Εμφάνιση μηνυμάτων - bagit Απ: Submariner 114060 - ZZF.v3 - 3130

από djmarios

Εμφάνιση μηνυμάτων - bagit Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από dimitris__

από gkardag

από AGGELOS

από AGGELOS

Εμφάνιση μηνυμάτων - bagit Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots

από chrvolt

από Giannos7

από djmarios

από djmarios

από djmarios

Watch-Time Communit - 26. Ιανουάριος. 2021 - 11:38:30 μμ
Γεια χαρά Επισκέπτης
Εμφάνιση μηνυμάτων - bagit
  • Εγγραφείτε δωρεάν και γίνετε μέλος του Watch-Time

Εμφάνιση μηνυμάτων - bagitΕμφάνιση μηνυμάτων

Αυτό το τμήμα σας επιτρέπει να δείτε όλα τα μηνύματα που στάλθηκαν από αυτόν τον χρήστη. Σημειώστε ότι μπορείτε να δείτε μόνο μηνύματα που στάλθηκαν σε περιοχές που αυτήν την στιγμή έχετε πρόσβαση.

Μηνύματα - bagit

Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
61
Ρολόγια Replica / Απ: Ρολεξ ρεπλικα απο κίνα.
« στις: 20. Μάρτιος. 2019 - 10:44:23 πμ »
Σωτήρη, γνωρίζω ότι προιόντα παραεμπορίου (μαιμου δλδ) κατάσχονται και καταστρέφονται στο τελωνειο. Παλαιότερα ή αποδεχόσουν την αγορά και σου έκοβαν ενα 1000αρικο πρόστιμο και σου κατέστρεφαν το προϊόν ή έλεγες πως δεν ειχες καμία σχεση και το κατέστρεφαν παλι. Ειχα διαβασει σε διαφορα forum αρκετα σχετικά θεματα. Θα με ενδιέφερε ο να μας ενημερώσει ο φίλος τι έγινε τελικα το δεμα του και για ποιον λόγω του ζήτησαν όλα αυτα.

62
Ρολόγια Replica / Απ: Ρολεξ ρεπλικα απο κίνα.
« στις: 18. Μάρτιος. 2019 - 07:22:50 μμ »
Καλά φτάσαν να ανοίγουν και τα προϊόντα αυτά τωρα; Την κάτσαμε δλδ;

63
Ρολόγια Replica / Απ: Τι Ρολόι φοράμε σήμερα - Wristshots
« στις: 24. Ιανουάριος. 2019 - 06:42:21 μμ »
Εμφάνιση μηνυμάτων - bagit Εγώ σήμερα παίζω με τον μακρινό ξάδελφο της!! Hehe

Sent from my iPhone using Watch-Time
το δικό σου ήθελα αλλα φοβάμαι τον μηχανισμό στα day date. Αλλα κάποια στιγμη θα το πάρω δωστο στον πατερα μου. Αλλα πρωτα πρεπει να βαλει ο Σωτηρης ενα miyota στο datejust, μετα να παρουμε κι ενα submariner και μετά εχει σειρα το day date

64
« στις: 24. Ιανουάριος. 2019 - 10:42:12 πμ »

Καλημέρα στην παρέα.
Καλημέρα!!! Ποιο μοντέλο είναι αυτό; Κουκλάκι!

Sent from my iPhone using Watch-Time
Datejust II (Blue Dial) της BP με A2813 μηχανισμο και μπρασελέ president. Αγορά από trustytime

65
« στις: 24. Ιανουάριος. 2019 - 09:58:30 πμ »

Καλημέρα στην παρέα.

66
Προτάσεις για επιλογή ρολογιού / Tissot Le Locle Gold
« στις: 03. Νοέμβριος. 2018 - 12:32:39 μμ »

Υπαρχει περιπτωση να βρουμε το συγκεκιμενο σε απομιμηση; Τι τιμή παιζει και τι επιλογες εχω σε μηχανισμο;

67
Ρολόγια Replica / Απ: Lume shots
« στις: 17. Σεπτέμβριος. 2018 - 10:42:52 μμ »

I am your man!

68
« στις: 30. Αύγουστος. 2018 - 11:12:20 πμ »

Με το ολοκαίνουργιο (3 ημερών) Datejust II 41mm Blue Dial από Trusty Time

69
Ρολόγια Replica / Απ: A2813 21J Movement
« στις: 03. Αύγουστος. 2018 - 11:38:19 μμ »
Εκτός απο miyota τι άλλη επολογή έχω; Ακόμα και σε ETΑ

70
Ρολόγια Replica / A2813 21J Movement
« στις: 03. Αύγουστος. 2018 - 05:40:08 μμ »
Καλησπέρα στο forum. Χθες ολοκληρωσα την πρωτη μου αφορα 1:1 replica Rolex Datejust 2 41mm της BP. Ο μηχανισμός που προτιμησα ειναι Asia 2813 21J λόγω οικονομίας. Εννοείται μελλοντικα θα τον αλλάξω. Το θέμα ειναι τι γνωριζουμε γι αυτόν τον μηχανισμό; Απο χρονομετρία και αντοχή; Γενικά θελω τις απόψεις σας για να ενημερωθώ.

Ευχαριστώ!

71
Ρολόγια Replica / Απ: [Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial)
« στις: 17. Μάιος. 2018 - 07:37:16 μμ »
Καλωσόρισες και επίσημα @bagit Εμφάνιση μηνυμάτων - bagit

Όπως σου είπα, προσκοπικά θα διάλεγα το BP από την trustytime με μηχανή A2836 στα  288$ με δυνατότητα αντικατάστασης αργότερα με γνήσια ETA. Η αν ήθελα κάτι ακόμη οικονομικότερο θα διάλεγα το ίδιο ρολόι με μηχανή A2813 στα 188$ και δυνατότητα αντικατάστασης της μηχανής μα Miyota 8215 που σίγουρα είναι κατά πολύ οικονομικότερη της ETA.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Καλώς σας βρήκα Σωτήρη. Πραγματικά όλη μερα διαβάζω στο forum και χαιρομαι να μαθαίνω, ελπίζω να μαθω τοσα ωστε να μπορέσω να βοηθήσω άλλους στο μέλλον.
Ερωτήσεις τωρα.
1) Απο στεγανίτητα τι λένε αυτά που προτείνεις; Θέλω κάτι να βουτάω μεχρι και στην θάλασσα και να μην με νοιάζει. Προσφέρουν τέτοια προστασία από το νερό;
2) Η miyota μηχανή ειναι αξιόπιστη; δεν με νοιάζει ας αλλάζω και κάθε τρια χρόνια απλά να μην χάνει ώρα.
3) Αυτό με την Α2813 μπορεί να πάρει κάποιον γνήσιο ΕΤΑ αργότερα ή ειναι μονοδρομος η miyota;
4) Επειδή το προηγούμενο μοντέλο ειναι 41mm σκεφτηκα να πάω σε 36mm αυτην την φορά, σκεφτηκα θα είναι πιο κομψο, δεν θα παίξει ρολο αυτό μελλοντικά σε περίπτωση που θέλω να αλλάζω μηχανισμό σωστα;

72
Ρολόγια Replica / [Req] Rep Rolex Datejust II (Blue Dial)
« στις: 17. Μάιος. 2018 - 12:20:27 πμ »
Καλησπέρα στο forum και μεγάλη μου χαρά που επιτέλους υπάρχει ενας τέτοιος χώρος στον ελληνικό κυβερνοχώρο!
Λοιπόν είμαι ηδη κάτοχος ενος Rolex Datejust II Blue Dial (μια απλή ρεπλικα οχι κατι το ιδιαιτερο γύρω στα 80 ευρώ την ειχα παρει). Παρ' όλο που δεν περίμενα το ρολόι μου να κρατήσει σχεδόν δυο χρόνια καθώς δεν είχα και τρελές απαιτήσεις έμεινα ιδιαίτερα ικανοποιημένος αλλα δυστυχώς αρχίζει να παραδίδει πνεύμα σιγά σιγα.
Εδω λοιπόν θα ήθελα την βοήθεια σας να επιλέξω το επόμενό μου Rolex πάλι Datejust II Blue Dial. Επικοινώνησα με τον Σωτήρη και ήδη έχω πάρει μια ιδέα αλλά για να καταλήψω θέλω τις γνώμες σας.
Καταρχάς θέλω κάτι στεγανοποιημένο ώστε να το φοράω ακόμη και στην θάλασσα, και κάτι που μελλοντικά να μπορώ να του βάλω έναν γνήσιο ETA (γύρω στα 200Ευρώ αν δεν κανω λάθος) ώστε να του ξαναδώσω ζωή όταν ο κλώνος με εγκαταλείψει. Ωστόσο σε καμία περίπτωση δεν θέλω να ξεπεράσει τα 250 με 300 ευρώ η αγορά καθώς μιλάμε για replica όπως και να χει.

Την στεγανότητά του θα την στειλω στον ειδικό (βλ Σωτήρη) να την ελέγξει επομένως μάλλον ότι θα πει θα αγοράσω ;D (πλακα κάνω θέλω γνώμες και από άλλους και εμπειρίες με ρολόγια που ήδη έχουν αγοράσει)

Σας παραθέτω τι βρήκα μέχρι στιγμής εγώ για αγορά. Περιμένω να μου προτείνεται κι εσείς με link από δικούς σας έμπιστους πωλητές.

1)https://puretime.io/watch-brands/rolex/datejust-ii/datejust-ii-ss-blue-stick-dial-oyster-a2836.html

2)https://www.pf-828.com/r41djs00023-ss-oyster-fluted-blue-sticks-m-9015-3136.html

3)http://trustytimestore.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_294&products_id=16964

4)http://watchoutlet.io/watches/rollie/datejust/datejust-41-126334-noob-1-1-best-edition-fluted-bezel-blue-dial-stick-markers-on-ss-oyster-bracelet-a3235.html

5)http://trustytimestore.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_294&products_id=17091

πείτε μου και τις διαφορές ανάμεσα στα ρολόγια αυτα. ας πουμε εμένα μ αρεσε το πρώτο και λόγο τιμής, και λόγω στεγανοποίησης αν παίρνει και ETA κιόλας σε περίπτωση που τα φτύσει είναι τέλειο απλά οπως το βλέπω. επίσης μπορώ να βάλω miyota σε κάποιο από αυτά που είναι επίσης αξιόπιστος και φτηνός; εσείς τι λέτε;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]