Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP Απ: Ιδιοκατασκευή Radiomir Black Homage

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από microg

Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από batigoat

Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από Dimitris57

Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP Απ: Επισκευή ρολογιού replica

από microg

Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP Απ: Ιδιοκατασκευη Panerai Car Watch [emoji28]

από microg

Watch-Time Communit - 28. Μάρτιος. 2024 - 01:22:32 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time

Εμφάνιση μηνυμάτων - JOPΕμφάνιση μηνυμάτων

Αυτό το τμήμα σας επιτρέπει να δείτε όλα τα μηνύματα που στάλθηκαν από αυτόν τον χρήστη. Σημειώστε ότι μπορείτε να δείτε μόνο μηνύματα που στάλθηκαν σε περιοχές που αυτήν την στιγμή έχετε πρόσβαση.


Μηνύματα - JOP

Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15
121
Θα χρειαστώ το σετ που αποδίδει τόνους του μπεζ (έως ελαφρύ καφέ) για να αναπαραστήσω
την φθορά του radium και λόγο ψυχικών διαταραχών (μου) θα πάρω και πορτοκαλί από το οποίο
θα χρησιμοποιήσω ελάχιστο για να θερμάνω τον τόνο και να προκαλέσω πολύ μικρά σημεία "φθοράς".

Τα υλικά θα κοστίσουν κανα 50ε οπότε αν έχει και κάποιος άλλος φίλος αντίστοιχες βλέψεις
νομίζω μπορούμε να μοιραστούμε το κόστος.
Πάντα υπό το πρίσμα της λογικής έτσι ώστε να μην ζημιωθεί ο φίλος, δηλαδή εφόσον έρθει, λειτουργεί, δεν καταναλώσω
περισσότερο από το μισό κλπ.

Επίσης αν κάποιος έχει βρεί κάποιο άλλο lume που θεωρεί ότι αξίζει τον κόπο και θέλει, ας μου το δείξει.

Eχω ελαφρύ πράσινο lume που χρησιμοποιώ σε άλλα project, αν χρειάζεται κάποιος μια μικρή ποσότητα
δεν υπάρχει προβλημα, ούτε χρειάζεται να πληρωθεί, το έχω αποσβέσει. Το χρώμα ημέρας του είναι υπόλευκο.

122
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 03. Αύγουστος. 2018 - 10:28:55 πμ »
Χα! έτσι μπράβο, στο κουνφου και στην ξάπλα τα ρολόγια περισσεύουν!

123
Γενική συζήτηση / Απ: Τι έφερε ο ταχυδρόμος σήμερα;
« στις: 31. Ιούλιος. 2018 - 10:28:58 πμ »
Πολύ ωραίο!
Έχουν μια μαγεία τα pilot, ταιριάζουν σχεδόν με κάθε ντύσιμο.

124
Τεχνικά θέματα / Απ: Πρόβλημα σε lug bar Panerai...
« στις: 26. Ιούλιος. 2018 - 02:42:34 μμ »
Eντάξει, δεν είναι απαγορευτικό, να φανταστείς στην αγορά τα δίνουν σε στέλεχος από κατσαβιδάκι αν δεν κάνεις το λάθος
να τους πεις γιατί το θες. 

Ηλεκτροδιάβρωση με κεφαλή που χωρά στο 1,4? δεν φανταζόμουν ότι υπάρχει.
Αν θέλεις μια γνώμη άκου με προσοχή όσα σου λένε στην ελλάδα και μετά σχεδίασε τα εργαλεία και τις τεχνικές σου.

Έχω ακούσει από σοβαρούς μηχανουργούς, ένα σκασμό ανασταλτικούς παράγοντες για οτιδήποτε τους έχω ρωτήσει.
"δεν θα βρείς το εργαλείο", "δεν μπορείς με το χέρι", "τετοιο laser εχουν οι πολεμικές βιομηχανίες" κ.ο.κ.

Δεν έχω στερηθεί τίποτα από ότι έχω φανταστεί 20 χρόνια τώρα, απλά χρειάζεται να το αγαπάς και να σκέφτεσαι
εκτός του οποιουδήποτε πλαισίου έχει διαμορφωθεί στο μυαλό των άλλων. ;)

Όντως ένας απο τους παράγοντες που ανεβάζουν το κόστος στην ορολογοποιϊα είναι η κατασκευή αλλά μην τους
έχεις για χαζούς. Αν εμείς μπορούμε να φανταστούμε το κατάλληλο εργαλείο για οτιδήποτε, εκείνοι μπορούν και να το παραγγείλουν.

125
Πωωω, τι έκαναν τα ζώα!
Ενας εμπειρογνώμονας δεν υπάρχει πουθενά; τόσοι σύμβουλοι;
Εφόσον χαρακτηρίστηκαν κειμήλια δεν έχει λόγο το υπουργείο πολιτισμού;

υγ: τετραπλάσια φίλε Διονύση; αν έχουν κανα σημάδι και βγεί κάποιος βετερανος να πει ότι το φόραγε
στην παράδοση της κύπρου;  ;D

αν είναι δυνατόν, κρίμα ρε γμτ!

126
Γενική συζήτηση / Απ: Τι έφερε ο ταχυδρόμος σήμερα;
« στις: 24. Ιούλιος. 2018 - 12:41:03 πμ »
και μία καλλιτεχνικιά να χαζέψω τα μήκη τους, θα πάρει μια χαρά ο ρολογάς με τον λεπτοδείκτη...
να δώ που βάλει το κρύσταλλο  ;D

Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP

127
Γενική συζήτηση / Απ: Casio Pro trek PRW-3100FC
« στις: 24. Ιούλιος. 2018 - 12:02:16 πμ »
Οκ και αν χρειαστείς κάτι που μπορώ να εξυπηρετήσω στην Αθήνα πες μου, αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι.

Αν ο φίλος σου το θέλει για την εμφάνιση του κοιτάξτε και μεταχειρισμένα ή πάρτε τηλέφωνα και ρωτήστε
σε καταστήματα που πουλάνε αντίστοιχα. ;)


128
Γενική συζήτηση / Απ: Casio Pro trek PRW-3100FC
« στις: 23. Ιούλιος. 2018 - 10:14:17 μμ »
Εγω του πρότεινα  οτι σε αυτη τη τιμη μπορει να παρει ενα πολυ καλο αυτοματο αλλα δεν τον πολυ ενδιαφέρει.
Χα χα, αν θέλει ρε συ ένα τόσο συγκεκριμένο ρολόϊ και του προτείνεις κάτι τόσο διαφορετικό πως να τον αγγίξεις; :)

Άσε τον να φορέσει ότι τον ευχαριστεί και αν διαμορφώσει την κατάλληλη παιδεία θα στο πεί μόνος του.

129
Γενική συζήτηση / Απ: Casio Pro trek PRW-3100FC
« στις: 23. Ιούλιος. 2018 - 10:09:13 μμ »
Πολύ λογικό αλλά δεν έχει κάποια υπόσταση ως μέτρο σύγκρισης.
Είναι πολύ διαφορετικά τα έξοδα - φορολογία ενός συννεταιρισμού καταστημάτων στην δυτική ακτή
ακόμα και με τις καλύτερες συνθήκες που θα μπορούσε κάποιος να έχει στην ελλάδα.

Δεν είμαι κανά φασισταριό, μη με παρεξηγείς, απλά γνωρίζω πολύ καλά τι ζητά το κράτος από ένα κατάστημα
και κάνω μικρές εισαγωγές σχεδόν 20 χρόνια.

Κατάστημα στην αμερική είναι πολύ δύσκολο να βάλει μικρή τιμή. Εκτός του ότι θα ρισκάρει την άδεια του, αν ανοικτεί
από ελληνικό τελωνείο θα είναι άχρηστο γιατί ο τελωνειακός θα αγνοήσει οτιδήποτε γράφει και θα εκτελωνήσει
με την λιανική της εδώ αντιπροσωπείας.
Αυτό σημαίνει, συν τα έξοδα εκτελωνισμού.


Με λίγα λόγια το πακέτο που τρώει ο φίλος σου είναι γνωστό στους περισσότερους.
Λύσεις υπάρχουν για να το εισάγει αλλά θα βγεί στο σύνολο πολύ κοντά αν όχι κάτι παραπάνω.
Είναι ενα ρολόι - εργαλείο, αν χρειαστεί οτιδήποτε ποιός θα τον υποστηρίξει και με τι κόστος;

Προσωπικά θα ζητούσα από τοπικό κατάστημα να το φέρει, ΕΦΟΣΟΝ με καλύπτει με την όποια υποστήριξη χρειαστώ
και γνωστοποιόντας του εξαρχής ότι θα χρειαστώ να μπεί σε δόσεις για να ανταπεξέλθω.

Αν δεν θέλει ο τοπικός έμπορος, προχωράμε στην επόμενη μεγάλη πόλη. Στην Πάτρα για παράδειγμα, 2 κάταστήματα
που έχω συνεργαστεί είναι σοβαροί επαγγελματίες. (τυχαία τους βρήκα, απλά είχαν αυτό που ήθελα)

Τις τιμές που βρήκατε βρίσκω και εγώ, αν είχα ακόμα και "παράνομο" τρόπο θα στο είχα στείλει με pm.
Mε βλέπεις και γράφω τόσα γιατί με ενδιαφέρει να κάνει την δουλειά του ο φίλος σου και ΑΝ είναι προς το
συμφέρον του, να μην βγούν κοροϊδίστικα χρήματα από την χώρα.

Τα τελευταία χρόνια βλέπουμε την έπαρση του χαζού εγωιστή στην ελλάδα. Βλέπουμε ανθρώπους να αγοράζουν
από το εξωτερικό με γνώμονα το "θα του δείξω εγώ" εννοώντας τον έλληνα έμπορο, (όπου συχνά είναι κατάπτυστος)
κερδίζοντας ελάχιστα και αν, ενώ στην ουσία δημιουργούν τεράστιο πρόβλημα στην οικονομία που το πληρώνουν οι ίδιοι.

Για να πώ και τον πόνο μου, συνήθως απλά ενδυναμώνουν κράτη που είναι οργανωμένα εναντίον μας.
Πόσοι γνωρίζουν με αποδείξεις, πως σχεδόν όλα τα προϊόντα (και όχι μόνο αυτά που κατασκευάζονται εκεί)
από την γερμανία έχουν "προδιαγραφές ελλάδας" και επιλέγονται για εδώ;

το κλείνω εδώ γιατί μπορώ να γράφω ώρες για τις αδικίες που μας κάνουν εκμεταλευόμενοι την σάπια ιδιοσυγρασία
μας, την οποία διδάσκονται επίσημα όπως επίσημα βγαίνουν και διαμαρτύρονται στα κοινοβούλια τους για τους
φθηνούς επιστήμονες από ελλαδα που τους είχαν υποσχεθεί και δεν πήγαν...

130
Γενική συζήτηση / Απ: Casio Pro trek PRW-3100FC
« στις: 23. Ιούλιος. 2018 - 08:57:57 μμ »
Kαλησπέρα Δημήτρη,

με ποιές τιμές το συγκρίνει ο φίλος σου και θεωρεί ότι είναι ακριβό;

Μη με παρεξηγείς αλλά το βρίσκω με προτεινόμενη 600$ στην Ιαπωνία
σε προσφορά 460 δολλάρια.

Δεν θέλω να σε ζαλίσω με αναλύσεις και ισοτιμίες αλλά θεωρώ ότι 432 ευρώ στην ελλάδα, δεν "πληρώνουν"
υπάλληλο, είναι τιμή αποθήκης.


131
Γενική συζήτηση / Απ: Τι έφερε ο ταχυδρόμος σήμερα;
« στις: 23. Ιούλιος. 2018 - 07:00:26 μμ »
Με έσκασαν μέχρι να βρώ τα μήκη που χρειάζομαι, θα χρειαστεί να τα διαμορφώσω λίγο και να αλλάξω την επιμετάλωση ;D

Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP

132
Γενική συζήτηση / Απ: Τι έφερε ο ταχυδρόμος σήμερα;
« στις: 14. Ιούλιος. 2018 - 11:14:26 πμ »
:-* :-* :-* 18,000 vph = 2.5 Hz  :-* :-* :-*

133
Γενική συζήτηση / Απ: Τι έφερε ο ταχυδρόμος σήμερα;
« στις: 14. Ιούλιος. 2018 - 10:59:17 πμ »
Παίδες νέο παιχνιδάκι στη συλλογή και δεν κρατιέμαι!!!

Vintage Luminor Panerai 6152/1

Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP

Άχουου..

Στο στήθος του χτυπάει αργά και σταθερά ένας Cortebert 616. Ο ίδιος δηλαδή μηχανισμός που χρησιμοποιήθηκε και από την Rolex (Rolex 818) για λογαριασμό της Panerai στο συγκεκριμένο μοντέλο!

Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP

Αμααν...


Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP

Κακώς τα λέμε dial, πλατεία θα έπρεπε!

Μπράβο Σωτήρη, κομματάρα!




134
Γενική συζήτηση / Απ: Τι έφερε ο ταχυδρόμος σήμερα;
« στις: 05. Ιούλιος. 2018 - 09:53:05 πμ »
έχουνε και τις καλές τους στιγμές :)
Ωπ! τι έγινε; σε έχει ταλαιπωρήσει κανείς;
Μίλησε, δεν τίθεται θέμα, οποιαδήποτε πληροφορία μπορεί να είναι χρήσιμη.
Κάνω μικρές εισαγωγές και διαχειρίζομαι πρώτες ύλες και υλικά ΟΕΜ σχεδόν 20 χρόνια.
Δεν με έχουν κοροϊδέψει ποτέ και αν εξαιρέσω μια αλεργία που έχουν στα αγγλικά ο ένας στους τρείς
μόνο αλληλοσεβασμό και επιτυχημένες συνδιαλαγές έχω να θυμάμαι.
Βέβαια, δίνουν και την επιλογή να την "πατήσεις" αλλα είναι στο πνεύμα του ότι θεωρούν πως ο καθένας
που έρχεται σε επαφή μαζί τους έχει την εμπειρία να διαχειριστεί βιομηχανική - βιοτεχνική γραμμή παραγωγής...
Φαντάσου ότι τα πρώτα μου ρέπλικα τα αγόρασα με δηλωμένη gen φωτογραφία και την παραδοχή του έμπορου
πως "δεν είναι απόλυτα ίδιο, είναι ικανοποιητικό" :)

135
Γενική συζήτηση / Απ: Τι έφερε ο ταχυδρόμος σήμερα;
« στις: 04. Ιούλιος. 2018 - 07:54:55 μμ »
παραπονέθηκα στον jackson che οτι η μια μπαρέτα ήρθε κλωτσημενη και του ζήτησα να μου στείλει
τέσσερις και μια μοντέρνα πόρπη στα 24mm και να μου πεί τι οφείλω.

Συννενόηση με άσχετες απαντήσεις και περίσσια ευγένεια.
Τελικά μου έστειλε 4 μπαρέτες και μια vintage πορπη 24mm με μοΔέρνα μπαρετα ελατηρίου!  ;D

Χωρίς κάποια χρέωση. τον ευχαρίστησα όσο πιο απλά μπορούσα μη τυχόν και μεταφράσει ότι νά'ναι.

Εμφάνιση μηνυμάτων - JOP

Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15