Watch-Time Communit - 16. Απρίλιος. 2024 - 09:29:36 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Εμφάνιση μηνυμάτων - giorgosnew1985
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time

Εμφάνιση μηνυμάτων - giorgosnew1985Εμφάνιση μηνυμάτων

Αυτό το τμήμα σας επιτρέπει να δείτε όλα τα μηνύματα που στάλθηκαν από αυτόν τον χρήστη. Σημειώστε ότι μπορείτε να δείτε μόνο μηνύματα που στάλθηκαν σε περιοχές που αυτήν την στιγμή έχετε πρόσβαση.


Μηνύματα - giorgosnew1985

Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 8
16
Ρολόγια Replica / Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΗ REPLICA ROLEX SUBMRINER 116610 LV
« στις: 18. Νοέμβριος. 2020 - 01:24:51 πμ »
@djmarios  γνωριζεις αν το mpracelt που φοραει το zzf3 . αυτη η συνεργασια του CF με την ARF , μπορει να μπει σε VRF 111610 ln ή lv? Νομίζω το απλό της ARF  δεν ταιριαζε

17
Ρολόγια Replica / Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΗ REPLICA ROLEX SUBMRINER 116610 LV
« στις: 17. Νοέμβριος. 2020 - 01:27:05 πμ »
εδώ ένα σύντομο video από το νέο vsf 116619ln


111610 ln εννοεις Μαριε?

18
Ρολόγια Replica / Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΗ REPLICA ROLEX SUBMRINER 116610 LV
« στις: 16. Νοέμβριος. 2020 - 03:38:37 πμ »
εχουμε καμια εκτιμηση μεχρι τωρα?

19
Ρολόγια Replica / Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΗ REPLICA ROLEX SUBMRINER 116610 LV
« στις: 16. Νοέμβριος. 2020 - 01:38:58 πμ »
Εχουμε κάποια γνώμη για το ποια replica εχει το καλύτερο dial, πιο κοντα στο αυθεντικό? Το dial του zzf3 είναι clean factory?

20
Ρολόγια Replica / Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΗ REPLICA ROLEX SUBMRINER 116610 LV
« στις: 16. Νοέμβριος. 2020 - 01:02:44 πμ »
εδώ φαίνεται στο ZF το τρίγωνο στο μαργαριτάρι να είναι πολύ ψηλά σχεδόν στο τελείωμα του insert, μπορεί να φταίει η φωτογραφία ή μπορεί να υπάρχει πρόβλημα στο συγκεκριμένο γιατί σε όσες άλλες φωτος είδα από ZF ήταν οκ αλλά ήταν όλα LN.

ο κύκλωπας και η ημερομηνία είναι πιο καλές στο ZF. το ZZF έχει λίγο πιο λεπτή γραμματοσειρά.

για το χρωμα στα dial από φωτος δεν θα βγάλουμε κανένα συμπέρασμα, σαν το gen ακριβώς δεν θα είναι κανένα και το μόνο θέμα θα είναι πιο είναι πιο κοντά.

τα rehaut μου αρέσουν και στα 2. το ZF έχει ένα πρόβλημα με την κορώνα του δεν κλείνει μέχρι το τέλος και αφήνει ένα μικρό κενό, δεν ξέρω αν φτιάχνετε αυτό?

Εμφάνιση μηνυμάτων - giorgosnew1985
είναι clean factory το μπρασελέ και το κούμπωμα του zzf v3 και από ότι λένε στο rwi είναι καλύτερο από του αρφ. όταν το πάρω στα χέρια μου θα μπορώ να έχω γνώμη.

για το αρφ μπορώ σίγουρα να πω ότι είναι καλύτερο από όλα τα υπόλοιπα ρέπλικα που έχω δει αλλά σαν το γνήσιο δεν είναι. η εσωτερικές γωνιές του μπρασελέ είναι λίγο  αιχμηρές στο τελείωμα τους και αυτό είναι κάτι που το αισθάνεσαι στο χέρι σε σχέση με ένα γνήσιο ρόλεξ.

το arf κούμπωμα επίσης το ίδιο, πολύ καλό σε σχέση με όλα τα αλλά ρέπλικα αλλά όχι ίδιο με γνήσιο, στο άνοιγμα και κλείσιμο έχει διαφορά στο ήχο και στην αίσθηση του μηχανισμού του glide lock.

φυσικά αν σκεφτούμε ότι ένα arf ή zzf κτλ είναι 20,25 φορές πιο φτηνό από το γνήσιο submariner είναι λογικό να υπάρχουν διάφορες σε όλες αυτές τις λεπτομεριες
Ευχαριστω Μαριε. Οντως λειπει μια καλη συγκριση των διαφορων replica με ενα lv συνηθως χρησιμοποιουν ln οποτε δεν βγαινει κανενα συμπερασμα για τα χρωματα

21
Ρολόγια Replica / Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΗ REPLICA ROLEX SUBMRINER 116610 LV
« στις: 15. Νοέμβριος. 2020 - 06:45:52 μμ »
Επειδη διαβαζοντας το RWI εχω μπερδευτεί λίγο, μεταξύ των VSF, ZF και  ZZF3 τι insert και dial φοραει το καθένα πχ clean factory ή δικό του και πιο φοράει πιο καινούργιας γενιάς?

22
Ρολόγια Replica / ΚΑΛΥΤΕΡΗ REPLICA ROLEX SUBMRINER 116610 LV
« στις: 08. Νοέμβριος. 2020 - 05:13:31 μμ »
Ποια θεωρείτε οτι είναι η καλύτερη replica Rolex submariner 116610 LV,  ARF v4. NOOB V11, ZZF v3  ή ZF? Mε ενδιαφέρει πολύ και ποια κοντεύει περισσότερο τα χρώματα του original

23
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 02. Ιούλιος. 2020 - 06:11:14 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - giorgosnew1985
Λιτό και απέριττο


Sent from my iPhone using Tapatalk

24
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 22. Μάιος. 2020 - 06:40:41 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - giorgosnew1985


Sent from my iPhone using Tapatalk

25
Ρολόγια Replica / Απ: Rolex clasp
« στις: 29. Απρίλιος. 2020 - 07:28:24 μμ »
Και εγώ έχω το ίδιο θέμα φίλε μου όσο αφορά την επιλογή προϊόντων τα οποία δεν αναγνωρίζω ως γνήσια η rep!!
Απλά είδα την συγκεκριμένη ανάρτηση και ο τύπος το πουλούσε για gen και άνετα κάποιος το αγόραζε ενώ ήταν ΤC που το διέκρινε ένας τύχαια!!
Παρόλα αυτά όμως πέρα από το Chrono24 και τον Σωτήρη που προσωπικά εμπιστεύομαι δεν υπάρχει κάποιος TD που να έχει gen parts παρά μόνο ιδιώτες από ξένα forum αμφιβόλου ηθικής!!!
Τώρα επειδή με έχει πιάσει μια λογοδιάρροια τι εννοείς microbrands?? Εμφάνιση μηνυμάτων - giorgosnew1985


Sent from my iPhone using Tapatalk
Microbrands είναι συνήθως εταιρείες που μετράνε λίγα χρόνια παρουσίας στην αγορά και παράγουν περιορισμένο αριθμό ρολογιών λόγο χαμηλών δυνατοτήτων. Συνήθως προμηθεύονται τα περισσότερα εξαρτήματα απο άλλους παραγωγούς. Υπάρχουν μερικα πολύ καλα κατά την γνώμη μου. Υπάρχουν όμως και πολλά που στηρίζονται μόνο στο design και πουλάνε σε υψηλές τιμες πχ 1000-1500 ευρό. Ψάξε στο youtube videos με τα πιο γνωστα microbrands θα βρεις αρκετα ενδιαφέροντα. Αν θες να δεις ενα θετικό κατα την γνώμη μου παράδειγμα microbrand δες την lorielwatches.com τα μοντέλα τις κοστίζουν περίπου 500$ και κάθε φορά που βγάζει νεο απόθεμα καποιων μοντέλων εξαφανίζεται μέσα σε 10 λεπτά. Γίνεται πόλεμος για να αγοράσεις ενα

26
Ρολόγια Replica / Απ: Rolex clasp
« στις: 29. Απρίλιος. 2020 - 03:13:22 πμ »
Αυτό ισχύει σίγουρα! Τα replicas έχουν γίνει υπερβολικά καλά και μπορείς να την πατήσεις σε ανταλακτικά, εγώ σίγουρα δεν έχω την εμπειρία να αναγνωρίσω τα περισσότερα γιαυτό συμβουλεύομαι τον @homade, που στο τέλος θα μας βρίσει :p. Απο την άλλη . παρότι τελέυταία αγοράζω κάποια αυθεντικά entry level ρολόγια, είμαι υπέρ των replicas όταν αγοράζεις απο TD γιατί όπως είπε και ένας youtuber που παρακολουθώ μέσα σε μια έκλαμψη αλήθειας, πολλά replicas σου προσφέρουν πολύ ανώτερη ποιότητα απο κάποια microbrands  τα οποία επίσhς χρησιμοποιουν κινέζικους μηχανισμούς και φτίαχνονται στην κίνα, κάποια μάλιστα quartz των 5 ευρό και πουλάν σε τιμές ίδιες και ανώτερες κάποιων πολύ καλων replicas που μπορείς να έχεις για χρόνια, να σου δωσουν πολύ χαρά και να σε εισάγουν στον μαγικό κόσμο των μηχανικών ρολογιών

27
Ρολόγια Replica / Απ: Rolex clasp
« στις: 29. Απρίλιος. 2020 - 02:38:26 πμ »
Δεν μιλάω βέβαια για Rolex , αλλά για πιο entry level ονόματα αυτή την στιγμή . όπως longines, oris κτλ που πολλοί αξιόπιστοι και γνωστοί youtubers λένε οτι είναι απο τις καλύτερες value for money εταιρείες

28
Ρολόγια Replica / Απ: Rolex clasp
« στις: 29. Απρίλιος. 2020 - 02:31:07 πμ »
Καλησπερα!!Οι τιμές τους δεν νομίζω να είναι στα 1000€ αλλά στα 400-600€ ένα μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση!!
Τώρα για το αν ταιριάζει δεν το γνωρίζω αλλά έχω την εντύπωση πως ναι...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Φοβάμε οτι όντως ενα αυθεντικό πάει πάνω απο 1000. Στο chrono  24 αυθεντικα clasp για submariner 116610 πανε γυρω στα1500. Δεν πρέπει ποτέ να αυταπατόμαστε όμως οτι βρήκαμε την τέλεια προσφορά στο 1/5 της τιμής. Πάντα πριν αγοράσω κάτι ρωτάω το  Σωτήρη και πάντα μου λέει οτι απο την τιμή πρέπει να το ψιλιαστείς. Υπάρχουν βέβαια σπάνια προσφόρές που αξίζουν τον κόπο για αγορά ολοκληρου ρολογιού σε εκαθαρίσεις καταστημάτων, έχω αγοράσει κάποια ρολόγια, που συνοδεύονται όμως πάντα απο αυθεντικά χαρτιά και εγγύηση. Αυτές τις εποχές που στην Ελλάδα  πολλά μαγαζιά στοκάρουν, βλέπω να υπάρχουν τέτοιες ευκαιρίες. Με αυτό ανοίγω ένα άλλο θέμα βέβαια που νομίζω οτι έχει αξία να το συζητήσουμε

29
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 27. Απρίλιος. 2020 - 11:44:47 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - giorgosnew1985
Stingray


Sent from my iPhone using Tapatalk

30
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 22. Απρίλιος. 2020 - 10:36:41 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - giorgosnew1985


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 8