Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77 Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από djmarios

Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77 Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από djmarios

Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77 Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από bagit

Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77 Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από djmarios

Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77 Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από bagit

Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77 Απ: Βοήθεια για αγορά Rolex

από Dr.K

Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77 Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77 Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από bagit

Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77 Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77 Απ: 20 χρόνων βελτίωση μηχανισμού των Rolex Submariner ρεπ

από Dimitris57

Watch-Time Communit - 18. Απρίλιος. 2024 - 07:54:06 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time

Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77Εμφάνιση μηνυμάτων

Αυτό το τμήμα σας επιτρέπει να δείτε όλα τα μηνύματα που στάλθηκαν από αυτόν τον χρήστη. Σημειώστε ότι μπορείτε να δείτε μόνο μηνύματα που στάλθηκαν σε περιοχές που αυτήν την στιγμή έχετε πρόσβαση.


Μηνύματα - Smart77

Σελίδες: 1 [2]
16
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 01. Δεκέμβριος. 2018 - 09:01:21 μμ »
Καλησπέρα, καλό μήνα, καλές γιορτές σε όλους!!!
Καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το 2019!!!


Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77

17
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 28. Νοέμβριος. 2018 - 01:05:37 μμ »
Καλημέρα σε όλους! Χτεσινή η φωτογραφία (το προδίδει η ημερομηνία) αλλά το ίδιο φοράω και σήμερα...
Για το background γενικά και αόριστα φταίει ο αγαπητός και ευγενέστατος κύριος Σωτήρης ή @Homemade τον οποίο ευχαριστώ δημόσια για ΟΛΑ...

Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77

18
@Homemade Φίλε είσαι μεγάλο troll...

Sent from my SM-N960F using Watch-Time mobile app


19
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 30. Οκτώβριος. 2018 - 09:03:02 μμ »
Καλημέρα σε όλους. Το συγκεκριμένο Omega είναι 70-75 ετών και έχει περάσει σχεδόν όλη του την ζωή κλεισμένο σε ένα κουτί. Φορέθηκε ελάχιστες φορές σε ιδιαίτερες στιγμές όπως ο γάμος των γονιών μου πριν 45 χρόνια. Εγώ αποφάσισα αυτό να το αλλάξω, να το κάνω και δική μου κληρονομιά. Το ότι δουλεύει σαν να μην έχει περάσει μέρα ειλικρινά με συγκινεί...
(Το ρολόι δεν είναι replica, αν δε ταιριάζει στην κατηγορία ας διαγραφεί.)
 
Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77
Φίλε πολύ όμορφο για να μένει σε ένα κουτί. Μπράβο για την απόφασή σου. Μόνο, κάντου ένα service πριν αρχίσεις να το χρησιμοποιείς, γιατί τα λάδια του θα έχουν γίνει πετιμέζι μετά από τόσα χρόνια.
Κάθε συμβουλή είναι δεκτή με χαρά, ευχαριστώ πολύ!

Sent from my SM-N960F using Watch-Time mobile app


20
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 30. Οκτώβριος. 2018 - 12:24:14 μμ »
Καλημέρα σε όλους. Το συγκεκριμένο Omega είναι 70-75 ετών και έχει περάσει σχεδόν όλη του την ζωή κλεισμένο σε ένα κουτί. Φορέθηκε ελάχιστες φορές σε ιδιαίτερες στιγμές όπως ο γάμος των γονιών μου πριν 45 χρόνια. Εγώ αποφάσισα αυτό να το αλλάξω, να το κάνω και δική μου κληρονομιά. Το ότι δουλεύει σαν να μην έχει περάσει μέρα ειλικρινά με συγκινεί...
(Το ρολόι δεν είναι replica, αν δε ταιριάζει στην κατηγορία ας διαγραφεί.)
 
Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77

21
Καλημέρα σε όλους,
                       αρχικά να πω ότι δεν έχω εμπειρία ή ενεργή συμμετοχή σε forum, αλλά θα είμαι αρκετά αναλυτικός στην εξιστόρηση καθώς το οφείλω στον @Homemade . Γράφτηκα για να αποκομίσω γνώσεις από ανθρώπους οι οποίοι έχουν καθημερινή ενασχόληση με κάτι που μπορεί εμένα να με ενδιαφέρει για ένα συγκεκριμένο διάστημα. Ρολόι φοράω από νεαρή ηλικία αλλά έβλεπα το ρολόι ως κάτι λειτουργικό και γι αυτό φόραγα μοντέλα της Suunto ή της Citizen παλαιότερα. Γενικά όμως σε sport γραμμή γιατί και το ντύσιμο μου δεν είναι ποτέ επίσημο. Κάπου εδώ διαχωρίζω την αφήγηση μου σε 2 μέρη, την αγορά και την επισκευή του.
Αγορά: Το καλοκαίρι παρατήρησα σε μία βιτρίνα κάποια Panerai και κάτι έκανε κλικ μέσα μου. Ρώτησα έναν φίλο που φοράει και μου είπε ότι το δικό του είναι γνήσιο από τον Καίσαρη, αλλά μου πρότεινε 2 μαγαζιά που φέρνουν replicas. Αποφάσισα να μην ασχοληθώ όμως και έκανα έρευνα αγοράς στο internet μόνος μου.
Κατέληξα στο PANERAI PAM 320 M GMT SUPER CLONE VSF 1:1 BEST EDITION γιατί απλά μου άρεσε στο μάτι από την σελίδα http://kuvarsit01. Ακόμα και η λειτουργία GMT δεν μου χρειάζεται αλλά δεν με ενοχλεί, άλλωστε ο δείκτης GMT κρύβεται κάτω από τον ωροδείκτη.
Το παρήγγειλα λοιπόν στις 6 Ιουλίου, με αρκετό άγχος γιατί δεν είχα πρότερη εμπειρία. Πληρώθηκε με χρεωστική κάρτα Ελληνικής τράπεζας και μόλις 1 μέρα μετά ήρθαν φωτογραφίες QC. Παρατήρησα σκόνη πάνω στο καντράν και ζήτησα να αφαιρεθεί, κατά τα υπόλοιπα εξαιρετικό. Σε 2 μέρες νέες φωτογραφίες (άλλο serial number) σε άψογη κατάσταση και έδωσα το OK. Μην σας κουράζω με λεπτομέρειες, στάλθηκε με DHL στις 12 Ιουλίου, χωρίς ανάγκη τριγωνικής αποστολής όπως μου εξήγησαν για Ελλάδα. Σε 5 μόλις μέρες το ρολόι ήταν εδώ. Καθυστέρησε 1 μέρα στον τελωνειακό έλεγχο, τον οποίο πέρασε χωρίς δασμούς και στις 17 Ιουλίου το παρέλαβα εξαιρετικά συσκευασμένο.

Δεν το επιδείκνυα, δεν έκανα τον κονιόρδο, έβλεπα όμως να το κοιτάνε συχνά και μου έτυχε και στο super market να μου πει η ταμίας: "Περάστε Κύριε με το πανέμορφο Panerai σας, δούλευα χρόνια σε ρολόγια και εκτιμώ κάτι τόσο όμορφο και εξαιρετικό σε γούστο", αναρωτήθηκα αν με ειρωνεύεται αρχικά... Το φόραγα μόνο απογεύματα, εκτός δουλειάς, και δεν έχανε πάνω από 1 λεπτό στις 2-3 μέρες. Όμως όσα φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος και το ρολόι μου έπεσε κάποια μέρα την ώρα που πήγα να το φορέσω από 1μιση μέτρο ύψος πάνω σε μαρμάρινο δάπεδο. Και κάπου εκεί ο ρότορας σταμάτησε να δουλεύει… Ένιωσα ειλικρινά σαν να έχω ένα τεράστιο κενό στο στομάχι. Δεν μπορούσα να το πιστέψω.
Απευθύνθηκα στον Σωτήρη ο οποίος ευγενικότατα μου απάντησε ότι δεν μπορεί να κάνει κάτι σε custom μηχανισμό και μου ευχήθηκε να είμαι τυχερότερος σε επόμενη αγορά.

Επισκευή: Έστειλα e-mail την επόμενη μέρα στον έμπορο λέγοντας του τι έγινε. Με καθησύχασαν ότι θα μου το επισκευάσουν (45 μέρες περίπου συνολικά), με καθοδήγησαν για την αποστολή μέσω συστημένου γράμματος ΕΛΤΑ και όχι courier, τι να γράψω στο πράσινο χαρτάκι εξαγωγής σαν περιγραφή και αξία. Μαζί παρήγγειλα και ένα δεύτερο δερμάτινο λουράκι με 35,00 USD, γιατί το μαύρο ελαστικό δεν πάει με όλες τις περιστάσεις, μία ματ αγκράφα, 2 ανταλλακτικές μπαρέτες και 2 ανταλλακτικές βίδες για το crown guard. Κόστος λουριού 35,00 USD, και μεταφορικών DHL 45,00 USD, σύνολο 80,00 USD. Οι άνθρωποι το επισκεύασαν ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΧΡΕΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ, ενώ εγώ έφταιγα! ΔΕΝ ΜΕ ΧΡΕΩΣΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΑ, ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΥΡΙ.
Τα έστειλα με Western Union και ακολουθήθηκε η ίδια διαδικασία. Αυτή την φορά το παρέδωσαν 29 Σεπτεμβρίου στην DHL, και στις 2 Οκτωβρίου, ΣΕ 2 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ HONG KONG ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.

Δεν γνωρίζω αν τα αληθινά ονόματα των συνομιλητών μου είναι όντως Amber, Kevin και Wilson, ξέρω όμως ότι είμαι υποχρεωμένος να το μοιραστώ με όλους εσάς που μπορεί να σας ενδιαφέρει η εμπειρία για μελλοντική σας συναλλαγή. Αυτά τα λίγα (πολλά) είχα να μοιραστώ με όλους σας, και να σας ευχηθώ υγεία πάνω απ’ όλα, να κάνετε και να αποκτάτε κάθε τι  που σας ευχαριστεί στην ζωή σας. Εγώ λέω να μείνω στο 1 ρολόι γιατί ειλικρινά θέλω να το φοράω και όχι να το έχω σε κάποιο συρτάρι για να φοράω κάποιο άλλο.



Εμφάνιση μηνυμάτων - Smart77

Σελίδες: 1 [2]