνιση μηνυμάτων

Αυτό το τμήμα σας επιτρέπει να δείτε όλα τα μηνύματα που στάλθηκαν από αυτόν τον χρήστη. Σημειώστε ότι μπορείτε να δείτε μόνο μηνύματα που στάλθηκαν σε περιοχές που αυτήν την στιγμή έχετε πρόσβαση.


Μηνύματα - nick_sub

Σελίδες: [1] 2
1
Ρολόγια Replica / Απ: LV insert
« στις: 17. Μάρτιος. 2019 - 07:05:33 μμ »
Καλησπέρα, καλώς σας βρίσκω.
Έχω καιρό να ασχοληθώ, δεν ήξερα καν ότι ο TC έπαψε να κατασκευάζει ρόλεξ, το πληροφορήθηκα από εδώ.
Έχω ένα tc LV και θα ήθελα να ρωτήσω ποιο insert που να μπορώ να προμηθευτώ είναι πιο κοντινό στο αυθεντικό;

Ευχαριστώ
Άσχετο αλλά θα σου πω ένα πράγμα. ΜΗ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ ΤΟ TC. Καρασπανιο και ποιότητα άψογη out of the box. Όλα τα αλλά έχουν πολύ δρόμο. Καλύτερο 16610 δεν υπάρχει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

2
Ρολόγια Replica / LV insert
« στις: 17. Μάρτιος. 2019 - 01:01:58 μμ »
Πάρε από Clark’s. Σωστό χρωμα. Αν έχεις insert v1 όντως δεν είναι πολύ σωστό. Στα v2 η ποιότητα άγγιξε το γνήσιο. Έχω το TC LN 16610 και έβαλα insert από LV. Έδωσα χρωμα και δε το μετάνοιωνω.


Sent from my iPhone using TapatalkΕμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub

3
Συγνωμη, αλλα δε μπορω να ανεβασω φωτο. Δεν βρισκω καποια επιλογη. Τουλαχιστον μεσω της εφαρμογης tapatalk. Την ακυρωνω και το ξαναπροσπαθω. Συγνωμη κ παλι.


Sent from my iPhone Χ

4
Πωλείται Apple Watch Series 1 Stainless Steel Sapphire Crystal 42". ΑΠΟΛΥΤΑ σε άριστη κατάσταση χωρίς το παραμικρό ίχνος χρήσης. Αγορασμένο καινούριο Μάιο 2017.  Έγινε αντικατάσταση το Μάιο 2018 όπου η Infoquest μου έδωσε νέο ρολόι, και έκτοτε έχει χρησιμοποιηθεί ελάχιστα. Συνοδεύεται από συσκευασία και παρελκόμενα. Έχει γίνει ήδη restore και έχει αφαιρεθεί ο λογαριασμός μου οπότε και συνεπώς είναι έτοιμο για το νέο ιδιοκτήτη. Δίνεται λόγω αγοράς νέου Watch. Θα προτιμηθεί συνάντηση εντός περιοχής(Νέα Σμύρνη), όπου δραστηριοποιούμαι λόγω φόρτου εργασίας. Επαρχία αποστολή με έξοδα αγοραστή και αφού προηγηθεί κατάθεση σε λογαριασμό.

Πρόκειται ουσιαστικά για αχρησιμοποίητη συσκευή καθότι επαναλαμβάνω είναι από ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

Για πιο άμεσα στείλτε μήνυμα(λόγω δουλειάς δεν είναι πάντα εύκολο να μιλήσω)  στο 6936751543.

Δε με ενδιαφερουν ανταλλαγες.


Sent from my iPhone Χ, wearing my beloved TC Sub V6

5
Ρολόγια Replica / Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 26. Σεπτέμβριος. 2018 - 02:53:23 μμ »
Εκανα μια αλλαγη στο insert. Εβαλα του LV μετα απο υπομονη μηνων μεχρι να βρω το σωστο deal! Γνώμες;;;;

Εμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub


Sent from my iPhone Χ, wearing my beloved TC Sub V6

6
Ρολόγια Replica / Απ: Franken Rolex 116710 LN GMT
« στις: 24. Σεπτέμβριος. 2018 - 04:54:27 μμ »
Αψογος οπως παντα στα mods και ευστοχος σε καθε απαντηση. Μπραβο Σωτηρη!


Sent from my iPhone Χ, wearing my beloved TC Sub V6

7
Ρολόγια Replica / Απ: Omega Planet Ocean
« στις: 30. Αύγουστος. 2018 - 08:20:06 πμ »
Καλημερα. Θα σου απαντησω σχετικα με τη βελτιωση. Θεωρω πως ειναι δυσκολο να βελτιωσεις μια τετοια ρεπλικα. Τουλαχιστον οτι franken εχω δει τα εχω δει σε rolex replica. Ισως μπορει να οφειλεται και στο μεγαλο ενδιαφερον ή και επειδη ειναι οι πιο δημοφιλεις...


Sent from my iPhone Χ, wearing my beloved TC Sub V6

8
Πολυ ομορφο. Υπαρψει περιπτωση να εχεις καποιο NATO JAMES BOND STRAP?


Sent from my iPhone Χ, wearing my beloved TC Sub V6

9
Ρολόγια Replica / Απ: Το Facebook, τα Replica και οι απατεώνες!
« στις: 30. Αύγουστος. 2018 - 08:14:35 πμ »
Δυστυχως πολυς κοσμος θα την πατησει.... ολοι φανταζονται την τελεια ΑΑΑΑΑ ρεπλικα. Και το αποτελεσμα απογοητευση!!!


Sent from my iPhone Χ, wearing my beloved TC Sub V6

10
Ρολόγια Replica / Απ: Σύγκριση - ARF SUB 116610LN Franken Vs. Noob V7 Franken Vs. GEN
« στις: 30. Αύγουστος. 2018 - 08:13:32 πμ »
Τελεια παρουσιαση και τεκμηριωμενος οπως παντα αλλωστε.


Sent from my iPhone Χ, wearing my beloved TC Sub V6

11
Γενική συζήτηση / Απ: Perfect sub 16610
« στις: 30. Αύγουστος. 2018 - 08:12:32 πμ »
Μακαρι να υλοποιηθει κατι τετοιο. "Κυνηγωντας το τελειο 5digit sub"!!!!


Sent from my iPhone Χ, wearing my beloved TC Sub V6

12
♕ Rolex ♕ / Απ: Νέος
« στις: 30. Αύγουστος. 2018 - 08:10:19 πμ »
Ora24.gr
Ειναι μαγαζι, μπορεις να πας κ απο εκει. Απλα δεν εχουν καποιο προγραμμα δοσεων. Εχουν αγορασει φιλου μου και εγω, οχι rolex. Αλλα ολα ηταν οκ


Sent from my iPhone Χ, wearing my beloved TC Sub V6

13
Ρολόγια Replica / Απ: Αγορα ρολογιου
« στις: 30. Αύγουστος. 2018 - 08:06:47 πμ »
Θα συμφωνησω και εγω με το φιλο πιο πανω. Οτι εχω δει σε IWC ειναι αξιολογο.. βεβαια αρκει να αγορασεις απο καποιον trusted dealer.!


Sent from my iPhone Χ, wearing my beloved TC Sub V6

14
Ρολόγια Replica / Αγορά replica από εξωτερικό
« στις: 03. Ιούλιος. 2018 - 03:42:34 μμ »
Το συγκεκριμενο gmt κανει μπαμ οτι ειναι ρεπλικα κυριως απο το clasp. Στα υπολοιπα σε αποσταση καρπου ισως φαινεται οκ αλλα επισης δεν ειναι. Λαθος χρωμα αριθμων στο insert(οπως πολυ σωστα επισημανε ο Σωτηρης-κατι παραπανω ξερει απ ολους μας Εμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub). Επισης στα lugs ιδιαιτερα κατω δεξια δειχνει να εχει καποιο κενο(σε σχεση με τα αλλα 4 σημεια) απο το μπρασελε (μπορει να φταιει κ η φωτο). Λαθος font στο date wheel. Αλλα οκ, πρωτη σου ρεπλικα προφανως ειναι. Ολοι παθαμε και μαθαμε. Στα 160€ ειχα παρει ενα sub 6digit απλα χαλι. Οταν το πηρα ειχα χαρα μεγαλη. Ψαχνοντας σιγα σιγα και μαθαινοντας διαπιστωσα πως φωναζε απο μακρυα τι ηταν...ευτυχως χαλασε γρηγορα.  μετα πηγα σε ενα 6digit απο BP. Καλυτερο σε πολλα, αλλα και παλι ειχε θεματα που προδιδαν την προελευση του σε καποιον γνωστη. Κοστος 360€ απο Ελλαδα(με εγδυσαν πιστευω, καθοτι το ρολοι αυτο με το μηχανισμο που ειχε, στο εξωτερικο κοστιζε περι τα 280usd, σε περιοδο που η ισοτιμια δολλαριου ευρω ηταν υπερ του ευρω κατα πολυ απ οτι σημερα). Μετα εβαλα μυαλο και διαβασα πολυ σε φορουμ για μηνες μεχρι την επομενη αγορα. Εμαθα τι να αποφυγω και ποια ρολογια ηταν σχεδον ιδια με το γνησιο(1:1 δεν ειναι ποτε κανενα, οτι κ να λενε εκτος αν ριξεις χρηματα και το κανεις franken), και φυσικα αγορα ποτε απο  Ελλαδα (ειδικα εμπορους ρεπλικα). Θα αγοραζα μονο απο το φορουμ μας και ειδικα απο το Σωτηρη(εχω σταμπαρει το JF LV που δινειςΕμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub). Ετσι απο αυτο το σημειο επαιρνα οχι ποιο ρολοι ηθελα αλλα ποιο ηταν κοντα στο γνησιο σε τετοιο βαθμο που θα ξεγελαγε και τον πιο διαβασμενο. Και σαφως ολο και καποιο γνησιο part εβαζα πανω αλλα χωρις υπερβολες. Μαθαινα που πασχει το ρολοι και εψαχνα ποσο μπορω να βρω το part που επρεπε να αντικαταστησω. Εκ τοτε εκανα δυο αριστες αγορες: ενα Rolex classic Sea Dweller BP με γνησιο insert, γνησιο crystal, ενω dial, δεικτες και μπρασελε απο τον ΤC(οταν ηταν ενεργος και ειχε και parts για αλλα μοντελα) και το υπερτατο Rolex Submariner TC 16610 V6 με γνησιο insert και crystal χωρις το AR coating στον κυκλωπα. Το classic seadweller δυστυχως το εδωσα σε καποιον τυχερο απο Σαλονικα(Μαριε ελπιζω να το εχεις εκτιμησει και να το εχεις προσεξει) για να μπορεσω να παρω το TC και να το μονταρω σιγα σιγα. Μια συμβουλη προς τους "νεους". Αν θελεις Rolex Submariner 6digit παρε καποιο χωρις ημερομηνια και κυκλωπα ή αλλιως πηγαινε σε 5digit Sub που ειναι οτι καλυτερο OTB. Και στις δυο περιπτωσεις ομως αν θες κατι οσο πιο κοντα στο γνησιο θα χρειαστει να αλλαξεις τα parts που πασχουν. Πχ το JF θελει οπωσδηποτε για πρωτο mod αλλαγη του DW γιατι τα fonts ειναι λαθος...


Sent from my iPhone Χ, wearing my beloved TC Sub V6

15
Ρολόγια Replica / Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 02. Ιούλιος. 2018 - 03:24:23 μμ »
Apple watch 42" το "καλο" με stainless steel κασα, οθονη απο κρυσταλλο ζαφειρι, με λουρακι δερματινο horween της NomadΕμφάνιση μηνυμάτων - nick_subΕμφάνιση μηνυμάτων - nick_sub
Μολις μου ηρθε απο αντικασταση, ολοκαινουργο...


Sent from my iPhone Χ, wearing my beloved TC Sub V6

Σελίδες: [1] 2